Skocz do zawartości

Suburubu


capricorn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

daniels, automat w aparacie opanowałem do perfekcji :D , co do Brinkmana na pewno bardzo przydatne narzędzie. Na duży plus można zaliczyć gumową osłonę dzięki której bez obaw stawiasz latarkę na podłodze. Natomiast co do porównania do innych narzędzi nie mam żadnego w tej materii doświadczenia.

kolargol, nowy Legac naprawdę fajnie wygląda w wersji GT, inne zderzaki to samo zawieszenie jak u mnie plus 18 felgi naprawdę poprawiły to auto. Niestety wersja GT dzięki naszej kochanej Unii nie jest już dostępna :/

kostek73, zawsze lubiłem sam własnoręcznie pracować przy swoich samochodach, co innego fakt że robiłem to przez kilkanaście lat praktycznie im szkodząc. Ale tutaj na szczęście zostałem w pewnym stopniu nawrócony ;)

 

Wracając do moich niedociągnięć bo są takowe, nie wszystko piękne co się świeci :evil: Poniżej kilka problemów z którymi chcę się uporać. Pierwszy z nich to konserwant na silniku z którym naprawdę nie mogę sobie dać rady, próbowałem jakiegoś taniego preparatu K2 do czyszczenia silnika i nic, nawet czysta IPA czy denaturat nie dał rady.

DSCF4894.JPG

DSCF4893.JPG

 

ten sam konserwant występuje na zawiasach co z bliska daje efekt dość niechlujnej pracy

DSCF4883.JPG

 

kolejny konserwant ma formę jakby twardego plastiku

DSCF4884.JPG

 

i problem głębokich rys, tu zastanawiałem się nad jakimś glazem

DSCF4878.JPG

 

Czekam na sugestie jak poradzić sobie z tymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, możesz napisac swoje odczucia co do R222 Wheel Cleaner ? Wydaje Ci sie że poradził by sobie z naprawde ostro zapuszczonymi felgami? Bo on ma naturalne pH a ja potrzebuje jakiegoś kilera :)

Raczej nie poradzi mam i mówiąc szczerze jest średni z domywaniem,ale bezpieczny. Opakowanie zdecydowanie za male jak za tą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na wrażenia po pierwszym myciu, ano zastanawiam się czy czegoś źle nie robiłem. Lakier po myciu sprawiał wrażenie tępego zarówno na Legacy jak i na HRV-ce. Samochody spłukane i umyte Chemical guys citru wash 1,5 nakrętki na 12 litrów wody rękawicą i wytarte ręcznikami waflowymi. Co prawda Subaru które odstało na słońcu kilka godzin, później w dotyku sprawiało znacznie lepszy efekt, natomiast na HRV-ce za wiele nie pomogło :cry: . Przy nakładaniu wosku na HRV-kę zauważyłem znaczne pogłębianie się koloru w trakcie aplikacji.

Clenera zużyłem tyle co na zdjęciu na 4 auta (Legacy, HRV-ka, Corolla i Mini), aplikacja maszynowa czarnym padem 600 obrotów.

DSCF4989.JPG

Co do wosku to zużyłem tyle na 3 warstwy HRV-i, z czego wspomniana jedna po myciu. Legacy 2 warstwy z czego jedna teraz po myciu i Corolla tak samo.

DSCF4995.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cleaner w normie, ja na swoje auto dwa dni temu zużyłem proporconalnie tyle samo Lime Prime. Co do wosku to cieżko powiedzieć bo zdjecie kiepskie :P , ale sumarycznie 7 warstw na kombii,małego SUVa i hatchabacka to nie jest mało,wiec raczej w normie. Nakładałeś aplikatorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.