Skocz do zawartości

Skoda Octawia Tour


Detailers

Rekomendowane odpowiedzi

Detailers polecam Ci jeszcze do tego nałożyć jakiś dobry wosk z filtrem UV, nie wiem jaki ale może koledzy podpowiedzą, myślę że to poprawi wydajność powłoki bo po badaniach na UV powłoka Cquartz troszkę straciła swoje właściwości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrakcja nie abstrakcja , jedynie co to chce zasugerować że dobrym rozwiązaniem byłoby jeszcze dodatkowe zabezpieczenie powierzchni przed promieniowaniem UV, a jakie to już niech doradzi ktoś kto zna się na kosmetykach samochodowych.

tu masz przykład samego Cquartz'a może zdjęcia nie są profesjonalne , ale widoczna była degradacja powłoki lakierowanej

dsc00695w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowaniem to ja się zajmę ;) teraz właśnie chce przygotować kolejny zestaw próbek z tym że też z dodatkowym zabezpieczeniem na powłoce Cquartz, w ogole może macie jakieś pomysły jakie preparaty mogłyby się sprawdzić tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to nawet jeśli super nie działają , to chociażby żeby spowolnić sam proces degradacji powłoki, aleeee ja też zasięgnąłem porady kumpla zajmującego się fotografią profesjonalnie i mówił że spełniają warunki ochrony przed UV ;) i mówił sam że sprawdzić to nawet można robiąc zdjęcia w górach z filtrem i bez filtru , bo tam inna gęstość powietrza oraz inaczej się rozchodzi światło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo odbiegamy od tematu. Filtry UV zostawiamy fotografom. Myślę iż dodatkowe zabezpieczenie na pewno nie zaszkodzi powłoce Cquartz jedynie zabezpieczy w większym stopniu powierzchnię (chodzi mi głowie o dodatkowe zabezpieczenie ale w przypadku UV , scratch testy wychodzą pozytywnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekawe podejście :D aleee zakładając iż trwałość powłoki Cquartz wynosi 2 lata , to myślę że np w ciągu 2 lat nałożyć z 4-5 razy coś dodatkowego to nie jest aż tak ogromny wysiłek :P a dbać o auto i tak i tak pewnie będziesz :P chociaż zawsze można przetestować tak jak i Ty mówisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc polecam testy miałem na myśli test filtrów uv. Bardzo dobry jest na optyczne.pl. Z wykresów można wywnioskować ile % promieniowania o danej długości fali pochłaniają.

 

Eh, nie znam sie na tym, nie chce mi sie czytac na ten temat, ale wydaje mi sie ze szklo moze miec troche inne wlasciwosci niz np wosk :) ale nie wazne, to tylko moje zdanie :)

 

Zeby nie robic OT, to wytrzymalosc powloki tlumaczyl bym raczej na do 2 lat a nie 2 lata :) pozatym trzebaby jeszcze spytac, jak sie ma ten czas do pokonywanych dystansow i warunkow pogodowych :) w kazdym razie jezeli dziala to podobnie do c1 to wypas sprawa i podzielam zdanie autora watku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak , chodziło mi o to że teoretycznie do 2 lat ;) ale wiesz zawsze można jakoś to jeszcze wspomóc. jeśli chodzi o C1 to myślę że Cquartz ma szanse być trwalszy ze względu na lepiej dobrany skład chemiczny, ale wszystko się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.