Skocz do zawartości

Płukanie wodą destylowaną


demson

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z tym problemem. (ciemny lakier + nasza twarda woda)

Stosowałem różne patenty na zacieki , bez większych rezultatów :

- szampon SONAX'a samo osuszający

- wycieranie do sucha mikrofibrą lub ściągaczka ( tylko rozmazuje zacieki po całym samochodzie + ryzyko że podczas tarcia dostanie się jakiś syf, i rysa gotowa)

 

Czy ktoś z was próbował spłukać auto wodą destylowaną ( na myjniach chyba taka zmiękczona woda jest używana do płukania) ??

 

Czy woda destylowana może zaszkodzić lakierowi ?? (pytanie niby retoryczne, ale wolę się upewnić :o )

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy woda destylowana może zaszkodzić lakierowi ??

 

Nie, bo niby czemu miała by ? ;)

 

Na dłuższą mete to średnio ekonomiczne i wygodne wyjście. Zaopatrz się w dwa porządnej jakości ręcznik do wycierania, od razu po spłukaniu szamponu zacznij osuszać auto, powydmuchuj z zakamarków wodę i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jakiś lepszy szampon do tego.

Używam takiego SONAX'a http://allegro.pl/sonax-szampon-nablysz ... 39626.html . Moim zadaniem z wszystkich szamponów tej firmy, ten spisuje się najlepiej.

Czy też może doradzicie coś lepszego :?:

 

od razu po spłukaniu szamponu zacznij osuszać auto, powydmuchuj z zakamarków wodę i już.

To ja chyba tutaj popełniałem błąd. Ja jeszcze węża zwijałem itp. i auto w między czasie lekko przeschło (ale nie aż tak ).

W takim razie spróbuje tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba tutaj popełniałem błąd. Ja jeszcze węża zwijałem itp. i auto w między czasie lekko przeschło (ale nie aż tak ).

W takim razie spróbuje tak jak mówisz.

na koniec jeszcze QD albo jakiś "szybki wosk" ja sobie chwalę PB QW+

eliminujesz w ten sposób wszelkie zacieki czy "mazy" po osuszaniu :D

 

co do pytania o jakiś lepszy szampon to poczytaj ;) o szamponach napisano tu już bardzo dużo ;)

 

edit

przez przypadek prawie zacytowałem kolego lakikwap :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZAMPON NABŁYSZCZAJĄCY

- koncentrat (314 300)

tez uzywam tego szamponu, cena jakosc rewelacyjna, poslizg bardzo dobry, jesli samochod stoi lekko pod ukosem ladnie splywa wszystko z samochodu 8-):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec jeszcze QD albo jakiś "szybki wosk" ja sobie chwalę PB QW+

Sorry że was tak męczę :), ale nie jestem aż tak oblatany w temacie :( .Powiedzcie mi coś więcej na temat QD i PB QW .

Domyślam się że to skróty jakiś kosmetyków, ale googlowałem i nie mogę znaleźć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demson, QD to w skrócie Quick Detailer'y służące do wydobycia blasku po myciu auta- usuwanie drobnych zabrudzen jak wlasnie zacieki w szybki sposób gdy nie masz czasu na woskowanie itp.

 

Poorboy's World Quick Wax Plus to taki szybki wosk, cos w stylu detailera tyle ze z jakąś tam ilością wosku generalnie zastowowanie ma takie jak QD,

QD jak i szybkie woski mają jeszcze za zadanie wzmocnić warstwę nakładanego wcześniej wosku, z tym, że nie wszystkie sobie z tym radzą :)

 

masz już namiastke nematu QD więc proponuję poszukać na forum bo jest wiele tematów porównujących, opisujących różne produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mycia używam szamponu od CARvalet a potem pastowanie.Pastuje co 2 tygodnie więc nie mam problemów. Jeżeli robie samo mycie bez pasty to po umyciu pryskam woskiem na mokro również od CARvalet. Następnie wycieram irchą z VILEDY która często płucze w wiaderku z czystą wodą.Wcześniej używałem innej irchy(też kupiona w CARvalet) ale tamta się zużyła do końca(tzn. wcięło ją gdzieś) .

 

Płukanie ze szlaucha z bieżącą wodą a do mycia używam szczotki ze szczeciny

 

Odp na ewentualne pytania dotyczące CARvalet.Nie reklamuję ich i nie sprzedaje Kiedyś handlowałem samochodami i praktycznie używałem tylko tych kosmetyków więc sprawdziłem cały asortyment. Używałem tez innych firm ale nie były aż tak konkurencyjne cenowo. Mam wyrobione już zdanie na temat jakości produktów i dlatego nie szukam nic innego.Cenowo tez jest nieźle więc po co mi eksperymentować z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pastuje co 2 tygodnie więc nie mam problemów.
do mycia używam szczotki ze szczeciny
Następnie wycieram irchą z VILEDY która często płucze w wiaderku z czystą wodą

gwałt podstawowych zasad :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel1971, jestes na forum 2 godziny i chcesz udzielać porad na temat mycia samochodów?? :dontknow: już po tych urywkach wyminionych przez Marcina widać, że lepiej byłoby gdybyś poczytał dogłębnie forum, sam się doszkolił i zmienił technikę zamiast prawić wykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uri90 jak to odebrałeś jako poradę to przykro mi bardzo

Borek przykro mi ze nie przestrzegam zasad w/g Was

 

Nikomu nie nakazuje i nie udzielam porad każdy niech robi co chce wiec myjcie sobie po swojemu .Ja spadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro Nam lakieru na Twoim aucie, które otrzymuje takie "zabiegi". Prawda jest taka, że każdy z nas był taki jak ty jeżeli chodzi o technikę mycia auta. Problemem jest jednak to, że my byliśmy w stanie przyjąć do wiadomości logiczne argumenty przemawiające za wyrządzaniem mniejszego zła lakierowi i zmianie techniki mycia auta.U Ciebie póki co jeszcze działa "wewnętrzny firewall" sumienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ja spadam

nie spadaj, lepiej zostań i poczytaj różne artykuły na forum :) szczególnie na temat mycia auta i jago "pastowania" ;) z pewnością gdy zostaniesz i doczytasz jak prawidłowo myć auto to wyjdzie to na plus dla lakieru na twoim samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.