Jump to content

Środek do czyszczenia aluminium


Recommended Posts

  • Master
Pewnie to ani chrom, ani aluminium
Zapewne jest to "chromowany" plastik...

 

Pewnie tak jest i to w większości przypadków. Tym bardziej, pytanie jest zasadne.

Czym to najlepiej czyścić, aby nie uszkodzić bądź co bądź dość delikatnego produktu?

Jakieś pomysły? Doświadczenia?

 

[ Dodano: 21 Luty 2011, 17:15 ]

A może tylko jakieś delikatne cleanery? Np. DJ LPL. A może coś trochę ściernego np. Megsowa pasta Hot Rims? Tylko czy nie za bardzo agresywna?

Link to comment
Share on other sites

Żaden autosol ani sonus itp. Mothers Mag & Aluminium polish. Samą fibrą bez żadnych filców itd. wychodzi piękne lusterko. Pewnie chodzi Ci o listwy w jakimś VAG'u wokół okien, przetestuje jak działa na tych listwach i dam Ci znać. Dzisiaj testowałem na stali i alu, krótko mówiąc jest bajka :)

Link to comment
Share on other sites

  • Master
Żaden autosol ani sonus itp. Mothers Mag & Aluminium polish

No ciekawe stwierdzenie, tym bardziej, że na tych listwach jeszcze nie używałeś. I nie chodzi o jednorazwą aplikację. Jednorazowo nadam tym elementom super połysk nawet Cif'em. Chodzi jednak o to, aby dany środek był dla tych elementów bezpieczny i aby za którymś razem nie okazało się, że srebrna farba z listw już nie jest srebrna, a z pod niej nie wychodzi plastik. Ten Mothers jest dedykowany do metalu, a nie do plastiku. Nie umniejszam mu dobrego działania, ale jakoś wolę na ten moment coś co jest do tego przeznaczone i w tym przypadku jest to autosol. Chyba, że ma ktoś już dłuższe doświadczenie na takich listwach z Mothers, lub jeszcze innymi środkami?

Link to comment
Share on other sites

  • Master
Nie wiem jak u ciebie ale u mnie te listwy są metalowe i na nich jest chrom

U mnie są to listwy plastikowe (chociaż wyglądają jak metalowe - jakieś tworzywo) powleczone czymś chromo-podobnym. I o takie listwy mi chodzi. Być może na A4 są metalowe tego nie wiem, aczkolwiek ktoś tu już pisał, że nawet na A6'kach są plastikowe, a nie metalowe. Jeżeli Mothers ma drobniejsze ziarno, tzn, że nadrabia jakąś specyficzną mocną chemią, a tego się obawiam na 'chromowanych' plastikach (może niepotrzebnie?).

Link to comment
Share on other sites

Hmm ale zobacz nawet plastik jest początkowo miedziowany a później chrmowany. Chrom ma większą twardość niż zwykła stal konstrukcyjna. Dziwne bo miałem wcześniej A6 C5 2004 rok i tam na 1000000% była metalowa z tego względu że miałem ją delikatnie zagiętą i chciałem naprostować i ojciec mówił żebym nie ruszał bo odstrzeli chrom.

Właśnie testowałem na listwach w audi nie wiem czy jest na nich jakiś klar czy co, w każdym razie, normalnie jak czyści się jakąś stal czy to nierdzewkę itp to fibra robi się czarna. Na listwach w okół szyb nie robi się czarna co najwyżej lekko siwa, jak naprawdę mocno się trze. Jednak efekt czyszczenia jest bynajmniej dla mnie mega zadowalający. Sam osobiście nie będę szukał niczego lepszego i ciężko będzie znaleźć konkurenta dla tej pasty.

Link to comment
Share on other sites

  • Master

majkelradom Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia "chromu" na plastikach. Nie są to co prawda listwy wokół szyb, ale materiał podobny,chociaż to co na zdjęciach, nigdy nie widziałem na listwach wokół szyb.

Pierswze zdjęcie dotyczy kołpaka i takich pojawiających się białych "wykwitów". Wszystkie z czasem tak wyglądają.

p1.jpg

 

Drugie zdjęcie, to z kołpaka felgi aluminiowej (podobny problem):

p2.jpg

 

Nie wiem, jaka tu zachodzi reakcja chemiczna, że ten "chrom" tak puchnie na biało, ale fakt jest faktem, że jest to na plastikach i w dodatku marnie jakościowo, skoro tak złazi.

 

Generalnie, myślę, że listwy wokół szyb, są powleczone podobnym "chromem" (dotyczy listw plastikowych), tyle tylko, że tam to jakoś nie "wykwita", a przynajmniej ja nigdy u nikogo nie zauważyłem. Całość tego "chromu" jest jakby pokryta taką cienką warstwą folii lub coś w tym rodzaju, albo tak prezentuje się ten "chrom" i pewnie z tąd to Twoje uczucie, że jest tam jakiś klar. Co prawda u ciebie listwy są metalowe, więc pewnie i chrom jest chromem. Tu natomiast, myślę, że nie jest to żaden chrom, lecz coś co go udaje i dlatego mam tyle obiekcji, co do stosowania środków ściernych.

 

A co do samej pasty Mothers, to wygląda na niezły produkt, który pewnie dołączy do moich zasobów.

Link to comment
Share on other sites

Na deklach VW jest nic innego jak folia, która ten chrom udaje, to ni jak nie ma się do moich listew przy szybach. A taką folię można kupić samemu np. w grafnet.

 

[ Dodano: 22 Luty 2011, 18:20 ]

A czego użyć do szczotkowanego aluminium ? Jaki preparat jest wstanie zniwelować rysy które się na nim pojawiły ?

Nie wiem co masz na myśli mówiąc szczotkowanego, jeśli chcesz to wyprowadzić na połysk to papier na wodę i później pasty, ta mothersa daje inny efekt na alu niż autosol,

Link to comment
Share on other sites

Świeżak jestem ale polerowałem u siebie w aucie co nieco i do listew i końcówek rur ( plastikowo - chromowanych ) użyłem Nigrin Metal Polish.

Efekt na wydechu bardziej niż zadowalający (zdejmowałem tylny zderzak więc przy okazji sobie przepolerowałem).

 

fxdsc5587.jpg

By sirtrojan at 2011-02-24

 

fxdsc5590.jpg

By sirtrojan at 2011-02-24

 

fxdsc5591.jpg

By sirtrojan at 2011-02-24

 

fxdsc5593.jpg

By sirtrojan at 2011-02-24

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Moim zdaniem białe wykwity na deklach z VW zostaly spowodowane użyciem silnego kwasowego środka do mycia felg. Sam jakies dwa lata temu zniszczylem ten niby chromowany pasek na deklach passata, gdy uzyłem no7 wheel cleaner nie mieszajac go wczesniej odpowiednio z woda. :dontknow: - pospiech. Po zaaplikowaniu produktu wokół znaczka VW chrom tylko sie zaczął pienić i zaszła jakaś reakcja chemiczna pozostawiając zruinowane dekle, heh. Drugi raz juz nie popełniłem tego samego blędu :)

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuje dobrać środek do kilku powierzchni metalowych, jak również sposób aplikacji i polerowania powierzchni.

 

1. kangur - stal chromowana

DSCF4711.JPG

 

2. Stal chromowana - wysoki połysk

DSCF4714.JPG

 

3. Wzmacniacz - obudowa z bardzo miękkiego aluminium

DSCF4713.JPG

 

4. Nakładki na pedały

DSCF4716.JPG

 

5. listwy klapy bagażnika - aluminium - efekt satynowy

DSCF4715.JPG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.