Jump to content

ValetPRO Chemical Resistant Brush


Evo

Recommended Posts

  • Administrator

Dzięki uprzejmości firmy EXCEDE miałem możliwość przetestowania ValetPRO Chemical Resistant Brush, czyli po naszemu pędzla odpornego na chemie ;)

 

http://excede.pl/valetpro-chemical-resistant-brush-p60.html

 

Oto przedmiot testu :

 

igp5127n.jpg

 

Jak widać uchwyt jest sporych rozmiarów, zrobiony z drewna. Wyprofilowanie i rozmiar sprawia że jest bardzo wygodny i fajnie leży w ręku. Niestety, z jakiegoś powodu producent nie polakierował drewna, przez co po paru użyciach drewno jest dość mocno poplamione i nie wygląda to zbyt estetycznie.

 

Tak wygląda włosie pędzla :

 

igp5129n.jpg

 

Jest to włosie syntetyczne, nie naturalne, co przekłąda się na większa sztywność pędzla, i ową odporność na chemie. Włosie jest na tyle sztywne że pomaga to w usunięciu brudu, ale napewno nie na tyle żeby porysować lakier na felgach ( no,przynajmniej na większosci).

 

Pędzel testowałem zarówno na kołach, i na pasie przednim u siebie w aucie :

 

igp5122n.jpg

 

Jak widać niezły syf, nie było tu sprzątane od października :oops:

 

Całość spryskana APC 1:10 :

 

igp5132n.jpg

 

Pędzelek w akcji, bardzo ładnie ubija piane :

 

igp5133n.jpg

igp5135n.jpg

 

Całość spłukana, wysuszona no i czysta ;)

 

igp5139n.jpg

 

Teraz czas na koła,nie były bardzo brudne, tygodniowy syf z ulic :

 

igp5140n.jpg

igp5141n.jpg

igp5142n.jpg

igp5143n.jpg

igp5145n.jpg

 

Do mycia użyłem Tenzi EnJee 1:10, czyli w sumie nic silnego. Bardzo fajnie się nim domywa gniazda na śruby,bo włosie się tak nie rozjeżdza jak w przypadku pędzli naturalnych.

 

I zdjęcia z dzisiaj, na kołach Mercedesa, do mycia użyte zostało Bilbery 1:4.

 

igp5228n.jpg

igp5229n.jpg

 

Podsumowując - bardzo fajny gadżet , przyjemnie się go używa i w moim przekonaniu jest skuteczniejszy przy myciu kół niż pędzle z włosiem naturalnym. Również do mycia zacisków, elementów pod maską itp, wszędzie tam gdzie nie mamy lakieru nadaje się idealnie. Cena jest dość rozsądna , a pędzelek napewno starczy na długo ,jest bardzo solidny.

Link to comment
Share on other sites

test bardzo fajny... zastanawiam się jakby wypadło porównanie z pędzelkiem megsa z regulowaną końcówką - bo zastanawiam się nad zakupem jakiegoś...

Link to comment
Share on other sites

Fajna relacja :good: wydaję się być idealnym rozwiązaniem do mycia silnika, choć moim zdaniem uchwyt jest zbyt duży :o , co w niektórych zakamarkach może utrudniać pracę :/

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

jagmar, Valet pro jest lekko bardziej agresywny, włosie ogólnie jest bardzo miękkie ale końcówki się ścięte pod kątem co podczas pionowego użytkowania daje uczucie lekkiej szorstkości. Przy lakierze na karoserii bym nie używał a e megs jak najbardziej tak, tylko problem z dostępnością, szukaj sklepu gdzie zalega na magazynie bo producent podobno zaprzestał produkcji i być może w przyszłości będzie coś nowego.

 

Evo, Test :good:

Link to comment
Share on other sites

Evo, Test
Dokładnie! Test super! :good::)

 

[ Dodano: 26 Marzec 2011, 16:21 ]

Niestety, z jakiegoś powodu producent nie polakierował drewna, przez co po paru użyciach drewno jest dość mocno poplamione i nie wygląda to zbyt estetycznie.
Niestety w dzisiejszych czasach producenci oszczędzają na wszystkim. Najlepiej polakierować samemu, a najprościej nanieść 2 warstwy zwykłego oleju kuchennego np. słonecznikowego, rzepakowego itp. Tak się robi z drewnianymi deskami do mięsa, dzięki czemu ich żywotność jest znacznie dłuższa, są odporniejsze na wodę, soki itp.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MetalMagnes, Po oleju rączka będzie strasznie tłusta. Może lepiej użyć jakiegoś impregnatu albo lakieru.Dwa pociągnięcia i będzie git.
Wchłania się/schnie bardzo szybko. Góra w ciągu godziny i można położyć drugą warstwę. Wiadomo, że produkt dedykowany do drewna będzie lepszy...ale jeśli ktoś nie mam, to po co specjalnie kupować jeśli olej kuchenny pod ręką ma każdy;-)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.