Skocz do zawartości

Działalność auto detaling


Gość suprnowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie z tymi cenami nie można za bardzo szaleć,ale można wykonywać też usługi tańsze i dostosowane pod klienta.

Jakieś dokładne mycie wraz z czyszczeniem wnętrza,pewnie nie jeden zdecyduje się na położenie dobrego wosku -myślę że z takich klientów da się wyżyć.

Jak dla mnie podstawa to solidność i dokładność-usługa trochę droższa,ale taka która nie ma sobie nic do zarzucenia w porównaniu do mycia i odkurzania za 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwe to nie jest, a kurs około 10 tyś zł.

 

każdy kiedyś zaczynał, suprnowa - nie przejmuj się, taka cena za kurs to gruba przesada, pewnie dlatego że to narazie w PL prawie wiedza tajemna i elitarna :D, spotkałem też informację o takim kursie w cenia 1 tys. pln. pewnie trzebaby sprawdzic jakie są różnice między tymi kursami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki kurs musi kosztować, ponieważ wersji wgniecień jest nie skończenie wiele. Nauczyć się tego człowiek nie nauczy na pewno w parę godzin. Trzeba potrenować z prętami przyssawkami więc nikt za darmo nie będzie siedział kilka tygodni i tego uczył kursanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogo, To daj mi namiary gdzie robią kurs wypychania za 1 tyś ? ja znalazłem dwie firmy, jedna robi to za 9 tyś druga za 12 tyś :o

 

PW :)

 

[ Dodano: 16 Styczeń 2011, 21:57 ]

Dokładnie taki kurs musi kosztować, ponieważ wersji wgniecień jest nie skończenie wiele. Nauczyć się tego człowiek nie nauczy na pewno w parę godzin. Trzeba potrenować z prętami przyssawkami więc nikt za darmo nie będzie siedział kilka tygodni i tego uczył kursanta.

 

 

zapewne najwięcej daje praktyka i doświadczenie najlepiej byłoby popracowac przez jakiś czas w warsztacie prowadzącym taką działalnośc, ale w PL to narazie raczej tajemna wiedza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Noszę się z zamiarem otwarcia działalności na siebie i nurtuje mnie kilka pytań.. mianowicie czy przy auto detailingu trzeba rejestrować jako myjnia w PKD? Czy wtedy trzeba mieć separator, odstojnik itp. Bo jak wiadomo przy detailingu zawsze myje się auta. Nie ukrywając korzystając z okazji chcę skorzystać z dotacji bo może uda się coś szarpnąć dodatkowo grosza i czy w rozpisce dofinansowania mógł bym wtedy zamieścić myję? Jeżeli nawet nie była by to przecież typowa myjnia?

Jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat to może mi odpisać na PW jaki ma PKD itp. przy tym rodzaju działalności. Bardzo bym podziękował.

Doświadczenie w detailingu jest tylko brakuje doświadczenia prowadzenia działalności więc uwagi chętnie wysłucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to nie ma kodu PKD tylko na myjnię czy też tylko na działalność związaną z detailingiem. Wydaje mi się, że pasował będzie tu kod 45.20.Z - Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli.

 

Podklasa ta obejmuje:

- naprawy, konserwację i przebudowę pojazdów samochodowych (z wyłączeniem motocykli), takie jak:

– naprawy mechaniczne,

– naprawy elektryczne,

– naprawy elektronicznych systemów wtryskowych,

– przeglądy,

– naprawy nadwozia,

– naprawy części,

– mycie, polerowanie itp.,

– lakierowanie i malowanie,

– naprawy szyb i okien,

– naprawy siedzeń samochodowych,

- naprawy opon i dętek, zakładanie lub wymiana,

- wykonywanie zabiegów antykorozyjnych w pojazdach samochodowych, z wyłączeniem motocykli,

- instalowanie części i akcesoriów w pojazdach samochodowych (niebędące częścią procesu produkcji), z wyłączeniem motocykli.

 

Podklasa ta nie obejmuje:

- bieżnikowania i regeneracji opon, sklasyfikowanego w 2211Z,

- konserwacji i naprawy motocykli, sklasyfikowanych w 4540Z,

- wykonywania badań silników, pojazdów samochodowych itp., sklasyfikowanego w 7120B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.