Skocz do zawartości

TENZI ALUX lub EN-JEE


Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

koledzy, jak mam dobierać środki do mycia kół, mam tutaj na myśli ich PH, kupiłem nowe alu z polerowanym rantem i nie znam zależności pomiędzy PH a możliwością stosowania ich do różnych materiałów. W tym momencie posiadam autoland atack oraz carplan wonder wheels.

 

9643dotzroadster.jpg

 

w zasadzie są bardzo ładne ale chciałbym doprowadzić je do stanu "salonowego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę PH sprawdzić, na opakowaniach patrzyłem i żadnej informacji na ten temat nie znalazłem, rant prawdopodobnie zabezpieczony bezbarwnym, ale miałem już w przeszłości problem, że się złuszczył na innych felgach (drooogich) i nie wiem co było przyczyną tego, nie chciałbym "załatwić" tych kół przez nieodpowiednie traktowanie.

 

Jakie PH mają APC i środki powyżej wymienione?

 

Chciałbym też coś mocniejszego przetestować jak np tenzi alux czy ironx ale nie wiem czy będzie to bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żel R222 ma obojętne pH więc nawet do gołego alu jest ok, na opakowaniach tenzi zawsze jest podane pH. Rant złuszczył się pewnie od jakiegoś silnego kwasu albo od uszkodzenia mechanicznego. Po co Tobie na nowe felgi alux ? to jest kwas pH 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednie felgi nie były nigdy kwasem traktowane jedynie były myte na myjkach "bezdotykowych" aktywną pianą itp. nie były też niczym porysowane.

 

O felgach, o których mowa pisząc "nowe" miałem na myśli nowy zakup felg jednak są zadbane i jedynie lekko przybrudzone a ja chciałbym je dopieścić ;)

 

carplan do alu i nielakierowanych powierzchni odpada, na autolandzie nie ma przeciwwskazań więc być może poradzi sobie z pomocą APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3ci0r, hmm nie wiem czy potrafię, ale tak na chłopski rozum zasadowe pH mają nawet silniejsze piany aktywne i tym na pewno felgi nie zniszczysz. Jeżeli chodzi o kwasowe pH to np. kwas akumulatorowy ma ph 1, coca cola ma 2,5 ;) więc kwasy używamy tylko w ostateczności. Oczywiście najlepsze jest obojętne pH 7 jak np. woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo z punktu widzenia chemicznego nie ważne jest czy działasz kwasem czy zasadą na aluminium (glin) bo i tak wejdzie on w reakcję z jednym i drugim, tyle że w przypadku zasad tu stężenie musi być już duże czyli wysokie pH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według mnie mnie bez problemu. Ten proszek na tych myjkach po kilku myciach osłabia wosk na lakierze ale nie jest na tyle mocny, zeby zrobić krzywde felgom. Co to za felga jest ? Jesli jakaś replika/podróba z chin to mimo wszystko nie stosował bym nic mocniejszego na nie. Mialem kiedys repliki i do dzis nie wiem od czego (a nie używałem nic mocnego) zrobilo się jakieś przebarwienie.

 

Tak czy siak jak są pokryte bezbarwnym to wypoleruj, zabezpiecz woskiem i na bezdotykówce możesz płukać.

 

P.S czasami na bezdotykówkach pan, który pilnuje chodzi i aplikuje na felgi jakis kwasowy środek - to bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy wracając do pytania mojego, czy felgi o których pisałem z pokrytym bezbarwnym lakierem rantem można myć na myjniach bezdotykowych z użyciem piany, czy dla bezpieczeństwa sam szampon pod domem?

 

Cześć!!

 

Jeśli polerowane elementy felgi są zabezpieczone lakierem bezbarwnym i nie ma on ubytków to śmiało możesz myć takie felgi na myjniach bezdotykowych czy też traktować agresywniejszą chemią niż szampon ;)

 

Gorzej jak masz np. gdzieś złuszczony bezbarwny - wtedy jakakolwiek agresywniejsza chemia i masz piękny biało-matowy nalot :/

W takim przypadku, tak jak podczas mycia gołego, wypolerowanego aluminium pozostają Ci tylko środki do felg z neutralnym PH.

Albo woda z ludwikiem i gabeczka pod domem ;-)

 

A wracając jeszcze do Tenzi Alux.

Jest to niezły preparat za naprawde niezła cenę, do mocno zapuszczonych felg jak znalazł.

Jedynie należy pamiętać o tym, aby po aplikacji na felgi od razu przystąpić do jego spłukiwania myjką, bo jak zaschnie to sytuacja może wyglądać nieciekawie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Użyłem Tenzi Alux GT zgodnie z tym filmikiem,

dodatkowo użyłem pędzelka żeby dotrzeć do zakątków, spłukałem wężem i zobaczcie co mi zrobił (zdj.) a w dodatku nie usunął tego co chciałem. Ogólnie nie polecam!

Czym mam teraz to usunąć? Dobrze że tylko na 1 feldze go użyłem:)

_s0.zmniejszacz.pl_20130413_152758_zmniejszacz-pl_696543.jpg.cc81b0e304b20f79b6e2b048fb2bf7d8.jpg

_s0.zmniejszacz.pl_20130413_152616_zmniejszacz-pl_75901.jpg.b37cfb0fecb46aa611fab218531c06f5.jpg

_s0.zmniejszacz.pl_20130413_152458_zmniejszacz-pl_605800.jpg.ede08d5c70621fa3908f2cebb59c360c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Tenzi Alux GT zgodnie z tym filmikiem,

dodatkowo użyłem pędzelka żeby dotrzeć do zakątków, spłukałem wężem i zobaczcie co mi zrobił (zdj.) a w dodatku nie usunął tego co chciałem. Ogólnie nie polecam!

Czym mam teraz to usunąć? Dobrze że tylko na 1 feldze go użyłem:)

 

 

Zacytuję siebie samego, z dwóch postów wyżej:

 

należy pamiętać o tym, aby po aplikacji na felgi od razu przystąpić do jego spłukiwania myjką, bo jak zaschnie to sytuacja może wyglądać nieciekawie

 

 

Identycznie się dzieje w przypadku aplikacji na gorące felgi (preparat szybko odparowuje).

 

 

Zanieczyszczenia które widać na Twoich felgach wymagają użycia czegoś rozprawiającego się z osadami metalicznymi, np:

 

- Car Pro Iron X

- Auto Finesse Iron Out

- 4Nano Rim Cleaner +

- Wolf's Decon Gel

- Shiny Garage Iron Off

- Tenzi Prix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.