Skocz do zawartości

Race Glaze leather opinie


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu cleanera i odżywki na nowy sezon. Skóra to czarny mat w audi a4 2005r. Stan niemalże idealny. Do tej pory stosowałem zaino i byłem zadowolony z działania i zapachu. Ostatnio sprawdzałem Race Glaze i pachnie obłędnie ! Czy ktoś uzywał produktów RG do skóry? Jakieś zastrzeżenia, spostrzeżenia lub uwagi? Warto, nie warto?:)

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Liptonosz, ciężko mi powiedzieć, bo przeważnie z autami w których używam nie mam dłuższego kontaktu, a u siebie skóry nie mam żeby to stwierdzić. Efekt jak najbardziej matowy, oczywiście po uprzednim dokładnym oczyszczeniu skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo jakiego cleanera używasz? Do odżywki RG mam zamiar kupić też cleaner, ciekawe jak wypada cleaner? Może lepiej kupić cleaner innej marki ?

 

[ Dodano: 21 Marzec 2011, 11:40 ]

Evo jeszcze jedno pytanie...

Czytałem trochę o odżywce gliptone-bardzo chwalona. Porównywałeś ją może z Race Glaze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Liptonosz, SV Leather Cleaner,okazjonalnie Lederzentrum Stark. Z Gliptone miałem do czynienia tylko na swojej kierownicy i mieszku zmiany biegów, więc za dużo się nie wypowiem na temat efektu i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liptonosz, RG pachnie obłędnie, jeśli ktoś lubi zapach skóry. Bardzo intensywny i bardziej naturalny od np. zapachu "Leather" od PB.

 

Odżywka super, cleaner również wart polecenia, jednak trzeba powiedzieć że jest nieekonomiczny. Niestety, trzeba go dość sporo aplikować a buteleczka jest malutka i dość droga. Mocą jest porównywalny do cleanera Colourlock Soft Clean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Generalnie nowe skóry słabo pachną. Dzieje się tak z uwagi na stosowane teraz metody garbowania. Zapach skóry brał się z używanych przy garbowaniu roślinnych garbników i tłuszczów. Obecnie procedury garbowania są zupełnie inne i skóry utraciły wiele ze swego zapachu.

 

Mam taki luksu ,że mogę sobie pójść na magazyn i powąchać dość świeżo wygarbowaną roślinie skórę anilinową.

 

Ciężko ten zapach podrobić. Nam się prawie idealnie udało z pomocą perfumerii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Tak,ale to nie wątek o Colourlocku. Zaraz zrobię odpowiedni temat w naszym dziale.

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=47

 

[ Dodano: 21 Marzec 2011, 15:53 ]

panowie a czy wymiennie zamiast cleanera może być szare mydło? zawsze tak myłem i było ok? ale może cleaner lepiej czyści?

 

Generalnie tak. Raczej tym krzywdy nie zrobisz. MA neutralne PH. Jednak szare mydło dość słabo się pieni, przy jego użyciu ma się tendencje do używania zbyt dużej ilości wody. Szczególnie jak potrzeba rzeczywiście doczyścić jakieś zabrudzenie.

 

Najczęstsze problemy to przemoczenie i wysuszenie skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto? robiłem kilka fur race glazem, to naprawdę dobry środek, moc cleanera idealnie dobrana żeby czyściła a niedoświadczony uzytkownik nic nie uszkodzi. Odżywka też niezła, zestaw godny polecenia, podobny równie dobry jest też zestaw sonusa (cleaner delikatnie słabszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po czysczeniu i odzywieniu skory zestawem Race Glaze leather.

Cleaner - gesty, podchodzi pod żel, trzeba się przyzwyczaić do jego aplikacji, moje skóry były czyste więc nie mogę nic powiedzieć na temat jego mocy. Jedyne co mogę powiedzieć to że dobrze odtłuścił powierzchnię i przygotował pod odżywkę.

 

Odżywka - pachnie obłednie, dobrze odżywia i łątwo się nią pracuje. Odzywka zrobiła na mnie dobre wrażenie, choć wydaje mi się że przy Zaino skóra była bardziej matowa. przy odzywce Race Glaze mam wrazenie że skóra jest miększa niż po aplikacji zaino.

 

Zestaw Race Glaze oceniam bardzo wysoko i moge polecic każdemu kto szuka kompletnego zestawu do skór. Problemem może być gęsty cleaner który nie koniecznie każdemu przypadnie do gustu, za to odzywka nadrabia łatwością aplikacji i zapachem:)

 

Na koniec dnia przejade skóry zwilżoną szmatką może to je trochę wymatowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.