Skocz do zawartości

Przebarwienia na desce rozdzielczej i matowe powierzchnie


Jordan

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z deską w focusie mk1 - w jednym miejscu są jakieś dziwne przebarwienia - jaśniejsze miejsca, a w innym zmatowiała powierzchnia po odklejeniu nano-podkładki nano stick pad czy jak to tam się nazywa - nie mogę tego doczyścić (używłem tylko ludwika) ani pokryć żadnym środkiem do deski bo ciągle jest widoczne (mleczko do deski autoland i plak matowy spray)

 

co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Ja bym użył APC w odpowiednim stężeniu, pomógł mi usunąć podobne defekty.

Jesli doczyścisz to już pokrywasz dressingiem wg. własnych preferencji.

 

btw. ostatnio u jednego z lepszych mechaników mieście odpalalismy bmw na waniliowego plaka, mówi ze nieporównywalnie skuteczny do jakichkolwiek autostartów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko problem jest taki, że nie mam żadnego APC (początkujący) a kupować tylko do deski... ? nie wiem czy potem mi się jeszcze do czegoś przyda.... jest jakaś alternatywa? bo nie mogę na to już patrzeć a dzisiaj fajna pogoda i chciałbym ten problem dziś pokonać... czym tą deskę atakować - gąbką czy mikrofibrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sprobowal wystapic o odszkodowanie od tej firmy co podkladki robi, kolega 4 tys wyciagnal rok temu na nowa deske w passacie, ale od tamtej pory na instrukcji jest napisane ze należy zmieniać co jakiś czas miejsce podkładki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan, możesz kupić nawet w markecie za kilka zł APC :) zawsze sie przyda.

 

[ Dodano: 10 Luty 2011, 13:35 ]

a jakie to poszukaj na forum było

 

nie polecam takiego rozwiązania, nie ma nawet najmniejszego porównania z prawdziwym APC. Jordan zainwestuj np. w APC Nielsena, dla mnie jest to tak podstawowy środek do auta jak glinka. A zastosowanie ma dużo szersze niż tylko deska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam takiego rozwiązania, nie ma nawet najmniejszego porównania z prawdziwym APC. Jordan zainwestuj np. w APC Nielsena, dla mnie jest to tak podstawowy środek do auta jak glinka. A zastosowanie ma dużo szersze niż tylko deska...

nie wątpię :) ale zobacz że "nie jest za: profesjonalnymi rozwiązaniami, więc próbuje pomóc w inny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sprobowal wystapic o odszkodowanie od tej firmy co podkladki robi, kolega 4 tys wyciagnal rok temu na nowa deske w passacie, ale od tamtej pory na instrukcji jest napisane ze należy zmieniać co jakiś czas miejsce podkładki:)

a jakie miał zniszczenia? gdzieś czytałem, że komuś farbę z deski ta podkładka przy odklejeniu zerwała :shock: ale ja jej długo w jednym miejscu nie miałem... miałem ją w 4 miejscach a tylko we 2 są te zmatowienia... poza tym mam jeszcze te "przebarwienia" nie związane w ogóle z tą podkładką... powalczę jeszcze ludwikiem :mrgreen: i pomyślę potem o tym APC bo niedługo robię wieksze zakupy - 500ml APC megsa na ile wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile będziesz używał :D

rozcieńczanie masz do mocnych zabrudzeń 4:1, a do średnich 10:1.

Wrzucasz sobie do spryskiwacza a tam na jeden strzał masz kilka ml zużycia, do APC polecam końcówkę pianującą.

 

Jak do własnego użytku i nie jestes maniakiem myjącym kompleksowo auto 2 razy w tygodniu :ad: to na dość długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile będziesz używał

rozcieńczanie masz do mocnych zabrudzeń 4:1, a do średnich 10:1.

Wrzucasz sobie do spryskiwacza a tam na jeden strzał masz kilka ml zużycia, do APC polecam końcówkę pianującą.

 

Jak do własnego użytku i nie jestes maniakiem myjącym kompleksowo auto 2 razy w tygodniu to na dość długi czas.

 

no dwa razy w tygodniu zdarza się, że umyję ale nie "kompleksowo" tylko na szybko :D także zobaczę to APC ;)

odbarwila mu się deska, co prawda po 2 tygodniach zeczelo sie wyrownywac, ale i tak walczył:)

 

a w jaki sposób odbarwiła się? bo u mnie to jest poprostu takie zmatowienie - nie ma żadnych anomali z kolorem... no może trochę jaśniejsze.... jest w tych miejscach jakby taka "sucha" - może ta nanotechnologia przy odklejaniu podkładki "ściągneła" cały syf i inne plaki i deska została w tym miejscu idealnie oczyszczona? :D a jak to się stało u tego kolegi - podkładka była długo w jednym miejscu (jak długo?), przykleiła się na amen i przy ściąganiu coś się zdarzyło czy weszła poprostu "w jakąś reakcje" z materiałem deski i przebarwiła ją...?

 

 

PS. w pierszym poście zapomniałem dodać, że przebarwienia i matowe miejsca to dwie zupełnie oddzielne sprawy - przebarwienia nie mają żadnego związku z tą podkładką nanopad - tylko zmatowienia są jej sprawką

 

te przebarwienia to takie jakby jakiś biały osad... hm ale to zobaczyłem dopiero jak zacząłem nanosić mleczko do deski autolanda - może ono jest jakieś trefne i powoduje problemy? ale jeżeli tak by było to czemu tylko w jednym miejscu a nie na całej desce...

 

opis tego mleczka:

 

 

Starannie dobrana kompozycja nanocząsteczek srebra z emulsją wosku Carnauba. Doskonale pielęgnuje wszelkie plastikowe elementy w samochodzie, w domu i biurze. Pozostawia subtelny aromat.

 

Ochrona – nanocząsteczki działając na poziomie molekularnym, wnikają głęboko w strukturę czyszczonych elementów. Tworzą na pielęgnowanej powierzchni 3-warstwową powłokę, chroniąc ją przed ponownym zabrudzeniem. Skutecznie odpychają cząstki wody, kurzu i innych zabrudzeń.

Przyjazny dla alergików – likwiduje szkodliwe bakterie i roztocza.

Antystatyczny – długotrwale zabezpiecza przed osadzaniem się kurzu.

Filtr UV

 

Sposób użycia:

Potrząśnij pojemnikiem. Rozprowadź preparat na powierzchni czyszczonych elementów. Nanieś preparat na szmatkę przed użyciem w okolicach szyb. Wypoleruj miękką szmatką."

 

 

 

________________________

EDIT: ################################

 

wygląda na to, że wiem co jest przyczyną tych "białych" przebarwień/nalotów - Plak i to mleczko autolanda gryzą się nawzajem - po psiknięciu plakiem (i przetarciu go szmatką) na powierzchnię na którą wcześniej naniosłem mleczko pojawiły się właśnie takie trudne do usunięcia ślady...

 

a może jest za niska temperatura do nakładania tego typu środków? dzisiaj było 7-8st. a gdzieś tu na forum czytałem, że ktoś najpierw podgrzewa plastiki, a potem dopiero nakłada środki...

 

 

 

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// sorry za post pod postem, ale podbijam, może ktoś nowy zobaczy temat w zaaktualizowanych

 

 

a takie pytanie mam odnośnie APC - jak bardzo jest to agresywny środek? Ściągnie PLAKa i to mleczko z deski bez problemu? i żadnych szkód tym nie narobie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz użyć odpowiedniego stężenia :) zalecaną metodą jest również pryskanie roztworu APC najpierw na mikrofibrę, a nie na plastiki... ja tam w każdym aucie zapodaję APC prosto na deskę i nigdy nie było żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Drodzy forumowicze,

 

Odświeżam stary temat, gdyż kupiłem niedawno tak bardzo zachwalany w internecie uchwyt na telefon iOttie Easy Flex 3, umożliwiający montaż nawet na "chropowatej" desce rozdzielczej. I rzeczywiście, trzyma się bardzo mocno. Ale po jego zdemontowaniu (po ok. 2 tygodniach) zobaczyłem, że odparzył mi deskę rozdzielczą- dodatkowo uchwyt "zassał" tak mocno, że w miejscu jego montażu jest wyczuwalne i widoczne wgłębienie.

 

CDQ7sH8.jpg

 

I teraz pytanie- ma ktoś pomysł czy da się coś z tym zrobić? Jakieś preparaty, czy wyjść z założenia że z czasem to będzie powoli znikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

z racji tego, że temat już odkopany podłączę się i zapytam co koledzy i koleżanki polecili by od siebie na dolegliwości mojej deski w Nissanie Almera. Na sporej części kokpitu mam takie przebarwienia. Jaki środek pokryje te niedoskonałości i spowoduje zarazem, że deska stanie się bardziej matowa?

http://i58.tinypic.com/2nqvd06.jpg

http://oi57.tinypic.com/2m4dtdu.jpg

http://oi59.tinypic.com/6dz7zm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.