Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

Astra H w pakiecie OPC II 2007r

 

Ładna astra :)

 

Tylko nie rozumiem skąd się wzięła w kraju maniera pisania, że "auto w automacie, w skórze, w dieslu, itp.". Po polsku jest, że auto "z" pakietem OPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnio policjant mnie uświadomił, że jak obrysówka występuje "w lampie", to jest niezgodne z prawem. A jak jest "osobno", np w błotniku albo zderzaku, to jest zgodne z prawem... Czyli jak by był złośliwy, to może dowód zabrać za takie obrysówki, które są skomponowane z lampami.

O.T.: mnie ostatnio chciał zabrać dowód za... brak płynu do spryskiwaczy ...bo nie mogłem na ksenony psiknąć :shock: Jakoś się dogadaliśmy potem, ale na początku było nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt, z tymi ksenonami prawidłowo... dużo ludzi o to nie dba a ksenon z uwalonym kloszem bardzo mocno potrafi razić ludzi z naprzeciwka... domyślam się że przeciętny detailer ma zawsze klosz wypicowany na błysk ale byle kajtek z drogówki o tym nie wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt, z tymi ksenonami prawidłowo... dużo ludzi o to nie dba a ksenon z uwalonym kloszem bardzo mocno potrafi razić ludzi z naprzeciwka... domyślam się że przeciętny detailer ma zawsze klosz wypicowany na błysk ale byle kajtek z drogówki o tym nie wie :D

 

U mnie kiedyś podczas kontroli właśnie taki "kajtek" nie wierzył że jest samopoziomowanie, więc wbił do auta i zaczął szukać pokrętła od regulacji wysokości świateł, oczywiście nie znalazł bo go nie ma ;) ale jak zaczął kręcić pokrętłami od grzanych stołków i czekać aż światło zmieni położenie to zrozumiałem z kim mam kontakt i lepiej to przemilczeć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez takich super wyszkolonych kolegów z "firmy" podziękowałem tej instytucji rok temu. Ile można wstydzić się za kogoś?

 

Teraz w spokoju, razem z Wami mogę ponabijać się z wyczynów Panów P. :mrgreen:

A z tego co widzę to jest z czego. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adii, nie no, samochód był czysty, ale chodziło o fakt, że spryskiwacz nie psika... Wysuwał się, "działał", ale nie leciał płyn - i za to Pan władza chciał zabrać mi dowód.

ok, powinny być i działać, ale ja bym się nie napinał aż tak. Tyle, że jak przepis stanowi to stanowi i koniec.

kamilgt, może i tak, akurat nie mojej bryki to dotyczyło, więc uwierzyłem, w końcu władza mówił.

A może do tego dochodzi jeszcze fakt, czy auto rejestrowane jako nowe jest w PL albo poza naszym krajem? :dontknow: Ale w sumie ciekawe jak to w końcu jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię OT, ale jako że nie mogłem spać, więc zgłębiłem co niebądź temat "obrysówek".

 

Zaznaczam że prawikiem nie jestem, poniższe to tylko moja interpretacja :D

 

Otóż istnieją obrysówki i boczne światła pozycyjne.

 

Obrysówki są na przyczepach są białe lub czerwone (ostatnia z tyłu) - z tego co zrozumiałem, nie można stosować ich na innych pojazdach (oprócz jakichś pojazdów rolniczych itp.).

 

Boczne światła pozycyjne to jest to o czym my tutaj dywagujemy, które są żółte lub czerwone:

1. jeśli są w fabrycznie nowym samochodzie, który jest dopuszczony do ruchu po polskich drogach jako nowy, to znaczy, że ma homologację europejską na poruszanie się po drogach. Skoro tak, to tutaj nie ma dyskusji, instytucja, która homologowała auto na to pozwoliła i potem, w razie kontroli i zabrania dowodu można to łatwo sprawdzić czy fabrycznie miało się takie czy też nie.

2. jeśli samochód ma takie boczne światła pozycyjne, które nie były w samochodzie, który jako nowy był sprzedany na polskim rynku (sprowadzony z innego kraju lub dołożone przez kierowcę), to musi spełniać wymagania rozporządzenia ministra od transportu i infrastruktury, czy tam jak go zwał. I tam stoi, że musi być o szerokości co najmniej 1,8m i jeszcze inne wymagania, których teraz już nie przytoczę - czyli mały samochód nie przejdzie, a BMW 7 przejdzie.

Ale najważniejsze, że jak auto przyjechało z USA, to najprawdopodobniej nie ma homologacji europejskiej na żadną lampę, czyli na boczne światła pozycyjne również, co oznacza, że powinno się te lampki wymienić na takie z homologacją, jak się chce je zostawić.

Tyle zrozumiałem około 1-2 w nocy ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.