Skocz do zawartości

Bilt Hmaber Surfex Hd APC


damian

Rekomendowane odpowiedzi

Bilt Hmaber Surfex Hd APC

 

78266303.jpg

http://www.all4auto.pl/bilt-hmaber-surf ... p-721.html

 

"Produkt na bazie wody, biodegradalny i bezpieczny dla środowiska, skutecznie usuwa olej, smar i inne uciążliwe zanieczyszczenia.

 

-Surfex HD stosujemy na chłodnej powierzchni w rozcieńczeniu 1:100 w przypadku lżejszych zabrudzeń lub nierozcieńczony w przypadku ciężkich zabrudzeń.

-Spłukać powierzchnię czystą wodą,

-Idealny do czyszczenia wszelkich powierzchni w samochodzie, domu czy garażu."

 

Witam, otrzymałem do testu Bilt Hmaber Surfex Hd APC od sklepu all4auto.

img0036kx.jpg

 

Skuteczność produktu postanowiłem sprawdzić przy czyszczeniu gumowych dywaników i nakładek pedałów.

Produkt rozrobiłem w proporcji 1:9 i przelałem do spryskiwacza.

 

Test zacząłem od pedałów, którego wyglądały następujaco:

img0049u.jpg

 

Następnie spryskałem preparatem:

img0052q.jpg

 

Po czym użyłem małej szczoteczki:

img0059ur.jpg

 

img0058kxq.jpg

 

Tak pedały wyglądały po wysuszeniu:

img0064nk.jpg

 

Jednak postanowiłem powtórzym proces, tak się prezentują jeszcze nie dokońca wysuszone:

img0066tl.jpg

 

Jestem zadowolony z efektu czyszczenia.

 

Następnie przystąpiłem do testu na gumowych dywanikach, które było w odpowiednim stanie do warunków jakie ostatnio panowały za oknem:

img0073xp.jpg

img0075o.jpg

 

Zostały spryskane APC:

img0079.jpg

 

Użyłem dóch szczotek jedna miękka, a druga dość twarda:

img0080c.jpg

 

img0082vl.jpg

 

Spłukałem wodą:

img0083.jpg

 

I drugi raz ten sam proces, żeby napewno był doczyszczony:

img0085hs.jpg

 

img0087zv.jpg

 

Z drugim dywanikiem postąpiłem tak samo. Powiesiłem na balkonie w celu wysuszenia:

img0104zz.jpg

 

Tak wyglądają gotowe:

img0108xf.jpg

Jestem bardzo zadowolony z efektu jaki uzyskałem, wcześniej nie używałem prawdziwego APC do czyszczenia tylko woda z dużo ilością płynu i nigdy nie udało mi się tak doszczyścić.

 

Preparat nie posiada jakiegoś szczególnego zapachu, raczej typowo chemiczny. Aplikacja prosta wystaczy użyć spryskiwacza. Wydajność zależna od tego jak rozrabiamy, możemy rozrobić w proporcji, aż aż do 1:100.

 

Osobiście jestem zadowolony z produktu i oceniam go na 5 :good:

Dziekuje firmie all4auto za otrzymanie możliwości przetestowania i polecam się na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

damianTDCi, fajny test :good:

 

Również polecam Surfexa, również mam do all4auto, z tym że pełne opakowanie ;) Idealnie sprawdza się jako pre-wash w rozcieńczeniu 1:30, w stężeniu 1:10 domywa średnio brudne felgi, wnęki,nadkola itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy, ale uważam że akurat na pedałach czy dywanikach taki sam efekt osiągnie się wodą z ludwikiem...

Przydał by sie test na jakimś nie czyszczonym od 10 lat boczku, podsufitce itp. oraz w większym stężeniu na wnękach drzwi czy komorze silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy, ale uważam że akurat na pedałach czy dywanikach taki sam efekt osiągnie się wodą z ludwikiem...
Dokładnie, ja taki sam efekt osiągam wodą z szamponem i potem na to idzie preparat do pielęgnacji gumy w celu zabezpieczenia.
Przydał by sie test na jakimś nie czyszczonym od 10 lat boczku, podsufitce itp. oraz w większym stężeniu na wnękach drzwi czy komorze silnika
Dokładnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki jak nowe :good: Pedały co prawda czyste, ale coś wytarte - pewnie od zbyt ciężkiej nogi ;)

To bardzo prawdopodobne :D Ten od gazu jest plastikowy, może dlatego tak już wygląda.

 

Nie chcę być złośliwy, ale uważam że akurat na pedałach czy dywanikach taki sam efekt osiągnie się wodą z ludwikiem...

Zależy może od dywaników, ale swoje robiłem już szamponem autoland oraz płynem do naczyń i nigdy wcześniej nie uzyskałem takiego efektu. Zawsze zostawał brud w narożnikach tych kratek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Preparat w stężeniu 1:10. Obiektem testowym był lakier białego samochodu, który nieco zmienił kolor na ciemniejszy. Zwykłe mycie nie zmywa warstwy osadu. Bilt Hmaber Surfex HD poradził sobie bez problemu. Nie wiem jak to na zdjęciu będzie wyglądać ale gołym okiem widać wyraźną różnicę. Umyta część jest widocznie bielsza.

 

dsc00007r.jpg

dsc00008wg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.