Skocz do zawartości

pomocy-lotna rdza


Gość kristof

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ze jestem tu nowy chcialbym sie przywitac "Wtam Wszystkich". posiadam auto S-max bialego koloru, na ktorym pojawila sie punktowa rdza nawet na plastikowych lakierowanych elementach. Czytajac forum wywnioskowalem iz moze to byc lotna rdza i nie wiem za bardzo jak jej sie pozbyc znalazlem kilka produktow typu Cquartz Ironx i F-RUST Remover ale nie wiem za bardzo jak je stosowac i czy po ich uzyciu trzeba dokonac innych zabiegow. Bardzo prosze o fachowa porade. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocencie sami co to jest, ale pocierajac dosc mocno wilgotna szmatka "to cos" znika ale mam wrarzenie ze pozostaje mikroskopijny punkcik po plamce moze jestem przewrazliwiony ale kocham autas i staram sie onie dbac jak najlepiej.. wiecej zdjec mobe wyslac na priv.

mm.jpg.e3b2392d7376a76067cc4489aded7c57.jpg

hlhlh.jpg.c61479a65639a435acec9aea583aefc4.jpg

kkk.jpg.a0aca5974a7d7d630a261cd3b4ae14ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to na bialym to tak wyglada ale to na pewno nie jest rdza tylko nalot z klockow/zywica/kropki asfaltu. Tar remover + glinka i po roblemie ;) Sam mam biale auto i niestety na bialym takie plamy bardzo rzucaja sie w oczy.

Jesli lakier jest zabezpieczony, np sealantem latwiej takie plamy usunac. Niestety nie ma sposobu, zeby sie nie pojawialy. Co najwyzej chlapacze potrafia ograniczyc ilos pojawiajacych sie plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze napisac jak sie to stosuje -laik ze mnie w tej dziedzinie. Gdzie moge kupic te materialy a moze jakies konkretne nazwy nie chce eksperymentowac na moim S-max-ie. Najlepsze jest to ze te plamki sa na wszystkich drzwiach ,na tylnej klapie w rancie przy szybie...Dzieki za zainteresowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na smierc zapomnialem. Jest jeszcze Iron X:

 

 

http://www.sklep.car-spa.pl/pl/search.h ... ml&x=7&y=9

 

Ja chyba bede probowal bezyna ekstrakcyjna»
Sama benzyna duzo nie zdzialasz. Bez glinki nie da rady sie tego pozbyc w 100%. Jesli chodzi o uzycie srodkow do usuwania smoly (czy nawet benzyny) to tak jak pisze spons najpierw zabrudzenia trzeba namoczyc, odczekac pare minut i dopiero starac sie lekko zetrzec nasaczona srodkiem miekka szmatka (np fibra, ale strona bez wlosow).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy zastosowaniu Cquartz Ironx wystarczy pozniej zetrzec czysta szmatka czy trzeba dokonac jeszcze jakiejs czynnosci typu mycie auta woskowanie polerka czy cos w tym stylu.. jeszcze raz dziekuje za szybka odpowiedz...wyczytalem ze najlepiej stosowac glinke i Cquartz Ironx tylko powiedzcie mi w jakiej kolejnosci to robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dla pewnosci mozna przemyc zwyklym szamponem. Tylko nie wiem czy IronX da rade usunac smole i zywice. Nalot z klockow na pewno tak.

Polerowanie i woskowanie to zupelnie odzielny, niezalezny temat. Markowe srodki to usuwania plam po osaflcie czy glinka nie zaszkodza lakierowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony moge sie wypowiedziec o AutoGlym ITR. Ten jest bardzo skuteczny i bezpieczny. Jak w wielu autach mam plastikowa listwe biegnaca wzdluz drzwi i nic sie jej jeszcze nie stalo a zawsze troche srodka poleci.

Odnosnie benzyny czy innych, np Decabit sie nie wypowiadam - oprocz tego, ze do benzyny polecam gumowe rekawiczki bo mozna sie nabawic niezlej reakcji alergicznej nawet jesli ktos nie jest specjalnie uczulony na chemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dla pewnosci mozna przemyc zwyklym szamponem. Tylko nie wiem czy IronX da rade usunac smole i zywice. Nalot z klockow na pewno tak.

Polerowanie i woskowanie to zupelnie odzielny, niezalezny temat. Markowe srodki to usuwania plam po osaflcie czy Glinka nie zaszkodza lakierowi.

 

 

rozumiem ze najpierw urzyc Cquartz Ironx, nastepnie resztki usunac Glinka i na koniec umyc auto szamponem . jaka jest najlepsza temperatura do urzycia glinki bo to warzny czynnik do nanoszenia Glinki. a ten selant mozna samemu nalozyc tak aby w przyszlosci latwiej tego dziadostwa mozna bylo by sie pozbyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

 

Panowie, u mnie problem polega na tym, że całe auto usiane jest lotną rdzą. Kropki dosłownie co kilka milimetrów. Pracuję na terminalu kontenerowym, w pobliżu stocznia gdzie piaskują kadłuby + na domiar złego cementownia. Pył jest wszędzie a auto jest dokumentnie zniszczone. Na przedniej szybie masa malutkich wgłębień jak od kamyczków, bocznych nawet nie otwieram, bo zgromadzony w uszczelkach pył od razu je rysuje.

 

Chciałbym pozbyć się tego badziewia z lakieru w możliwie jak najprostszy sposób. Który z tych środków polecalibyście na tak masową skalę - czyt. spryskanie całego auta?. Jeżeli uda mi się z tym uporać kupuję plandekę, bo obecnie o lakier w moim aucie można odpalać zapałki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawaii znawcą jeszcze nie jestem ale ja na swoim białym lakierze właśnie również walczyłem z kropeczkami rdzy ( złomowisko i pewnie szlifowanie kątówką w bobliżu auta ) - glinką wszystko dało radę usunąć. ;) Taki mój pomysł ale pewnie będą jeszcze inne podpowiedzi. :)

A nad plandeką to się głęboko zastanów - jeśli ją położysz na brudne auto to wiatr porysuje Tobie autko ruszając plandeką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akira, Nie wykluczam glinki, tylko musiałbym jej kupić z parę kg, zważając na ilość tej rdzy :) A co do plandeki to wiem że ma swoje wady, w tym czasochłonny montaż. Chcę kupić taką z miękkigo materiału, a auto jest zwykle dość czyste, bo katuję je na bezdotykówce 2x w tygodniu :P Zresztą uwierz mi ze wolałbym żeby ten lakier był porysowany niż wyglądał jak wygląda teraz. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawaii, glinkę można zagniatać i myślę że niewiele jej trzeba aby doprowadzić twoje auto do porządku, od tego radzę zacząć,

zresztą czym byś nie czyścił to i tak musisz glinką przelecieć grata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawaii kup jedną glinkę i zobacz jak będzie. I tak się przyda jak malkolm zauważył.

Ja pierwszy raz w życiu używłem glinki i nie mogłem uwierzyć co można osiągnąć. W na zderzaku kilku kropek rdzy nawet pasta nie mogłem ruszyć / benzyny i inne kombinacje a glinką poszło.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.