Skocz do zawartości

Pomoc w zlikwidowaniu hologramów


heli1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu ( koniec stycznia) miałem robioną polerkę systemem 3M ale jeszcze tym starszym ( dwa kolory) wszystko wygladało ładnie ale teraz jak wyszło słońce widze ze zostały lekkie hologramy i swirle Zastanawiam się jakich środków użyć czy wystarczy Cleaner DJ ten scierny i niebieski pad 3M czy lepiej 3M niebieski korek czy może coś innego radzicie Polerke BP pady mam teraz trzeba złożyć zamówienie i zastanawiam się co wybrać Cleaner tak czy tak bedzie zamawiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem tak jak napisał miki Dwa dni polerowałem najpierw zółty korek później niebieski wyjechałem na słońce hologramy są dalej później spróbowałem jeszcze raz niebieski korek na niebieskim padzie i dalej są Myśle może niebieski korek na zółtym padzie i nic Zrobiłem jeszcze raz żółty korek na zółtym padzie no i było całkiem nieźle dopóki nie przejechałem cleanerem ( pojawiły się znowu jest ich mało ale nadal są ) Ręce już opadają nie wiem co źle robie Mam jeszcze próbki Megsa #205 i # 105 może tymi spróbować tylko boje się ze niedługo zetrę lakier :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz twardy lakier, więc lekko i średniościernymi środkami nie skorygujesz powierzchni. Tutaj trzeba czegoś ostrego - z umiarem oczywiście.

 

Spróbuj #105 - zobaczysz, że szybciej schodzi.

 

EDIT. Numery pasty mi się pomyliły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlategojak do cleanera zywa sie orbitalnej maszyny. Mi jak zostaja jakies delikatne hologramy uzywam orbitalnej polerki na czarnym padzie smartwax z zymol hd cleansei hologramy robia baju baj. Oczywiscie nie mowie o hologramach zostawionych po fast cut plus, ale po jakiejs lekkiej pascie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cześć skoro po dwóch dniach polerowania jest to samo to coś jest robione nie tak. Spróbuj nakładać mało pasty i pracować nią na niewielkim fragmencie aż do zniknięcia. Zwróć uwagę czy lakier nie robi się bardzo gorący podczas polerowania, spróbuj szybciej prowadzić polerkę po lakierze. Hologramy można zrobić również samą wysoką temperaturą. Spróbuj prowadzić gąbkę po lakierze całą powierzchnią tak: buffing-pattern.jpg Powodzenia.

 

 

Aha, po twojej polerce wychodzą te same hologramy, które próbowałeś usunąć, czy powstają nowe w innych miejscach zrobione przez Ciebie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, po twojej polerce wychodzą te same hologramy, które próbowałeś usunąć, czy powstają nowe w innych miejscach zrobione przez Ciebie?.

Trudno to ocenić ale chyba nowe jest ich mało nie tak jak na zdjęciach w innych tematach

Myśle ze to moze być twardy lakier VW no i kolor czarna perła na którym wszystko widać Zrobiłem tak samo punto kobiety i wszystko ok zero hologramów

Robiłem tak jak przedstawił Michas lakier był ok lekko ciepły Myśle ze faktycznie musze kupić orbitalną i nią wykończyć ( czy stosuje sie te same pady do DA co do rotacji i czy pastami 3M robić czy jakieś inne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam ten sam lakier na aucie rok starszym niż Twoje, robiłem też auta z tym lakierem z roczników 2009 i 2010 i moim zdaniem nie jest on podatny na hologramy, ani podczas polerki, ani podczas nakładania cleanera rotacją. Wrzuć może zdjęcie w słońcu tych defektów o których mowa,łatwiej będzie to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany Przeleciałem #205 na zółtym padzie 3M i na to DJ na niebieskim padzie Robiłem bardzo delikatnie mysle ze wczesniej za bardzo dociskalem polerkę i to był powód powstających hologramów Wszystkim dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam lakier na aucie rok starszym niż Twoje, robiłem też auta z tym lakierem z roczników 2009 i 2010 i moim zdaniem nie jest on podatny na hologramy, ani podczas polerki, ani podczas nakładania cleanera rotacją. Wrzuć może zdjęcie w słońcu tych defektów o których mowa,łatwiej będzie to ocenić.

 

A czy inne kolory tego samego producenta z tego samego okresu bedą się czymś różnic? Bo skoro tak naprawdę polerujemy klar to chyba jest on taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A czy inne kolory tego samego producenta z tego samego okresu bedą się czymś różnic? Bo skoro tak naprawdę polerujemy klar to chyba jest on taki sam?

 

Nie wiem bo nie zdarzało mi się poza LC9Z dwa razy robić dokładnie tego samego koloru z różnych okresów. Ale np. mój lakier z 2004r jest odrobine twardszy niż ten sam z 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.