Jump to content

naklejki :(


Guest Hep

Recommended Posts

Witam, mam problem z naklejkami na samochodzie. Mam zamiar usunąć z tyłu takie typu pojemność silnika itp są to czarne plastiki chyba podklejona taśmą. Oraz co gorsze po bokach mam dwie dość grube naklejki 'comfort', wypukłe podklejone dość mocnym klejem. Zabrałem się najpierw za te po bokach, gorąca woda, suszarka ale niewiele to dało odeszło może z 1cm i to nie łatwo, obawiałem się że coś mogę zepsuć wiec pojechałem na myjnię, ale goście powiedzieli że nie zrobią tego bo twierdzą że pójdzie z lakierem. Jeden z ich pracowników powiedział żeby zadziałać opalarką a potem pozostałości denaturatem na przykład. Boję się jednak opalarką walczyć żeby lakieru nie uszkodzić, poradzicie coś ? A denaturat nie uszkodzi lakieru jak nitro ?

 

Jak zdjęcia coś pomogą postaram się zrobić niebawem.

Link to comment
Share on other sites

co do żyłki dam radę raczej wsunąć w każdym razie wybiorę się do motoryzacyjnego, może dostane jakiś preparat o którym mówi Marco...

 

edit: W okolicznych sklepach nie mają takich specyfików, polecili tylko wd-40 spróbowałem ale niebardzo działa... co do valet pro na allegro brak, na ich stronie nie znalazłem produktów z takim przeznaczeniem, gdzie moge dostać coś takiego ?

Link to comment
Share on other sites

napisy chromowane zeszły mi nitka dentystyczna natomiast klej z taśmy dwustronnej usuwałem denaturatem.

Zeszło cud malina.

Denaturat nie uszkodził lakieru powiadasz ;) Prawdopodobnie jutro będę kombinował na początku przetestuje suszarkę bo kumpel twierdzi, że ma jakąś mocarną :) a jak nie to żyłka i denaturat.

 

edit: zaatakowałem mocniejszą suszarką, dobrze podgrzałem i spokojnie odeszło ale pozostał klej na karoserii, podgrzałem i nieco starłem ale dalej zostało co nieco, próbowałem denaturatem, benzyna ekstrakcyjną, wd 40, itp. nic z tego... ma ktoś jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

W okolicznych sklepach nie mają takich specyfików, polecili tylko wd-40 spróbowałem ale niebardzo działa... co do valet pro na allegro brak, na ich stronie nie znalazłem produktów z takim przeznaczeniem, gdzie moge dostać coś takiego ?

Wpisz w wyszukiwarce Allegro TAR REMOVER Będziesz miał z głowy dwa problemy: kleju i smoły

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Siemka, jak wpiszesz w google "lakiery samochodowe wieliczka" to znajdziesz mieszalnie lakierów samochodowych i chyba w każdej jest jakiś preparat do usuwania kleju. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ja teraz pozbywałem się pozostałości po naklejce EURO4 (zielona cześć zeszła ręcznie kiedyś tam, została mi jednak ta biała ramka w środku); szczęśliwie zadziałał preparat CHU-SOL

ten sam specyfik pomógł przy usunięciu naklejki/wlepy z obudowy laptopa (a te naklejki są na prawdę gruuube)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Chciałem się podłączyć do tematu.

chcę się pozbyć naklejki tej ze zdjęcia, tylko od razu mówię. Nie mam żadnych preparatów do usuwania tego typu rzeczy.

Czy mogę spróbować podgrzać suszarką?

Obrazek

 

Marasec to jest zwykla folia ploterowa podgrzej bo ciepla sie mocno uplastycznia i latwo ja oderwac, pozostalosci po kleju potraktuj benzyna ekstrakcyjna skoro nie masz zadnych srodkow.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.