Skocz do zawartości

Przygotowanie alumek na sezon


Beny.rac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie troszkę sie naczytałem na forum ale mam pewne wątpliwości otóż:

 

Czy Atack'u do felg Autolandu poradzi sobie z zabrudzeniami na moich felgach???

 

zdjcia0739.th.jpg

 

zdjcia0740k.th.jpg

 

 

zdjcia0741.th.jpg

 

 

zdjcia0742.th.jpg

 

 

Następnie przygotowanie pod wosk:

-rozumiem że najpierw standardowe mycie szamponem

- osuszenie za pomocą ręcznika z mikrofibry

-mycie i glinkowanie potem znowu osuszenie???

- przygotowanie pod wosk czy może być za pomocą Cleaners DODO JUICE LIME PRIME LITE

czy Autoglym SRP tez da radę ???

-na konću wosk FK 1000p ???

 

Wiem że są podobne tematy np z Atack'u do felg Autolandu oraz podobnymi tematami ale nie umiałem znaleść tematu gdzie mógłbym zadać te wszystkie pytania na raz

 

Liczę na wyrozumiałość... :oops:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie czy jesli ATACCK nie poradzi sobie z wyczyszczeniem brudu( moim zdaniem brudne bardzo nie są ) z alumek można zastosować MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER i w jakim stężeniu ( za pomocą rozpylacza + pędzelek ) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - APC spokojnie da radę w tym przypadku i przy okazji umyje oponę pod dressing :) - zestaw opryskiwacz + pędzelek jest wskazany. Warunek jeden nie robić tego w słońcu ponieważ APC to nie R222 w żelu i dość szybko wysycha - dlatego proponuje najpierw spryskać poczekać moment, spryskać drugi raz i wyczyścić pędzelkiem - tak przygotowałem swoje alu na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi nie są specjalnie brudne, więc IMHO sięganie po agresywny Atack nie jest konieczne. APC w odpowiednim stężeniu czy jakiś bezpieczny szuwaks do kół (typu Bilberry) powinien wystarczyć. Kropek asfaltu się nie dopatrzyłem, ale pewnie są, więc do tego potrzeba osobnego środka albo glinki (chociaż mnie by było jej szkoda).

 

Potem glinka, jakiś cleaner i sealant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi nie są specjalnie brudne, więc IMHO sięganie po agresywny Atack nie jest konieczne.

 

Witam,

Ten atack az taki niebezpieczny do felg jest???

 

W planach mam taką opcje:

Namoczenie felg -> uzycie atack-> spłukanie ->apc ->spłukanie -> glinka ( mam używaną część po glikowaniu lakieru więc sie nada jeszcze ) -> spłukanie -> DJ-> FK 1000 i powino być tak jak chce czyli Perfekcyjnie ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla polakierowanych felg bez skaz nie jest niebezpieczny. Chemikiem ani materiałoznawcą nie jestem, ale wielokrotne traktowanie felgi silnymi środkami może coś tam osłabić.

 

Ale nie o to chodzi. Wyrobisz sobie nawyk stosowania agresywnej chemii, która będzie ci zmywać wszystko, co na felgę nałożysz i cała robota na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to chodzi. Wyrobisz sobie nawyk stosowania agresywnej chemii, która będzie ci zmywać wszystko, co na felgę nałożysz i cała robota na marne.

 

Chce zastosować ten środek raz ( szkoda nie użyć jak już kupiłem) a potem znajdzie sie coś bardziej bezpiecznego do okresowego czyszczenia felg ( w miare rozsądnej cenie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powiem szczerze że attack wypadł gorzej niż APC w stężeniu 1;10 najpierw a potem na najwiekszy syf 1;2

 

Tutaj fotorelacja :

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=5283

 

Teraz pora poszukać jakiegoś środka do czyszczenia alum co nie usunie wosku ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.