Skocz do zawartości

House of Wax Magic Waffle --- recenzja / test / porównanie


AutoDetailing

Rekomendowane odpowiedzi

House of Wax – Magic Waffle --- recenzja / test / porównanie

 

Otrzymałem od użytkownika Poorboy ręcznik do osuszania samochodu Magic Waffle.

Warunkiem skorzystania z owej promocji było napisanie recenzji – więc piszę ;)

 

Na początku wspomnę o wysokiej kulturze i dobrym kontakcie z dystrybutorem, oby więcej tak rzeczowych i kulturalnych interesantów!

 

Przejdźmy do sedna sprawy – samego ręcznika.

1. Wrażenia po wyjęciu z paczki:

- pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście jego wielkość, jest naprawdę duży, podobnej wielkości ręczniki widuje się w łazience,

- bardzo miły w dotyku, miękki i delikatny,

- kolor – rzecz gustu…

 

2. Wrażenia z pracy ręcznikiem:

- pierwszym autem, na którym został sprawdzony był dokładnie umyty, nawoskowany VW Passat. Bez użycia ściągaczki ręcznik bez problemu poradził sobie z osuszeniem całego samochodu, wyżymałem go w międzyczasie dwa razy, ilość wody jaka z niego wypływała była imponująca.

Dobrze chłonie wodę zarówno przy pracy klasycznymi ruchami posuwistymi jak i metodzie przykładania ręcznika.

W obu przypadkach praktycznie nie pozostawia po sobie wody. O smugach nie ma nawet mowy.

pict0789n.jpg

pict0790l.jpg

 

 

3. Wyprałem go dotychczas tylko raz ręcznie, nie dostrzegłem zmian w strukturze i jakości pracy.

 

Dotychczas w większości pracowałem na ręcznikach Water Magnet Microfiber Drying Towel z Meguiar`s, i moje spostrzeżenia są następujące:

Magic Waffle jest większy, chłonie więcej wody, jest przyjemniejszy w dotyku, delikatniejszy i tańszy.

Struktura i wykończenie boków obu ręczników jest bardzo podobna, w rozmiarze są znaczne różnice.

 

4. Przetestowałem dodatkowo ręczniki na chłonność wody.

Test wyglądał następująco:

Do szklanego naczynia wlałem 1000ml wody, następnie zamoczyłem w nim złożony ręcznik, poruszałem nim, odczekałem chwilę, podniosłem ręcznik nad naczynie i trzymałem przez 30s, w tym czasie z ręczników spłynął nadmiar wody (do naczynia oczywiście), ręczniki nie były wyżymane ani ściskane, trzymałem je delikatnie za róg, później zmierzyłem pozostałą ilość wody. Taką operację powtórzyłem na trzech suchych ręcznikach.

Oto zdjęcie naczynia z litrem wody:

pict0793.jpg

 

Na pierwszy ogień poszedł mocno wyeksploatowany Water Magnet Microfiber Drying Towel:

Po podniesieniu z naczynia woda ciekła ciurkiem przez ok. 27s, potem zaczęło kapać. W naczyniu zostało 600ml wody, więc udało mu się zebrać 400ml. Foto naczynia:

pict0795.jpg

 

Kolejny był Water Magnet Microfiber Drying Towel, ale praktycznie nowy, wyszył może z 3 auta, raz prany ręcznie:

Po podniesieniu z naczynia woda ciekła ciurkiem przez ok. 20s, potem zaczęło kapać. W naczyniu zostało 460ml wody, więc udało mu się zebrać 540ml. Foto naczynia:

pict0797.jpg

 

Jako trzeci do testu podszedł Magic Waffle, również prawie nowy, raz prany ręcznie:

Po podniesieniu z naczynia woda ciekła ciurkiem przez ok. 5s, potem zaczęło kapać. W naczyniu zostało 80ml wody, więc udało mu się zebrać 920ml. Foto naczynia:

pict0799.jpg

 

Dla porównania zamoczyłem na takich samych warunkach klasyczną mikrofibrę o średnim włosiu i wymiarze 40x40cm – zebrała 200ml.

 

 

Podsumowując całość: w mojej opinii Magic Waffle bije na głowę produkt Megsa w szczególności ceną. Water Magnet Microfiber Drying Towel kosztuje 90zł, zaś Magic Wafle 60zł.

Zdecydowanie wybieram testowany produkt, nad wyborem produktu Megiuar`s zastanawiałbym się dopiero, gdyby kosztował o połowę mniej.

 

Jakieś minusy?

- może kolor? ;)

- znajomy powiedział, że jest za mały, aby iść z nim na plażę…

 

Cena wydaje się być stosowna do oferowanych możliwości. Wiadomo, że zawsze może być taniej, ale uważam, że jest odpowiednio skalkulowana, nie ma mowy o przepłacaniu.

 

Moja ocena - 9/10

 

 

W niedalekiej przyszłości zdam relację, jak ręcznik zachowuje się po osuszeniu co najmniej kilkudziesięciu samochodów oraz częstszym praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie absolutnie Meg, ale chciałbym zauważyć, że Water Magnet ma wymiary 72cm x 55cm, a House of Wax – Magic Waffle 102x52cm więc raczej normalnym jest, że wchłonął więcej wody. Szkoda, że nie udało się przeprowadzić testu tak, żeby obydwa ręczniki wyjąć nowe z pudełka i zrobić taki pomiar ;)

 

Szkoda, że nie załapałem się na House of Wax, bo mam w domu 2 nowe Water Magnety to można by przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie udało się przeprowadzić testu tak, żeby obydwa ręczniki wyjąć nowe z pudełka i zrobić taki pomiar ;)
Ręczniki były w podobnym stanie, raz prane, osuszyły może po 3 auta.

Dodam jeszcze, że to tylko moja opinia, nie jestem w żaden sposób związany z dystrybutorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że to tylko moja opinia, nie jestem w żaden sposób związany z dystrybutorem.

 

Nie nie, absolutnie nie miałem tego na myśli ;)

Sam chciałem przetestować ten ręcznik, bo mnie zaciekawił jednakże nie załapałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.