Skocz do zawartości

posadzka do garażu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

W związku z tym, że moja wiedza odnośnie budownictwa jest znikoma proszę o pomoc osoby, które znają się nieco lepiej bądź podzielą się swoimi doświadczeniami. Otóż, mam garaż murowany z kanałem lecz jest trochę stary. Posadzka przy wjeździe zaczyna kruszeć oraz to o co mi głownie chodzi strasznie wsiąka w nią woda zimą co mnie bardzo denerwuje. Pewnie także przez to kątowniki pełniące funkcje obramowania kanału również skruszały oraz podrdzewiały. Czy możecie polecić coś na podłogę aby uniknąć wsiąkania wody w posadzkę? Sporo poczytałem i ludzie bardzo chwalą farbę drogową która tworzy taką elastyczną powłokę epoksydową :o i tu kolejne pytanie czy po położeniu nowych kątowników do kanału można również np tą farbą to zakonserwować, aby woda tam nie wchodziła? Myślałem również o kafelkach lecz to na chwile obecna odpada.

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc

 

P.S. Jeśli temat ten jest niezgodny z regulaminem to proszę o usuniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli to beda plytki to i tak w pomieszczeniach gdzie panuje duza wilgotnosc nalezy zabezpieczyc powierzchnie pod plytkami folia w plynie. Narozniki specjalna tasma. Potem pod plytki klej elastyczny.

 

Przykladowa folia:

woder_e200_wiadro_66E2C909B8C14EE6C1256D71004345BE_thumb.jpg

 

Tasma naroznikowa:

tasma200_4084D1475ACBDD1CC12576B3003D22D3_thumb.jpg

 

http://www.atlas.com.pl/pl/oferta-produ ... inowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem i skłaniam się ku żywicy epoksydowej dwuskładnikowej. Ma ktoś jakieś opinię może o tym specyfiku?

wylewka musi być super przygotowana przed wylaniem inaczej po roku dwóch odparza, miałem taki przypadek w jednym magazynie. Zdzieranie tego później to istna katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czytam i wałkuje. Wychodzi na to, ze poprzedni właściciel robiąc garaż na posadzkę żałował trochę cementu na rzecz piasku i ewidentnie zaczyna kruszec. Będę kuł i wylewał nowa posadzkę ze zbrojeniem i następnie całość maluję farbą do malowania pasów na ulicach.

Tomek, możesz napisać coś więcej o tym odparzaniu? Może jakaś rade odnośnie tego

wylewka musi być super przygotowana przed wylaniem

chodzi o dokładne wyschnięcie? Dobre proporcje betonu? jakieś wcześniejsze zagruntowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem i skłaniam się ku żywicy epoksydowej dwuskładnikowej. Ma ktoś jakieś opinię może o tym specyfiku?

 

Mamy coś takiego w stajni, IMO nie ma lepszej podłogi. Cała powierzchnia jest równa i delikatnie chropowata - nawet na wodzie z mydlinami nie da rady się poślizgnąć. Nawierzchnia ma dwa lata i póki co wytrzymuje eksploatację bez problemów. Inna sprawa że była kładziona przez wyspecjalizowaną firmę, więc w amatorskim wykonaniu może nie być tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A wie ktoś może jak się nazywa to COŚ co przeważnie jest wyłożone na podłoach różnych magazynów,fabryk,na myjniach też bardzo często?! Że wystarczy wylac wode,pościągać ściągaczką i jest czysto. Chodzi o posadzkę do garażu,w którym auta byłyby myte. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak się nazywa to COŚ co przeważnie jest wyłożone na podłoach różnych magazynów,fabryk,na myjniach też bardzo często?! Że wystarczy wylac wode,pościągać ściągaczką i jest czysto. Chodzi o posadzkę do garażu,w którym auta byłyby myte. :)

Są to posadzki na bazie żywić epoksydowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktokolwiek próbował farby chlorokauczukowej, miałem taka w poprzednim garażu ale tam ze względu na to ze sypał się beton to po 2 latach firma w ramach gwarancji wymieniała posadzkę wiec nie moge tez nic powiedziec o dłuższym użytkowaniu, może ktoś ma taka farba wymalowana posadzkę od dłuższego czasu

pucha 10l (dzis ok 200zl), wtedy straczyla na pomalowanie 2 krotne posadzki w garażu o wymiarach standard jak na kompleks garażowy, przez 2 lata nic się nie działo, prócz miejsc gdzie zaczął się sypać slaby beton ale to już nie wina farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może rozwiązań z tej strony: http://www.betondur.com/

ja mam wylewkę pomalowaną tą farbą i jestem zadowolony, trzyma się nieźle (malowana w lecie).

w niektórych miejscach odchodzi ale razem z betonem, po prostu beton jest slaby jakiś. w innych miejscach trzyma swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.