Skocz do zawartości

3M vs. SSR1 vs. UC


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy srodek jakis stary czy podrobka, kupiony w showcarshine.

U Mariusza podróbki nie kupisz. SCS to - moim zdaniem - jeden z lepszych sklepów detailingowych.

uzywałem UC dwukrotnie i efekt znikomy

Dlaczego snap'owi wyszło, a Tobie nie?? Nie wiem.

Jakiego aplikatora użyłeś??

Jak długo wpracowywałeś UC??

Ile go użyłeś??

Na jakich powierchniach pracowałeś??

Pewnie jeszcze kilka pytań dałoby się zadać. Niestety, ręczna korekta - zwłaszcza twardych - lakierów jest bardzo pracochłonnym zajęciemi i nie zawsze od razu daje pożądany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam bardzo miekki lakier vw - tu masz odpowiedz na swoje pytanie

probowalem ruszyc 3-letnie, grafitowe Clio - nie ma szans, mozesz polerowac 2 dni i nawet jedna rysa nie zejdzie

do aplikacji uzywalem zoltego MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR, pozniej calosc przetarlem mf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mocniejszym bo sobie rys znowu narobisz :) takie moje skromne zdanie ale mogę się mylić bo zaczynam dopiero z detailngiem :)

 

Ja wczoraj czyściłem ScratchX 2.0 ręcznie i rąk nie czuje a efekty nawet ok. Zniknęły wszystkie hologramy po polerowaniu pastą G3. Trochę rys pozostało.

 

Fajnie Ci wyszła ta maska :good:

 

dla mnie tym sie fajnie pracuje :P lecz 2 warstwe nakladam czarnym miekim tricolor zeby przykryc te glebsze rysy :) warto sprobowac :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, ciezko powiedziec, dla mnie bardzo sie podoba efekt jaki daje wypelnienie rys ScratchX 2.0, nawet te glebokie wygladaja bardziej po ludzku, u mnie najbardziej to widac pod lusterkami, gdzie jakies galezie sie przewijaly :zly: u poprzedniego wlasciciela :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mocniejszym bo sobie rys znowu narobisz :) takie moje skromne zdanie ale mogę się mylić bo zaczynam dopiero z detailngiem :)

 

Ja wczoraj czyściłem ScratchX 2.0 ręcznie i rąk nie czuje a efekty nawet ok. Zniknęły wszystkie hologramy po polerowaniu pastą G3. Trochę rys pozostało.

 

Fajnie Ci wyszła ta maska :good:

 

dla mnie tym sie fajnie pracuje :P lecz 2 warstwe nakladam czarnym miekim tricolor zeby przykryc te glebsze rysy :) warto sprobowac :-]

 

To ja chyba mam za mało pary w rękach :lol:

 

lakier mam VW, tzn kiedyś był bo teraz był cały samochód malowany więc nie wiem jak z twardością.

 

Poczekam do wakacji to może jakoś uciułam na DA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tri color + UC zdziała więcej niż ten żółty aplikator od megsa
UC na TriColor a dokladnie mowiac na jego twardszej stronie da lepsze rezultaty niz z miekkim, zoltym aplikatorem megsa ktory jest bardzo delikatny i sprawdza sie wysmienicie ale do kladzenia woskow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mi tak wyszlo? Nie wiem.

 

pewnie dlatego:

 

korzystalem z zoltego aplikatora megsa

 

ja używam twardej strony tricolor a i tak musze sie niezle namachac, żeby jakikolwiek efekt był ;)

 

dzis zrobiłem dach, UC na tricolorze, potem 2 warstwy PB Black Hole i Colli 476 z efektu jestem zadowolony, 50/50 nie mam bo słońce juz kiepskie było, jutro bede robił reszte to porobie jakies foty ;) zrobienie dachu zajeło mi jakies 2 godziny, rąk nie czuje :mrgreen:

aaaapb.jpg

aaaaaace.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@BIO

jak poradziłeś sobie z tymi rysami na masce? Pytam mam też mkIV i podobne rysy. Mleczko sonaxa do renowacji lakieru pomogło ale sporo jeszcze do zrobienia. Zastanawiam się nad testerem SSR2.5 czy to to pokazałeś może zniknąć po SSR2.5?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jakies 6 lat temu zrobiłem sobie taki patencik po kosztach, który moze Ci sie przydac, aby nie walczyc recznie z autem. Do wierterki zakupiłem zwykła czarna(miekka) gabke, do tego swieca samochodowa z gwintem m14, rozwalasz tą "porcelanke" ze swiecy montujesz na wiertarce i delikatnie jedziesz z koksem. . 100% partyzantka :D ale zawsze to lepiej niz recznie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ma ktoś odniesienie,porównanie pomiędzy finiszami: megs 205,ssr1 i menzerna 3000 lub 4000 ?? Bo mam ssr1 i zamierzam za nie długo odświeżyc na maszynie auto finiszem i zastanawiam się czy jechac tym co mam,czy zakupic np którąś menzernę ?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś odniesienie,porównanie pomiędzy finiszami: megs 205,ssr1 i menzerna 3000 lub 4000 ?? Bo mam ssr1 i zamierzam za nie długo odświeżyc na maszynie auto finiszem i zastanawiam się czy jechac tym co mam,czy zakupic np którąś menzernę ?? :o

 

Witam, używałem wszystkich past które wymieniłeś.

 

Meg`s 205 to fajna pasta, jednak cząstki ścierne nie rozpadają, się - więc trzeba pracować nieco inaczej niż ze standardowymi pastami (choć to bardziej problematyczne przy Meg`s 105). Szybka praca, mało fillerów, dobrze wykańcza.

 

Menzerna 4000 to najlepszy finish jakim pracowałem i regularnie go używam - daje świetne wykończenie i w zależności od lakieru można nią skutecznie zniwelować ślady nawet po fg500. 250ml opakowanie starcza na około 15 samochodów, więc jest ekonomicznie.

 

SSR1 - czytałem wiele negatywnych opinii o pastach Poorboy`s. Nie wiem z czego wynikają - fakt że są lepsze pasty na rynku, nie czyni SSR niezdatnymi do użytku. W szczególności lubię SSR1, która jest łatwa i szybka w pracy. Minus to spora ilość fillerów. Wykańcza dobrze i jeżeli ją posiadasz to spróbuj.

 

Jeżeli SSR1 nie odświeży lakieru tak jak tego oczekujesz, to obawiam się, że ani SF4000 ani Meg`s 205 tego nie zrobi i będzie trzeba sięgnąć po jakiś polish. Tu bym szedł w stronę Scholl`a - mimo, że kosztowny to uniwersalny, ale to już dywagacje odbiegające od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.