Skocz do zawartości

Honda CRX 1990r R-63 (Rio Red)


Mazek

Rekomendowane odpowiedzi

Pare słów o autku:

 

zostało sprowadzone do Polski 5 lat temu, znajomy jeździł w moim mieście 4 lata autem po czym dostał się w moje ręce i chyba ostatnie.

Kupując go wiedziałem jak był traktowany i myślami byłem za nowym silnikiem. Stało się wpadł zdrowy okaz D16A9 ( 1.6 16v 131km/144nm) + performance jakim był:

 

 

UKŁAD DOLOTOWY:

*Dolot CAI - EVO

*Filtr Stożkowy K&N

*Filtr na odmę Simota

*Odseparowanie stożka od komory silnika za pomocą 1cm pleksi

*Dolot bezpośredniego powietrza ze zderzaka do filtra

 

UKŁAD WYDECHOWY:

*Kolektor 4-2-1 - SilverCross

*Tłumik końcowy przelotowy poprzeczny M-TECH 2"

*Tłumik środkowy przeletowy M-Tech2"

*Definitywny brak katalizatora

*Układ z kwasówki 2"

 

W międzyczasie został poddany detailingowi oczywiscie jeszcze w ciepłe dni:

 

Użyte środki:

 

*Mycie:

- Szampon AutoLand

- 2szt miękkich gąbek

- Pędzelek do zakamarków

- Szczotka do felg i opon

 

*Wnętrze:

-Odkurzanie - Zelmer ELF :)

-Czyszczenie plastików pędzelkiem

-Mycie plastików lekka dawka szamponu z wodą i gąbeczka

Zabezpieczenie:

-smart dressing

 

*Polerowanie ręczne z użyciem pasty Meguaris UC

 

*Woskowanie:

-Wosk DODO Juice

 

*Koła:

-mycie gąbką

- nie zabezpieczone niestety ;/

 

*Szyby:

-CLIN

 

*Suszenie:

-Ściereczki z Mikrofibry do lakieru zewnętrznego 3szt 40x30

-Ściereczki z Mikrofibry do komory silnika 2szt 40x30

-Ściereczki z Mikrofibry do wnęk 2szt 20x20

-Ściereczki z Mikrofibry do szyb 2szt 40x30

 

 

Mało fotek z prac ale efekt głębokiej czerwieni jest:

 

Wosk, Nakładany około 1,5h 3'ma palcami na zmianę bo okropnie bolały i zrobił się nawet odcisk na jednym (wskazującym).

Sechł w gararzu od popołudnia do następnego dnia:

 

dodoh.th.jpgdodo1a.th.jpgdodo2f.th.jpgdodo3.th.jpgdodo4.th.jpgdodo5.th.jpg

 

Zdjęcia z kąta po pracach, mało ale efekt na żywo jest inny ładniejszczy oczywiście:

 

49982487.th.jpg37348273.th.jpg56450466.th.jpg

 

 

Środek, wyprany, odkurzony i wyczyszczony pędzelkiem.

 

rodekd.th.jpg

 

applen.th.jpgawaryjne.th.jpgboczekpedzelgora.th.jpgklamka.th.jpg

pedzelboczek.th.jpgpranyschowek2.th.jpgpranyschowek.th.jpgschowekpedzel.th.jpg

schowekpranie2.th.jpgschowekpranie.th.jpgschowekprzed.th.jpg

 

Niektóre elementy wymagały odświeżenia takie jak: Panel nawiewu, kratki nawiewu, środkowy tunel, konsola środkowa.

 

konsolaprzed.th.jpgkonsolaprzedd.th.jpgpanelnawiew.th.jpg

brudlewy.th.jpgbrudprawy.th.jpgbrudsrodek.th.jpg

wyczyszczonybrudprawy.th.jpgwyczyszczonybrudsrodek.th.jpgwyczyszczonybrudlewy.th.jpg

 

Efekt po odnowieniu:

 

lewynawiew.th.jpgprawynawiew.th.jpg

zalozonyprawynawiew.th.jpgzaloznynawiewlewy.th.jpgsrodek2.th.jpg

 

Panel nawiewu:

 

panelprzed.th.jpgklejeniepanelu1.th.jpgklejeniepanelu2.th.jpgklejeniepanelu3.th.jpg

klejeniepanelu5.th.jpgklejeniepanelu6.th.jpgoklejanie1.th.jpgoklejanie2.th.jpg

 

oklejanie3.th.jpg

 

Efekt :

 

komora2.th.jpgkomora.th.jpgprzod2k.th.jpgprzodi.th.jpgzimowka.th.jpg

 

 

Czyszczenie progów, wnęk i nałożenie wosku:

 

frontofdriver.th.jpgfrontofpasager.th.jpgreardriver.th.jpgpasagerrear.th.jpg

 

Zrzut na zegary, gdzie przebieg dzień po dniu mknie ku górze oraz tył auta wraz ze środkiem:

 

69106210.th.jpg

iks3.th.jpgxzewnatrz2.th.jpgxzewnatrz3.th.jpgxzewnatrz.th.jpg

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko git, ale tą wlepe czy tam folie przy panelu od nawiewu... co Cię do tego skłoniło hehe :o

 

Nie każdy rozumie "religie" JDM :)

 

a tak po za tym to ładnie odświeżone :) nie wiem czy to kwestia światła, ale gdzie są świrgle na lakierze?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko git, ale tą wlepe czy tam folie przy panelu od nawiewu... co Cię do tego skłoniło hehe :o . Kup nowe, a to spal. Fajnie te hondki pomykają szczególnie jak są w takim stanie!

 

Jest opcja znalezienia takiego panelu też trzeba mieć farta ale za kwotę kilku set złotych. Nie stać mnie więc ratowałem jak mogłem co widać. Na lato pomaluję strukturą.

 

Sechł w gararzu od popołudnia do następnego dnia

A czemu tak długo? Było zimno? Taki pomysł? Czy może ten typ tak ma, że potrzebuje tele czasu :?:

 

Nie potrzebuje tyle czasu ale mieliśmy dużo czasu nic nas nie goniło więc postał sobie, a my grillowaliśmy.

 

W sumie wszystko git, ale tą wlepe czy tam folie przy panelu od nawiewu... co Cię do tego skłoniło hehe :o

 

Nie każdy rozumie "religie" JDM :)

 

a tak po za tym to ładnie odświeżone :) nie wiem czy to kwestia światła, ale gdzie są świrgle na lakierze?? :D

 

 

Swirle są ale mój aparat ich nie wyłapał. Pod słońce widać gdzie ,nie gdzie. Nie ma tragedii ale 100% korekcji nie da się ręcznie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy rozumie "religie" JDM :)

żartujesz? wlepka z ciuchów "mass" to ma być jdm? co do tego auta w stanie obecnym można co najwyżej napisać " got jdm? " :wallbash: . Mimo wszystko crx piękny szkoda tylko, że nie EE8. Z kilkuset złotami też trochę przesada... Pomaluj to i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas G Pokazałbyś swoją Eskę.

Szukajcie a znajdziecie... na tym forum sa pokazywane efekty z prac :ad: na innych odpowiednich do tego z modowania itp ;)

 

Ja zawsze lubilem pokazac kierownikom z takimi naklejkami gdzie ich miejsce w szeregu, milo obrzucajac ich chmura czarnego dymu :D

tzw pocalunek batorego ;) Ale lepsze sa miny jak mozna niezle sie trzymac za szybkimi autami a na stacje paliw zjezdzac z nimi tylko jako towarzystwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W sumie wszystko git, ale tą wlepe czy tam folie przy panelu od nawiewu... co Cię do tego skłoniło hehe :o . Kup nowe, a to spal. Fajnie te hondki pomykają szczególnie jak są w takim stanie!

 

Jest opcja znalezienia takiego panelu też trzeba mieć farta ale za kwotę kilku set złotych. Nie stać mnie więc ratowałem jak mogłem co widać. Na lato pomaluję strukturą.

 

Niepołamany panel można wyrwać na rynku wtórnym za 150-170zł, towar unikatowy ale można. Na http://www.honda-crx.info ktoś sprzedaje nakładki na panel ale mi osobiście się nie widzą. Widać, że o nią dbasz i tak trzymaj w końcu to klasyk. Ja bujałem się swoją 4 lata. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.