Skocz do zawartości

MK1 Ford Focus


guerilla99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje autko Foka z 2000r lakier panther black, moze od kiedy ja mam (2.5 roku) z dwa razy potraktowana jakims polish i woskiem

Wszystko robione recznie

Nieduzy zestaw pozniej go powieksze moze kolo maja, czerwca...kiedy to planuje kupic polerke DAS 6 PRO

Uzyte produkty z zewnatrz

 

APC Gunk ( tymczasowy do czyszczenia koł nadkoli i ciezkich czesci :)...)

Meguiars Gold Class Shampoo

Meguiars Smooth Surface Clay Kit

Tcut czarny (wiem ale taki akurat mam)

Meguiars Cleaner liquid Wax (probka z zestawu glinki)

Turtle wax orginal (na kola)

Rain X na szyby (polecam jak ktos ma dostep podobne dzialanie do Car lack produktu)

 

Wnetrze

AG interior shampoo i Vinyl and Rubber Care

 

Szczotki pedzelki MF i aplikatory od megsa (jak narazie)

 

Czas dzien 1 - 7h...dzien 2 - 4h....dzien 3 (wnetrze) 4h

 

A oto kilka zdjec....robione iphonem 4 prosze o wyrozumialosc (nie ma zdjec wnetrza sorry zamieszcze jak bede go pucowal na wyjazd do polski na wielkanoc)

 

 

68866913.th.jpg

 

43149854.th.jpg

 

70270068.th.jpg

 

75422172.th.jpg

 

73770693.th.jpg

 

37708430.th.jpg

 

fotka z fajka :)

90900762.jpg

 

Z gory dzieki za jakies podpowiedzi i dziekuje za rady od kilku osob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opono koniecznie... i czekam na zdjecie środka (bo to mnie zawsze najbardziej interesuje ;) )

 

i pytanko - jak Ci się pracowało AG interior shampoo ? Bo zastanawiam sieczy warto kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eFeN, felgi 17 MAK VOLARE, samochod obnizony i ze sportowym zawieszeniem inaczej by 17 nie wygladaly na tym samochodzie

dressing opon bedzie tylko braklo srodkow, pozniej sie zorientowalem jak robilem wnetrze ze moglem uzyc AG Vinyl and Rubber Care

jagmar, AG IS fajnie wyczyscil siedzenia (tylko musze proprawic albo raczej przeleciec zwilzona szmatka i odkurzaczem bo pozostawial czasem bialy nalot od szamponu), to byl moj pierwszy raz z tym srodkiem i trzeba bedzie dopracowac technike, ladnie czysci plastiki. polecą zdjecia w ciagu tygodnia dwoch jak poprawie plastiki i te siedzenia. Aha i trzeba uwazac bo ja mam siedzenia na wpól skórzane i trzeba odrazu zmywac ze skory szampon bo zostawia po wyschnieciu slady

 

AG Vinyl and Rubber Care ladnie wyglada i trzyma tylko trzeba pamietac aby jak sie prysnie odrazu pedzelkiem go rozlozyc bo zaczyna sciekac po nierownosciach (plus dwie techniki nakladania na blysk i mat zalezy jak dlugo sie zostawi produkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nieszczesne opony :wallbash: chyba jutro i w sobote bedzie pogodam umyje go i zarzuce AG SRP (sprawdzic jaki efekt) oraz dopracuje wnetrze, zarzuce na skóre AG Leather Care, i zrobie te opony :)

Justyna, wszystko bylo pod kontrola :) ale bede pamietal

 

po dwoch warstwach Meguiars Cleaner Wax

 

Kropelkowanie

 

zdjcie2h.th.jpg

 

[ Dodano: 10 Marzec 2011, 16:49 ]

 

 

To jest przy okolo 70-90 km/h w czasie jazdy do pracy nie uzylem wogole wycieraczek (przy koncu filmu lepiej widac), nie testowalem przy wiekszej predkosci (ze wzgledu na bezpieczenstwo) ale pewnie zejdzie wszystko, niezly efekt jak sie uzyje wycieraczki zbiera wode jakby sie chlusneło wiadrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wstepny zestaw

 

dsc09420jf.jpg

 

Umyte auto.....rysy (jednak za glebokie na AG SRP chyba za naloze druga warstwe za tydzien moze cos pomoze)......nie suszylem go recznikiem bo i tak mialem do zrobienia srodek wiec zostawilem w samopas

 

dsc09396j.jpg

 

Zderzak idzie do malowania i poprawek jak bede w kwietniu w polsce bo koles od ktorego go kupilem spapral robote

 

dsc09398.jpg

 

dsc09400.jpg

 

Rysy

 

dsc09401.jpg

 

dsc09402s.jpg

 

Srodek odkurzony

Chodniczki wyprane AG Interio Shampoo

Plastiki wyczyszczone AG IS i nalozony dressing AG Vinyl and Rubber Care (to bylo kilka dni temu)

Skóra na siedzeniach AG Leather Cleaner i AG Leather Care Cream

Szyby w środku zawykły płyn do szyb :)

 

To najwieksze zabrudzenia na siedzeniach

 

dsc09403.jpg

 

To już pranie

 

dsc09405.jpg

 

dsc09407.jpg

 

Tu wyczyszczone ile sie dało pedała i pod dywanikiem kierowcy gdzie najbardziej wyżyłowane....troche dziwne swiatło dlatego efekt nie wydoczny tak bardzo

 

dsc09408a.jpg

 

Dywaniki kierowcy znowu swiatlo dziwne wyglada jakby byl brudny na srodku czyms bialym ale zapewniam ze wyprane nawet dwa razy tam jest takie rozerwanie i on idzie do wymiany :/.....tam gdzie jest taki bialy pasek to bylo prawie czarne ale dwa razy zostawiony AG IS i wyczyszone nie jest takie sniezno biale jak na zdjeciu ale jak na 10 lat wyglada dobrze :)

 

dsc09409.jpg

 

To juz caly srodek tu najlepiej widac jak dywaniki sa wyprane....siedzenia jeszcze mokre od prania :/

 

dsc09413.jpg

 

dsc09414c.jpg

 

dsc09416r.jpg

 

dsc09419s.jpg

 

dsc09439.jpg

 

dsc09440.jpg

 

dsc09442.jpg

 

dsc09441y.jpg

 

To tak na koniec środka moja instalacja :)

 

dsc09422b.jpg

 

To juz po nalozeniu AG SRP niestety nie udalo sie nalozyc wosku bo zostawilem auto na godzine czy poltorej aby odrazu nie nakladac i zaczelo padac :/ wiec lipa ....alenastepnym razem naloze jeszcze jedna warstwe SRP i wtedy wosk ....nie bylo tez fajnego slonca do fotek wiec nie wiem czy bedziecie zadowoleni z glebi :/

Wszystkie zewnetrzne plastiki AG VAR

 

dsc09423.jpg

 

dsc09433.jpg

 

dsc09427k.jpg

 

dsc09428.jpg

 

dsc09426gl.jpg

 

dsc09430l.jpg

 

 

 

dsc09429.jpg

 

dsc09436.jpg

 

dsc09437lv.jpg

 

dsc09444u.jpg

 

Tu nie zauwałem jakis patyczek sie na dach przypaletał :/

 

dsc09445n.jpg

 

Na kola poszedl Wonder Wheels Seal (podobno ma wytrzymac 4 tyg ...poczekamy pozyjemy :/ )

Opony wyczyszone ale ten AG VAR tak sobie je zderessingował :/....sorry

To sa nowe opony moze ze 300 mil zrobione, maja gdzienigdzietakie znaczniki czerwone i jakies kółka :/ nie wiem pewnie zejdzie po jakims czasie :/

 

dsc09446q.jpg

 

dsc09432.jpg

 

Na szyby zewnetrzne poszedl Rain X z Rain Repellant (moje ulubione cacko :)...)

 

Mam najdzieje ze lepiej jest....... i dawajcie co i jak poprawic jestem zawsze otwarty....to dopiero poczatki wiec prosze o wyrozumialosc :)

Jak bede w polsce to zajrze do mrcleaner w Katach to cos sobie dokupie wiem ze moge tutaj ale ja wole sobie pomacac zanim kupie, a przez internet to nie to samo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szyby zewnetrzne poszedl Rain X z Rain Repellant (moje ulubione cacko :) ...)

 

przy twojej pogodzie zdecydowanie :)

 

Fotele sam od st-ka zamieniałeś?? :D

 

generalnie jest dobrze :) dopieść nadkola :)

no i ten zderzak na wzór st-ka rewelka- tylko do lakierowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tych rys to nie uda się wyciągnąć samym polerowaniem, a tym bardziej ręcznym. IMHO bez zaprawk się nie obędzie.

 

A tak swoją drogą - to po samym SRP bez wosku bardzo ładnie lakier wygląda. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uri90, sam ale nie obylo sie bez pomocy warsztatu bo wpinacze do pasów były z taka siła przykrecone do starych siedzen ze masakra, a nie mialem takiego dobrego torxsa,to musialem od nich pozyczyc :), bo po odkreceniu siedzen juz sie wyrobil :/ ale takto zamiana to plug and play

Nadkola pojda, ale planuje pozniej sciagnac kola i wyczyscic wszystko moze poleca wtedy zaciski na czerwono......kola sa porysowane wiec jest pomysl renowacji i pomalowac na bialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uri90, juz nic nie wsadzam do niego bo planuje kupic cos nowego na nastepny rok, dlatego chce go dopiescic maksymalnie aby jak co jak najwiecej kasy wyciagnac :) a nastepny pewnie znowu ford ale MK2,5 ST albo jak bog da nowy RS (choc cena niedoprzebicia chyba ;/) ale poczekamy zobaczymy narazie to dopracowauje tego

 

Aha całe wnetrze bagaznika wymyte APC, kolo zapasowe wymyte, podnosnik itp wyczyszczone nie ma fotek bo to bylo chyba z tydzien temu, a musialem to zrobic bo nigdy nie zagladalem pod kolo zapasowe i co sie okazalo mialem tam troche za 3 mm wody i brudu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guerilla99, aż tak źle to nie jest. Byłem w Anglii to po 2 dniach załapałem jak tam trzeba jeździć na małych skrzyżowaniach, rondach. Gorzej jak jest kilka pasów w każdą stronę i trzeba między tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.