Skocz do zawartości

Auto Świat radzi...


soyekk

Rekomendowane odpowiedzi

Te poradniki to dla prostych ludzi, którym prawie nic nie chce się zrobić przy aucie. Dla nich już takie czyszczenie jak na filmiku to mega zabieg.

 

całkowicie się z Tobą zgadzam

jak poleciłem koledze z pracy żeby na "naszym" forum trochę poczytał jak można odpowiednio dbać o auto żeby zawsze wyglądało jak nowe to popatrzył na mnie jakby mi trzecie ucho wyrosło :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dla przeciętnego zjadacza chleba kosmetykiem do pielęgnacji lakieru jest niepokonana pasta Tempo, kultowy w niektórych kręgach Plastmal także. Zwykły użytkownik z braku laku użyje płynu do mycia naczyń, wybełtanego w wiadrze szczotką, mieszanką piasku z brudną wodą umyje auto, resztę wyleje na maskę, spłucze, wytrze szmatą albo ściągnie wycieraczką. A woski za 100PLN? Panie, Tempo kosztuje 5 zł i też czyści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurgul99 masz złe wspomnienia z Tempo czy jak?

 

Odebrałem samochód od lakiernika- miało to miejsce 3 lata temu- okazało się że cały jest pokryty pyłem lakierniczym, karoseria była szorstka, chropowata, strasznie łapała brud, Tempo poradziło sobie z tym bez problemu. Teraz nie używam tej pasty, korzystam z lepszych kosmetyków jednak bardzo miło ją wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo było ok jak miałem pf 126, później "błądząc w ciemnościach niewiedzy" wypróbowałem ją na metallicu, efekt był przez 2 dni, wyskoczyły zmatowienia lakieru. Pomógł Sonax a pasta Tempo wylądowała na biurku i używam jej do czyszczenia płyt CD. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły użytkownik z braku laku użyje płynu do mycia naczyń, wybełtanego w wiadrze szczotką, mieszanką piasku z brudną wodą umyje auto, resztę wyleje na maskę, spłucze, wytrze szmatą albo ściągnie wycieraczką.

 

:D jestem zwykłym użytkownikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jego myjka parowa ma coś kiepskie ciśnienie. Na innych filmikach z myjniami parowymi jak dmuchnie to żaden brud na lakierze nie zostaje a ten męczy się z jakimiś drobnostkami. Pewnie i tak szmatką będzie wycierać żeby odpadło. Mycie jednorazowymi chusteczkami tak się opłaca, że hoho, równie dobrze mógł by jedną mikrofibrą w połączeniu z wiaderkiem wody umyć całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O Boże !! Jak popatrzyłem jak ten chlopak jedzie ta szmatą po brudnym lakierze to az mi ciarki po plecach przeszły. Przeciez on zakatował lakier na tym scenicu :wallbash:

No i ciekawy jest tekst o "woskowaniu" ściereczkami :lol: Juz pomijam fakt ile tego "wosku" jest na tej ściereczce, ale takie "wokowanie" to tak jak gdyby przykleić nakleję do brudnej i nieodtłuszczonej szyby - odstanie na drugie dzień ;)

Co do filników z Auto Świata to nawet nie chce mi sie wypowiadać. Takie prady jak i cała gazeta, a że ta gezeta to taki brukowiec motoyzacyjny to i porady na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie lakier tego Scenica pod słońcem.

Tragedia ta parowa myjnia... :?

O kurtfa... ściereczką Vulcanertr po zaj*** brudnej klapie. No gdzie ja jestem się pytam?!

Chociaż mój kumpel systemem Raypatha też tak mył auto. Lakier jest w tragicznym stanie. Oczywiście czarny, perłowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprostowanie - to nie jest parowa myjnia - to jest maszyna kupiona w mango albo innej marketowni za 300 zł. To nie ma prawa myć!!!! i piszę to z pełną odpowiedzialnością. Tak jak myjka wodna z biedronki też się leje woda ale co z tego. Tam leci para a a facet ściera ścierką brud z samochodu. Nie wiem tylko dla czego on ma na koszulce logo firmy którą uznawałem do tej pory za fachowców. Pytanie czy oni mają świadomość że ich logo występuje w takim kiczu. a co do AŚ to przecież niemiecki niby-poradnik wydawany przez właściciela największego brukowca na świecie - czego się spodziewacie poza żle wynagradzanym dziennikarzem który zeżarł wszystkie rozumy bo mu zrobili wizytówkę z napisem AŚ Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.