Skocz do zawartości

Zymol vinyl conditioner warto?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do tej pory używałem PB natural look i byłem z niego zadowolony. nadchodzi nowy sezon więc myślę o nowym preparacie do plastików. Zastanawiam się mocno nad zymol vinyl conditioner ze wzgledu na jego zapach. Cena jest nieco wyższa niż produktów innych marek, ale powiedzmy że tą różnicę moge nadpłacić na rzecz fajnego zapachu...

Co powiecie o tym preparacie, warto w niego zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pachnie ładnie, ale nie zauważyłem żeby ten zapach utrzymywał się po zastosowaniu.

2. Wg instrukcji trzeba nakładać na ciepłe tworzywa, np. po podgrzaniu suszarka, co może być kłopotliwe.

3. Ja na podszybiu (czyli duża powierzchnia jednorodnego tworzywa) nie potrafiłem osiągnąć jednorodnego efektu, pojawiły się delikatne plamy.

4. Efekt po zastosowaniu oceniam wysoko, vinyle wyglądają naprawdę dobrze, naturalnie, nie tłusto (z wyjątkiem podszybia, tam stosuję preparat Wurtha).

5. Cena jest zabójcza, ale wydajność gigantyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm podobnie z podszybiem było u mnie po stosowaniu PB Natural look:/

Szkoda że zapach nie utrzymuje się zbyt długo, chyba jednak jeszcze przemyślę zakup i poszukam czegoś konkurencyjnego. PB natural look w tym sezonie odpuszczam-niby bardzo dobry środek ale wydaje mi się że nie jest zbyt trwały, zwykłe krople deszczu zostawiały plamy a to już mnie drażniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego nazwać plamami, to są jakby poł plamy albo prawie plamy, dla "zwykłego Kowalskiego" nie sa widoczne, ale ja je widziałem pod kątem, być może to wina konsoli-może ona jest delikatnie przebarwiona a po aplikacji środka wszystko się uwydatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tańszego winyla i mimo że jest tańszy to i tak za drogi :) Jak już kiedyś pisałem w innym wątku gdybym wiedział wcześniej o zaleceniach dotyczących aplikacji to bym nie kupił. Jeśli chodzi o zapach to moim zdaniem na drugi dzień już niewyczuwalny. Na plus napewno wydajność.

Jako alternatywę proponuje 303 aerospace protectant + jakiś fajny zapach do auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB natural look w tym sezonie odpuszczam-niby bardzo dobry środek ale wydaje mi się że nie jest zbyt trwały, zwykłe krople deszczu zostawiały plamy a to już mnie drażniło.

 

Używam tego środka od roku i zależy jeszcze na jakich plastikach go stosujemy.

Stosując na dobrych materiałach na boczkach i kokpicie w Bmw e46 środek utrzymuje się wyjątkowo długo i powiem szczerze, że wystarczy go użyć 2-3 razy na sezon letni (na podszybiu i kokpicie) i 3-5 razy na boczkach drzwi. W ogóle nie przyciąga kurzu. Problemem jest tylko "rączka" do zamykania drzwi na boczku bo tam caly czas opiera się ręce i PB NL schodzi z tamtąd w kilka dni...dlatego ja także będę szukał czegoś innego w to miejsce chociaż wątpie zeby cokolwiek dłuzej tam polezało. Poprostu tak jakby po 3 dniach wsiąkało i materiał robi się zupelnie matowy w przeciwieństwie do takiego delikatnego połysku - efektu 'natural' na wszystkich innych elementach kokpitu, który utrzymuje się baardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używam i mogę polecić. 303 AP zostawia na moich plastikach ładne satynowe wykończenie, bardzo łatwy w aplikacji, wydajny i zauważyłem, że posiada właściwości antystatyczne - kurz na desce zbiera się znacznie wolniej .

Producent podaje, że zawiera bardzo dobre filtry UV.

 

Produkt bardzo polecany również na DW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla samego zapachu nie warto doplacac, utrzymuje sie moze przez dzien

Zapach "złudnie" utrzymuje się tylko jeden dzień (piszę o tańszym Conditionerze), kiedy wnętrze auta, wszystkie plastiki na desce porządnie się nagrzeją w takie ciepłe dni jak teraz zapach unosi się w całym samochodzie :) Także nie jest to tylko chwilowe doznanie zapachowe :)

 

Mam nadzieję, że nie zrobię OT, ale czy AP 303 jest dobrym wyjściem na plastiki wewnątrz, jakie macie doświadczenia z tym środkiem?

Tutaj masz porównanie 303 vs inne środki:

http://www.ilovecleancars.com/?tag=303

 

dla mnie osobiście jest na desce za bardzo świecący, szklisty, nienaturalny, za to świetnie wygląda na plastikach silnika i elementach karoserii auta. Na początku stosowania w aucie wydawał mi się OK ale porównując efekt do innych środków moja opinia jak wyżej. Oczywiście co kto lubi, spróbuj może Tobie się spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Ja mam oba i na żadnego złego słowa powiedziec nie moge. Lepiej mi sie pracuje z tym w białej buteleczce i jak dla mnie pachnie lepiej :)

Z obu bedziesz zadowolony :good:

Tak więc nie ma znaczącej różnicy bo oba dają radę i wytrzymują do 3-4 miesięcy od aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat 8-)

 

Którego Vinyla warto wybrać :dontknow: tańszy ? droższy ? :idea:

Zdecydowanie warto wybrać tańszego. Nuta zapachowa w przypadku obu jest bardzo podobna. Ten droższy pachnie bardziej kakaowo, tańszy podchodzi pod migdały. Z droższym Vinylem jest taki kłopot, przynajmniej w moim przypadku, że nie luvię jak dressing do plasików jest bardzo wodnisty a ten taki jest. Wchłania się bardzo szybko w pad (niezależnie czy to gąbkowy, czy z mikrofibry), natomiast ten tańszy jest dużo bardziej gęsty przez co praca jest dużo "łatwiejsza".

 

Po aplikacji, w wyglądzie, pomiędzy jednym a drugim różnic nie zauważyłem. Oba poczerniają i odżywiają plastiki w stopniu, moim zdaniem, identycznym.

Na poczatku możesz mieć kłopoty z równomiernym naniesieniem, tak, żeby nie zostawić smug. Kwestia bardzo dokładnego wcierania, raz przy razie specyfiku bez posiłkowania się zwilżaniem pada wodą czy innymi sztuczkami. Aplikuję na pad i "wcieram" w plastik, poprawiam suchą, czystą mikrofibrą, done.

 

Wydaje mi się, że jeżeli nie widać różnicy pomiędzy jednym a drugim po użyciu oraz jeżeli nie masz jakiegoś wielkiego ciśnienia na posiadanie tego "droższego", w domyśle każdy myśli, że lepszego względem tego podstawowego-tańszego, to nie ma sensu wywalać pieniędzy na to samo, opakowane w inną buteleczkę.

 

Jeżeli szukasz tańszej alternatywy, niewiele gorszy w efekcie jest zestaw Sonusa do plastików. Pachenie zdecydowanie gorzej (w zasadzie wogóle nie pachnie) ale w zestwie za porównywalną kasę masz aplikator, "czernidło" do plastików plus detailer do plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.