Skocz do zawartości

Pady polerskie firmy "NAT"


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Witam serdecznie!!

 

Dziś postanowiłem opisać nasze ostatnie zmagania z kolejnymi padami jakie dostaliśmy do testów. Tym razem zgłosiła się do nas firma "NAT" ze swoimi topowymi produktami.

Przypomnę ,że pracuję na lakierni. Produkujemy fronty meblowe które polerujemy.Polerki śmigają u nas 10 godz dziennie.

Chciałbym zwrócić uwagę ,że materiał z którego produkujemy fronty czyli MDF ma zupełnie inną charakterystykę niż blacha na aucie. Trudniej się nagrzewa ale też trudniej oddaje ciepło. MDF jest dobrym izolatorem ciepła.

Wrażenia z pracy, efekt końcowy oraz trwałość produktów może się znacznie różnić od tego jaki uzyskalibyśmy w autodetailingu.

 

Firma "NAT" obecna na rynku od 1997 roku bardzo dynamicznie rozwija się i często wprowadza na rynek nowe produkty.

Nowością jest system "HONEY" na który składają się gąbki polerskie w pięciu twardościach i dedykowana pasta.

Taki zestaw otrzymaliśmy między innymi do testów.

Żółta gąbka polerska 150mm oraz pasta.

Polerowaliśmy MDF w różnych kolorach dwa trzy dni wcześniej lakierowany a więc lakiery nie do końca utwardzone.

Przypomnę ,że pracujemy na pastach 3m FC+ oraz UF i na gąbkach polerskich SIA SHINE które bardzo wysoko stawiają poprzeczkę konkurencji.

Na gąbce żółtej seria "HONEY" pracowaliśmy dwa i pół dnia czyli ok 23 godziny.

Nie jestem w stanie określić jaka powierzchnia została spolerowana.

Po pierwsze pasta.

Bardzo przyjemny zwracający uwagę po otwarciu zapach buble gum od razu zachęca do pracy.

Producent zachęca do pracy one step czyli od korekty od finiszu na jednej gąbce i paście.

Z niedowierzaniem spróbowaliśmy i ku naszemu zdziwieniu efekt był porównywalny do tego jaki uzyskiwaliśmy dotychczas.(3M+SIA)

Agresywność past mogę określić jako coś pomiędzy FC a UF. Bardzo ładnie daje się wypracować, nie kuli się nawet bez dodatku wody.

Gąbka żółta również fajna.

Poniżej przedstawiam foto gąbki po polerce.

 

 

 

dsc00365uq.jpg

 

dsc00366j.jpg

 

dsc00367ri.jpg

 

dsc00368d.jpg

 

dsc00369y.jpg

 

Gąbka jak widać w niewielkim stopniu się jakby rozwarstwiła, popękała ale to normalne przy twardych profilowanych gąbkach.

Myliśmy ją tylko raz i nic złego się nie stało z klejem ani gąbką.

Ogólnie fajna ale my stawiamy na większą trwałość. W autodetailingo na bank się sprawdzi.

Fajnie się prowadzi, nie trzeba używać wody, nie pryska i nie chlapie. Temp jakby mniejsza niż zwykła płaska gąbka.

Na pastach3M również ok. Pasta nieco się kuliła ale to prawie normalne.

 

Następnie na ruszt poszła czarna karbowana gąbeczka 150mm plus UF z 3M..

Wszystko ok. Wyciągała pięknie niedoskonałości po żółtej.

Niestety tak samo jak u konkurencyjnej firmie APP rozkleiła się po pierwszym myciu.

 

dsc00370re.jpg

 

dsc00372kd.jpg

 

dsc00371u.jpg

 

Nie powinno to jednak zniechęcać do zakupu bowiem tak jak wspomniałem wcześniej warunki u nas i polerowane materiały są dużo, dużo trudniejsze niż przy pracy lakierami samochodowymi.

Wstępny test wysłałem do producenta który zapowiedział pracę nad doborem kleju i przesłanie kolejnych ulepszonych produktów. Nie miał też nic przeciwko udostępnieniu mojego testu co moim zdaniem świadczy o profesjonalizmie firmy.

 

Dla zainteresowanych zakupem. Firma "NAT" nie prowadzi sprzedaży detalicznej a rozmowę zaczynają od 1200zł netto więc pozostaje nam szukać ich produktów w sklepach lakierniczych.

Jak tylko otrzymam wersję 2.0 z poprawionym klejem postaram się przetestować gąbki i wynik umieścić na forum.

Dziękuję za uwagę i zachęcam do komentarzy. Może ktoś też miał do czynienia z tymi produktami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam, więc może mały komentarz z mojej strony.

Pomysł na test przy polerowaniu lakierów na mdf'ie wziął się jak zobaczyłem poprzedni test Arka (pady APP). Poprosiłem go o dane do wysyłki i wszystko się zaczęło. W między czasie dostawałem maile z opisem jak to będzie przebiegało...po prostu super kontakt i zaangażowanie w to żeby zrobić to porządnie pokazując zalety i wady.

Wielkie dzięki za to, że tak fajnie przeprowadziłeś test (jeszcze godzinka i byłby 24 godzinny maraton na gąbce:) ).

 

Wnioski dla nas są takie: Gąbka(piana) ta, którą używamy w samochodówce podczas polerowania lakierów u Arka sprawdza się, pasta również. Problemem okazał się klej, który po mocnym rozgrzaniu a następnie kontakcie z wodą puścił od strony rzepa (w przypadku polerowania lakierów na autach problemu nie ma ponieważ znaczna część ciepła odprowadzana jest do blachy i szybko oddawana do powietrza a płyta mdf jak napisał Arek w porównaniu z blach super izoluje).

Dzięki temu testowi wiemy co dopracować żeby móc zaistnieć w branży Arka.

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się znaleźć odpowiedni klej i wyślę wersję 2,0 :) .

Dzięki wielkie za fajnie przeprowadzony test (podziękowania również przekazuję w imieniu szefa firmy). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Otrzymaliśmy nowe,ulepszone (nowy klej) gąbki do testów. Jak na razie śmigają bez zastrzeżeń zwłaszcza czarna która ostatnio po pierwszym praniu się rozkleiła. Firma jak na razie skutecznie modernizuje swoje produkty. Mogę zadać tylko pytanie czy zmiana kleju będzie miała miejsce we wszystkich gąbkach czy tylko w tych wysłanych do nas na testy?

 

Testujemy również gąbkę o średniej twardości z serii HONEY 150mm i małe 80 mm.

Jak na razie bez zarzutów.Więcej szczegółów wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

W ostatnich tygodniach "skatowaliśmy" wiele padów "urban" i mogę je szczerze polecić.

Niestety ze względu na brak średnicy 180mm które głównie wykorzystujemy przy produkcji nie możemy na stałe wprowadzić produktów tej firmy.

Wyjaśnił się również problem z klejem ale o tym powinien wypowiedzieć się przedstawiciel firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Otrzymałem od mx_nowicki 2 pady do testów:

1. g%B1bka-polersk-pro-snake-25mm-urban.jpg

2. urban-g%B1bka-polerska-pro-square-25mm.jpg

 

przy najbliższej okazji podzielę się spostrzeżeniami.

 

Natomiast jeżeli chodzi o

Następnie na ruszt poszła czarna karbowana gąbeczka 150mm plus UF z 3M..

Wszystko ok. Wyciągała pięknie niedoskonałości po żółtej.

Niestety tak samo jak u konkurencyjnej firmie APP rozkleiła się po pierwszym myciu.

 

mam takie 4, jestem bardzo z nich zadowolony, fakt na żółtym koku ładnie niedoskonałości zostały wyciągniete. Niestety za miękki do Menzerny SF4000. Nie da rady wyciągnąć hologramów po FG500 bądź zielonym korku.

 

żaden z 4 czarnych się nie rozpad jeszcze :) użyłem ich już na kilku autach. (zakupione u mx_nowicki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zastanawiam się między Urban a 3M, czekam na spostrzeżenia z testu.
Bierz te i te ;) 3M'owe pady nawet cutting są dość elastyczne i podczas pracy są "miękkie" natomiast urban jest cały czas taki sam czyli sztywny. Ja pracuję nimi naprzemiennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalem Urban Pro snake, wrażenia jak najbardziej pozytywne, pad zrobil cale auto, niestety podczas pierwszego mycia rozkleil / poszla reklamacja. Wymiana ma nastapic bez problemu, moze w moim padzie rowniez wystapily problemy z klejem. W kazdym razie przyjemnosc z pracy tym padem przekonuje mnie do dania mu kolejnej szansy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalem Urban Pro snake, wrażenia jak najbardziej pozytywne, pad zrobil cale auto, niestety podczas pierwszego mycia rozkleil / poszla reklamacja. Wymiana ma nastapic bez problemu, moze w moim padzie rowniez wystapily problemy z klejem. W kazdym razie przyjemnosc z pracy tym padem przekonuje mnie do dania mu kolejnej szansy :)

 

 

 

Jakie kolorki padów najlepsze do menzerny 500 i 3000

Gradacja powinna byc myśle ok i nie ma potrzeby dawać 4000, jak sądzicie

Lakier szary metalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

lukas10313, pytanie co najmniej dziwne i nikt z nas nie jest w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od stopnia zużycia lakieru i jego twardości a nie od jego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka polerska Urban Pro Square - bardzo twarda

 

na twardym lakierze dosyć dobrze radziła sobie z usuwaniem zarysowań. Niestety szybko się zużywała, po jednym elemencie zaczęła się rozpadać na krawędziach.

 

mg4522.jpg

 

Gąbka polerska Urban Pro Snake - średnio-twarda struktura

 

z delikatną pastą przeżyła całe auto bez śladów zużycia.

 

mg4521x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Urban Pro Square jest rzeczywiście bardzo twarda przez co praca jest trudna i a lakier nie wybacza błędów , u mnie rozpadał się jednak znacznie wolniej. Ostatecznie chyba jednak wolę futro zamiast takiego twardziela

 

Urban Pro Snake bardzo fajny pad, przyjemnie się pracuje, wytrzymały. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niebieska po jednym elemencie?? moja po skrzydle szybowca wyglądała jak nowa... a na gelcoacie nie miała łatwego życia...

Zastanawiające jest to, że poleciała po rancie... albo nie było kąta prostego w stosunku do powierzchni albo zahaczenie o coś (wjazd pod klamke etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pady URBANa nabyłem 3 dni temu w 3paku, konkluzja z dzisiejszego cięcia grupy VAG

 

niebieski ok

czarny gofrowany rewelacja

 

zółty snake dnoooooooo rozkleił się przy 3 elemencie i kuswa w wyniku tego przytarcie lakieru talerzem

 

tak wiec reasumując zostają czarne w arsenale, reszta won

 

zolte i pomarancz flexi jada juz 3 auto i nic im nie dolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cześć,

 

Bardzo Was proszę o zapoznanie się z tematem: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 028#302028 , w którym znajdują się dość istotne informacje.

 

panek, bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Reszta na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.