npiotr Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Witam Mam taki problem. Przykładowo przyjeżdża klient i chce umyć samochód i nawoskować (nabłyszczeć), i co w tym momencie robić? Mycie, glinka i SRP i ew. na to wosk jakiś ? Czy lepiej mycie, glinka, jakiś cleaner i wosk (w tym momencie będzie widać więcej rys) Pomijam fakt pełnej korekcji lakieru polerką, która też byłaby w ofercie Chodzi mi o zwykłych klientów Doradźcie jakiś środków użyć najlepiej (w miarę tanich)
fireman Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Zazwyczaj klient nie da zbyt wiele czasu więc ja myślę mycie, glinka, cleaner i wosk najlepszą opcją, bo po srp trzeba odczekać kilka godzin żeby związało trochę. A po takim zestawie i tak jak zobaczy błysk auta to mu się buźka uśmiechnie .
Łukasz Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2011 bo po srp trzeba odczekać kilka godzin żeby związało trochę. Że co ? A to ciekawostka - od tej strony SRP nie znałem
malkolm Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Łukasz, było tutaj gdzieś pisane że kilku osobom po szybkim nałożeniu wosku na SRP spłynął po 2 myciach , i to bodajże 476 też było
firmek Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Na opakowaniu SRP jesli sie nie myle jest napisane o 2h przerwy przed LSP.
npiotr Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2011 to mówicie że lepiej oczyszczenie lakieru, cleaner i wosk bez tuszowania rys. Jak robić polerkę to już profesjonalnie bez wypełniaczy. To w takim razie jaki polecacie cleaner i wosk? Może być megs 16? i Jaki do tego quick detailer?
Marco Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2011 Żeby było szybko i przyzwoicie: Mycie ,glinka,Valet Pro Achilles Prep nakładany maszynowo i wszystko.
kanar Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Heh Marco ale doradziłeś, zabezpieczenie na lata bez wypełniaczy Piotrze, mycie, glinka, przetarcie lakieru alkoholem i dobrze trzymający się wosk, coś jak wspomniany Megs 16. Rozróżnij dwie opcje, albo woskowanie albo polerowanie, jak chce nabłyszczyć lakier to już jest jakaś opcja polerowania, uświadamiaj klientów bo ludzie myślą, że woskowanie wystarczy żeby im się fura świeciła jak po wyjeździe z lakierni. A wypełniaczy staraj się nie używać bo to kopanie dołka pod samym sobą, klient sam umyje auto killer pianą powiedzmy, wypełniacze się wypłuczą i afera gotowa.
kuflik Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Glinka, przetarcie lakieru alkoholem i dobrze trzymający się wosk Dla mnie to złe rozwiązanie, bo czasami można się wkopać- ja czasami po glince mam ślady a'la hologram;/ Więc jeśli miałbym robić komuś na szybko, to piana, mycie, tar&glue i AIO.
kanar Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Kuflik już pomijam takie rzeczy jak hologramy po glince, których na dobitym aucie i tak nie będzie widać. Ale twój pomysł, też nie jest zły, nawet jest dobry Tylko jak pisałem wcześniej trzeba uświadomić klienta i dopytać, czego oczekuje, czy to ma być zabezpieczenie lakieru woskiem, czy chce żeby auto my błyszczało bo to dwie osobne sprawy.
npiotr Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 to teraz juz sam nie wiem. Może zrobić kilka opcji dla klienta. Kuflik to przed AIO nie trzeba glinką oczyszczać lakieru? Kanar a przed woskiem wystarczy alkohol? czy trzeba jeszcze jakiś cleaner?
witol Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Prawdziwy detailer zastosuje glinkę, ale jeśli ma być na szybko i auto nie jest mocno usyfione można odpuścić. Żeby było szybko i przyzwoicie: Mycie ,Glinka,Valet Pro Achilles Prep nakładany maszynowo i wszystko. Bardzo dobra opcja, Achilles zniknie ewentualne hologramy, część rysek spoleruje, trochę wypełni. Do jasnych zamiast glinki można rozważyć tar&glue remover. Heh Marco ale doradziłeś, zabezpieczenie na lata Czemu nie? Achilles jest dobrym AIO, moim zdaniem lepszym niż SRP. A klienta trzeba uświadomić, że ma dwie opcje: obie dobre, ale tańsza jest stosunkowo mało trwała. Z drugiej strony to może być dobry argument, żeby klient wracał przynajmniej na ręczne mycie do npiotra, dzięki temu znacznie wydłuży żywotność Achillesa. Polerka zresztą też może wytrzymać tylko do pierwszego mycia na szczotach lub na ręcznej u jakichś niedbaluchów
malkolm Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 a może coś tańszego. jest taka firma koch-chemie http://www.gakra.pl/kochchemie.php?id=6 ma w ofercie dość mocne pasty polerskie z woskiem na przykład SPEZIAL-MAKE-UP pracowałem nimi i są ok szczególnie te bez silikonowe
Marco Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Heh Marco ale doradziłeś, zabezpieczenie na lata bez wypełniaczy Krzychu,a znasz jakiś lepszy sposób na szybsze odświeżenia lakieru dla zwykłych klientów npiotr, Z tego co pisze ,wynika ze prowadzi myjnie i są tacy co chcieli by odświeżyć autko bez większych kosztów i w miarę szybko. Dokładne umycie,tar remover,glinka i AIO maszynowo zajmie dwóm osobom max 2godz. A ze wypełniacze...no trudno. Trzeba być tyko uczciwym,wytłumaczyć co i jak i ze ten efekt nie utrzyma się nie wiadomo jak długo. "Ale jeśli by Pan chciał zrobić pełną korektę to zapraszamy" Rozumiesz,zaoferować pewne opcje do wyboru.
npiotr Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Marco może i dobrze mówisz. Czyli nie ma już opcji samo woskowanie. A klient zapyta skoro w AIO ma zatuszenie rys i ochrone i cleaner to wybierze napewno to. Bo po co mu samo woskowanie, za które zapłaci podobną sumę a i tak wosk nie zatuszuje rys, jedynie da ochronę. I jakie AIO byście polecili w miarę dobre i niedrogie (wydajne), SRP będzie dobre czy może ten Achilles
firmek Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2011 Samym SRP efekt bedzie ktrotkotrwaly. Liczyl bym gdzies od 2 tygodni do miesiaca. Moze inne rozwiazanie, wosk Bilt Hamber Finish Wax, chociaz nie wiem jak z jego trwaloscia.
kanar Opublikowano 3 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 3 Kwietnia 2011 Wczoraj pobawiłem się troche achillesem i całkiem nieźle kryje. Piotrze musiałbyś wprowadzić osobne pozycje do cennika. Jakbym prowadził myjnię to bym dał takie pozycje: zabezpieczenie woskiem twardym (krąży stereotyp, że to świetna rzecz, ludzie ciągle się mnie pytają o twardy wosk ), odświeżenie lakieru, korekta lakieru. I dałbym między woskowaniem a odświeżeniem na tyle małą różnicę w cenie, żeby się większość decydowała na odświeżenie. Wczoraj udało mi się odświeżyć matową od szczotek corolke w 3 h z myciem, polerowaniem i woskowaniem, znajomy poprosił mnie o zrobienie na sztukę bo auto idzie do żyda. Głębokie rysy wiadomo zostały ale auto nabrało połysku i auto na pewno zrobi wrażenie na potencjalnym kupcu. Używać trzeba pasty średnio ściernej która nie pozostawia po sobie hologramów, tak żeby poszło jednoetapowo. Wiadomo nie jest to detailing z korektą lakieru, ale jak usługa ma kosztować tyle co puszka dobrego wosku to nikt nie będzie siedział na autem 2 dni w dwie osoby bo to nieekonomiczne.
Dystrybutor EXCEDE Opublikowano 3 Kwietnia 2011 Dystrybutor Zgłoś Opublikowano 3 Kwietnia 2011 Efekt po użyciu samego Achilles Prep powinien utrzymywać się ok. 3 miesięcy, w dodatku dostępny jest w profesjonalnych - 5L opakowaniach.
npiotr Opublikowano 5 Kwietnia 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 5 Kwietnia 2011 Chyba najlepiej będzie mieć 3 usługi 1. mycie auta, carvalet do usuwania smoły, glinkowanie, tu dawać jeszcze jakiś cleaner? i na to wosk (albo sealent Hi 1000 lub jakiś wosk naturalny jakI?). Nastepna wizyta- mycie szamponem i do tego QD (chemical Guys PD?) 2. To będzie mycie, glinkowanie i SRP jako lekkie zatuszowanie rys- usługa na około miesiąc. A jeśli damy na to sealent to zwiększy wytrzymałość SRP czy on i tak wyparuje po około miesiącu? 3. pełna korekta lakieru, ale to w przyszłości Jeszcze mam pytanie czy do zmycia jakiś starych wosków to wystarczy aktywna piana czy glinkowanie czy IPA, a może APC albo R222 Auto Wash- podobno dobrze zmywa stare woski
bobas Opublikowano 5 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 5 Kwietnia 2011 1. Ja bym dał cleaner. 2. sam spr raczej miesiąca nie wytrzyma. Pasuje jednak coś na niego nałożyć. Nie wyparuje. 3. Tutaj raczej bym rozdzielił jeszcze na pełną korektę i korektę jednoetapową w zależności jakim czasem i budżetem będzie klient dysponował. APC + glinka powinny dać rade usunąć stary wosk. Choć tak czy siak cleaner to zrobi jeżeli będziesz miał zamiar go stosować za każdym razem.
npiotr Opublikowano 6 Kwietnia 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 6 Kwietnia 2011 bobas odnośnie punktu 3 to nie mam zamiaru robić korekty jednoetapowej bo to jest śmieszne. Jak juz robić korektę lakieru polerką to robić to już dobrze. Tak na chwilę i zakryć mniejsze ryski jest punkt 2- SRP Ad2 to na SRP będzie dobry np. sealent FK Hi-Temp 1000?
proximo Opublikowano 6 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 6 Kwietnia 2011 nie mam zamiaru robić korekty jednoetapowej bo to jest śmieszne sory ale rozwaliłeś mnie tym
bobas Opublikowano 6 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 6 Kwietnia 2011 korekta jednoetapowa przy odpowiednim doborze pasty i padów potrafi nawet zniwelować 80-90% niedoskonałości. Także nie wiem co jest w tym śmiesznego Dla mnie nieporozumieniem jest stosowanie wypełniaczy. Powiesz klientowi ze zamaskujesz mu rysy i efekt będzie się utrzymywał do 3 miesięcy to myślę, że nieliczni zdecydują się oddać ci samochód do przeprowadzenia korekty. Poza tym chciałbym zobaczyć samochód po pełnej korekcie na którą będziesz miał kilka godzin bo klient będzie chciał mieć tego samego dnia samochód.
npiotr Opublikowano 6 Kwietnia 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 6 Kwietnia 2011 Chodziło mi o to, że jednoetapowa korekta to jest tak jakby nie do końca zrobiona. Jeśli ktoś chce robić już korektę lakieru to musi się liczyć że trochę z tym zejdzie. Co innego SRP to ludziom się mówi że nie jest to żadna korekta, nawet polerką nic nie jest robione tylko na kilka tygodni zamaskowanie rys, nadanie blasku i ew. zabezpieczenie woskiem lub sealentem. To jest dużo tańsza opcja i dużo mniej czasu zajmuje.
SzaKal Opublikowano 6 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 6 Kwietnia 2011 Więc Achilles Prep jest bardziej długo trwały niż SRP , a tak samo dobrze wypełnia ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się