Skocz do zawartości

Plastiki a IPA


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

APC Interior Valet Pro - ładnie odtłuszcza, domywa i nie śmierdzi jak to zazwyczaj APC. Powiedziałbym nawet, że na swój sposób pachnie. ;)

Kupujesz litr i masz na dłuuuugi czas. Tym bardziej iż stężenie dobierasz sobie sam.

 

Psikasz delikatnie rozrobionym z wodą na MF lub gąbeczkę obszytą MF i suniesz tam gdzie musisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Można IPA zastosować na zewnętrznych uszczelkach gumowych przed położeniem preparatu?

IMO zależy od środka który będziesz nakładał.

Jak jakiś dressing to APC powinno wystarczyć, jak jakiś nano sealant to warto po APC przetrzeć IPA.

 

Stężenie takie jak do kokpitu wystarczy?

Mocniejsze aby bardziej oczyścić + jakieś pędzelki/szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ja bym nie polecał IPA na plastik podczas przecierania lakieru psiknąłem na znaczek BMW i popękał tak jakby go zgotowało :/

 

Hmm.. to dla mnie bardzo dziwne. Wiele razy wymywałem resztki pasty z okolic znaczków i napisów i nie spotkałem sie z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w golfie mamsz szare plastiki. Myję je ciepłą wodą z dmieszką szamponu. Potem jeszcze raz wodą. Nie ma śladu odbarwień. Na to cleaner Zymola i na koniec zymol vinyl. Efekt mega.

Uważam, że ciepła woda, a właściwie dobrze wykręcona ciepła szmatka na plastikach zrobi dużo dobrego. Potem można to jeszcze wyczyścić APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczek musiał być mocno sfatygowany bądź równie mocno nieoryginalny. IPA nie powinna zrobić z nim nic złego. W przypadku zewnętrznych tworzyw nie bałbym się odtłuszczania IPA zwłaszcza przed DLux-em. Wręcz jest to wskazane. We wnętrzu raczej nie widze takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z IPA i tworzywami sztucznymi trzeba bardzo uważać. Szczególnie w wysokich stężeniach IPA może wejść w reakcję z plastikiem i poczynić nieodwracalne szkody.

Przykładowe niechciane efekty działania obejmują: zmiany koloru, zmatowienie materiału, osłabienie struktury tworzywa czyli zwiększenie podatności na uszkodzenia mechaniczne. Ja przetestowałem i radzę uważać. Gdy kupiłem IPA wpierw zacząłem używać do podstawowych celów do jakich nabyłem, to jest czyszczenie elementów szklanych optyki. Potem mi się spodobało i zacząłem próbować na różnych elementach z tworzyw i efekty były wystarczająco niepokojące, żebym już nigdy nie próbował IPA na tworzywach, także i wam odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam to co napisał "Thorkill" ... kolega użył IPA i.... plastiki zewnętrzne, listwy, uszczelki, zostały odbarwione, zniszczone żadna regeneracja nie pomogła, jedyny sposób to co można polakierować (mat) ewentualnie Plasti Dip.....

 

I jeszcze wpadkę zaliczył przy przecieraniu maski... podszybie było polakierowane czarnym matem... ipa poleciało również odbarwiło.....

 

Trzeba uważać pozdrawiam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.