Skocz do zawartości

3M vs. SSR1 vs. UC


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym troche poprawic wygląd mojego lakieru, na pełna korekte przyjdzie jeszcze czas, i już kompletnie się gubię... Prosiłbym o pomoc bardziej doświadczonych detailingowców ;)

 

Zastanawiam się nad:

3M SCRATCH REMOVER

POORBOY'S WORLD SSR 1

MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND

 

Z tego co czytałem najmocniejszy jest UC, potem 3M i na końcu najsłabszy SSR1

Wszystko chce zrobić ręcznie aplikatorem tricolor i tu moje pytanie/a

Czy UC nie jest za mocny i czy wybacza błędy (to moje pierwsze kroki w detailingu)? Nie pozostawi hologramów?

I czy z kolei SSR1 nie jest za słaby?

 

Lakier to czarna perła audi.

 

Narazie skłaniam się do 3M po przeczytaniu testu zamieszczonego na forum, ale może polecicie jakiś inny środek dla początkującego?

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomoc :)

 

 

W sumie to nie wiem czy dobry dział wybrałem... chyba powinno byc w "szukam pomocy", przepraszam i prosze o przeniesienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja polecałbym jednak UC. Rzeczywiście jest to dość mocny produkt ale pracując ręcznie trzebaby się naprawdę starać żeby coś popsuć. Ja nie bardzo potrafię sobie taką sytuację wyobrazić, a trochę UC już w swojej "karierze" zużyłem. :)

SSR 1 na 99% będzie zbyt słaby żeby ręcznie osiągnąć jakieś oszałamiające rezultaty - na lakierze VW w zasadzie nie zrobił żadnego wrażenia.

3M'a nie używałem więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania ręcznego UC od megsa będzie chyba najlepszy, napracować się trzeba będzie sporo, hologramów nim nie zrobisz, chyba ze pracował byś maszyną. Słabszych środków i tak myśle że nie ma sensu brać, bo będzie to naprawde męczące. UC po mimo swojej "agresywności" przy polerowaniu ręcznym jest bezpieczny dla lakieru :) Więc śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez czeka praca UC przy lakierze VW czarnym

 

tylko pytanie ..mam aplikator trikolor czarno, czerwony , zolty.. ktora strona polerowac?

 

i jak to sie ma? czarna bardziej zdziera czy ta żółta czy co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0N1N, ile lakieru ściąga się przy ręcznej pracy UC ? Orientujesz się może ?

pLaYmAn, nie mam pojęcia - nie mam jak tego zmierzyć. Ale faktem jest, że nawet używając UC na DA na dość twardych padach nie udało mi się narobić żadnych szkód ... nie żebym jakoś specjalnie próbował ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRostek

Nie wiem po co bawisz się w takie kompletowanie.

Ja bym po prostu polecił pełny 3-stopniowy 3M - próbki pewnie na A3 starczą ale nie liczyłbym na cuda przy pracy ręcznej, to już sobie wypożycz polerkę z wypożyczlani jakiejś.

 

Ręcznie nie ma szans nic zepsuć ale efekty mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka pewnie będzie ale to jakos pod koniec wakacji, i tak rodzice dziwnie patrza na ten "arsenał" który mam (jestem na pierwszym roku studiów, nie pracuje wiec cała kasa którą mam jest od nich, dopiero w wakacje coś zarobie :P), teraz zbieram na chipa do atrójeczki a potem bedzie maszyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drobny OFFtop ale nie do końca mogę znaleźć odpowiedź tzn. ma swirle i drobne zarysowania na lakierze, kupiłem ssr2 i nie wiem czy mogę go użyć na całym lakierze czy powinienem go użyć tylko punktowo ? Dodam że lakier jest chyba w dobrym stanie.

 

Dzieki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.