Skocz do zawartości

naklejki :(


Gość Hep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z naklejkami na samochodzie. Mam zamiar usunąć z tyłu takie typu pojemność silnika itp są to czarne plastiki chyba podklejona taśmą. Oraz co gorsze po bokach mam dwie dość grube naklejki 'comfort', wypukłe podklejone dość mocnym klejem. Zabrałem się najpierw za te po bokach, gorąca woda, suszarka ale niewiele to dało odeszło może z 1cm i to nie łatwo, obawiałem się że coś mogę zepsuć wiec pojechałem na myjnię, ale goście powiedzieli że nie zrobią tego bo twierdzą że pójdzie z lakierem. Jeden z ich pracowników powiedział żeby zadziałać opalarką a potem pozostałości denaturatem na przykład. Boję się jednak opalarką walczyć żeby lakieru nie uszkodzić, poradzicie coś ? A denaturat nie uszkodzi lakieru jak nitro ?

 

Jak zdjęcia coś pomogą postaram się zrobić niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do żyłki dam radę raczej wsunąć w każdym razie wybiorę się do motoryzacyjnego, może dostane jakiś preparat o którym mówi Marco...

 

edit: W okolicznych sklepach nie mają takich specyfików, polecili tylko wd-40 spróbowałem ale niebardzo działa... co do valet pro na allegro brak, na ich stronie nie znalazłem produktów z takim przeznaczeniem, gdzie moge dostać coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisy chromowane zeszły mi nitka dentystyczna natomiast klej z taśmy dwustronnej usuwałem denaturatem.

Zeszło cud malina.

Denaturat nie uszkodził lakieru powiadasz ;) Prawdopodobnie jutro będę kombinował na początku przetestuje suszarkę bo kumpel twierdzi, że ma jakąś mocarną :) a jak nie to żyłka i denaturat.

 

edit: zaatakowałem mocniejszą suszarką, dobrze podgrzałem i spokojnie odeszło ale pozostał klej na karoserii, podgrzałem i nieco starłem ale dalej zostało co nieco, próbowałem denaturatem, benzyna ekstrakcyjną, wd 40, itp. nic z tego... ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicznych sklepach nie mają takich specyfików, polecili tylko wd-40 spróbowałem ale niebardzo działa... co do valet pro na allegro brak, na ich stronie nie znalazłem produktów z takim przeznaczeniem, gdzie moge dostać coś takiego ?

Wpisz w wyszukiwarce Allegro TAR REMOVER Będziesz miał z głowy dwa problemy: kleju i smoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja teraz pozbywałem się pozostałości po naklejce EURO4 (zielona cześć zeszła ręcznie kiedyś tam, została mi jednak ta biała ramka w środku); szczęśliwie zadziałał preparat CHU-SOL

ten sam specyfik pomógł przy usunięciu naklejki/wlepy z obudowy laptopa (a te naklejki są na prawdę gruuube)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Chciałem się podłączyć do tematu.

chcę się pozbyć naklejki tej ze zdjęcia, tylko od razu mówię. Nie mam żadnych preparatów do usuwania tego typu rzeczy.

Czy mogę spróbować podgrzać suszarką?

Obrazek

 

Marasec to jest zwykla folia ploterowa podgrzej bo ciepla sie mocno uplastycznia i latwo ja oderwac, pozostalosci po kleju potraktuj benzyna ekstrakcyjna skoro nie masz zadnych srodkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.