Jump to content

Grout sponge - co to z gąbka?


Przemko

Recommended Posts

Przeglądając DW i Autopię po kątem zastosowania ONR napotkałem na wiele wątków, w których polecana jest gąbka "grout sponge". Z tłumaczenia wychodzi mi, że jest to gąbka cementowa. Jedyne co udało mi się znaleźć w necie po tym hasłem - to jakieś twarde pianki do przecierania zaprawy lub usuwania nadmiaru fugi z płytek. No ale to na pewno nie nadawało by się do umycia auta. poza tym na zdjęciach jest to coś zupełnie innego niż na tych prezentowanych na wspomnianych wyżej forach.

Zagraniczni użytkownicy polecają gąbkę do zastosowania właśnie z ONR lub podobnymi szamponami "bez spłukiwania" z tego powodu, że bardzo dobrze (o wiele lepiej niż myjki z mikrofibry lub wełny) uwalniają brud. Ja z własnego (niewielkiego) doświadczenia z ONR mogę potwierdzić, że mikrofibrowa myjka bardzo mocno wchłania brud podczas mycia z użyciem ONR. Po umyciu na dwa wiadra auta wcześniej opłukanego z większego brudu czerwona rękawica jest po prostu czarna. :shock: Wygląda to tak jakby ONR bardzo dobrze rozpuszczał brud i zabarwiał nim medium używane do mycia. Trudno się tego koloru pozbyć nawet po praniu.

 

W związku z powyższym mam do was pytania:

 

1. Co to za gąbka "grou sponge"?

2. Można coś takiego kupić w Polsce?

 

PS oto linki do kilku tematów:

DW: Tested a B&Q grout sponge....very surprised

DW: ONR - a General Guide and FAQ

Autopia: ONR and grout sponge

 

A tutaj wyniki ankiety pokazujące, że większą ilość zwolenników od rękawic z MF ma właśnie "Grout sponge" nieznacznie tylko ustępując wełnianym myjkom:

View Poll Results: What is your favorite wash media?

Link to comment
Share on other sites

Patrzac teoretycznie (mam takie w domu 2 kostki do fugowania wlasnie) to moze to ma sens bo nadmiar fugi ladnie zbieraja moze podobnie beda sie zachowywaly jak zymolowa :) I musze przyznac ze w dotyku sa delikatne i nie sa tez specjalnie odporne mechanicznie pewnie dlatego tez ze sa dosc miekkie i delikatne.

Link to comment
Share on other sites

aro_77, a możesz napisać gdzie coś takiego można dostać / obejrzeć?

Ze zdjęć i opisów na DW wynika, że takie gąbki mają sporo dużych rozmiarów porów. Czy te twoje też tak wyglądają?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że to chodzi o taką gąbkę do przecierania tynku ,ona bardzo dobrze chłonie wodę i jest miękka.Ma ona strukturę plastra miodu.Przecierałem taką gąbką wiele razy tynk i sądzę ze by się nadawała do mycia auta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.