Skocz do zawartości

kosmetyki Abel Auto


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

W czasach gdy nie czytywałem jeszcze forum, korzystałem z kosmetyków Abel Auto.

Mam je nawet do chwili obecnej w garażu i zdecydowanie poza paletą kosmetyków znanych i powszechnie cenionych w świecie detailingu, był to najlepszy zestaw z jakiego korzystałem.

 

Proces składał się z trzech etapów.

- Mycia szamponem Abel Auto (którego nazwy niestety nie pamiętam)

- Środka do korekty lakieru (correctour) (???)

- Środka zabezpieczającego i nadającego połysk (Lusteur)

Ten ostatni był ewidentnie syntetyczny (sealant) jednak na ówczesne czasy efekt był dla mnie więcej niż zadowalający.

 

Patrząc z perspektywy czasu największym problemem był środek do korekty ponieważ występował jedynie w jednym wariancie (poziomie ścieralności) więc musiałem posiłkować się trzema rodzajami gąbek korzystając z polerki rotacyjnej.

 

Mimo wszystko, mam z tym zestawem miłe wspomnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
z perspektywy czasu największym problemem był środek do korekty ponieważ występował jedynie w jednym wariancie (poziomie ścieralności) więc musiałem posiłkować się trzema rodzajami gąbek korzystając z polerki rotacyjnej.

ABEL jako firma jest starsza od węgla... nawet Meguiars jest młokosem wobec początków w/w firmy ... Dawniej jakieś 10 lat temu mieli faktycznie jeden stopień ścieralności ( one step ) ale wystarczyło zmieniać obroty ... teraz mają trzy stopnie gradacji ( dla ułatwienia pracy ) i wielką firmę w Kraju Marii Magdaleny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W 1997 pracowałem tylko na P5 i "lustro" watą ( tak nauczył dystrybutor) , w 98 już maszyną i na pierwszy strzał poszedł Wartburg znajomych . Do dzisiejszego dnia go wspominają :) . Po 2000r doszły P3 i P7, następnie o ile dobrze pamiętam G 43 . Na tamte czasy to był jak dla mnie kosmos . Był też dzisiejszy dresing do elementów gumowych dostępny :) , płyn do renowacji elementów plastykowych (nie nabłyszczania) i działał :-] , płyn do mycia bezwodnego , który patrząc z perspektywy czasu był dzisiejszym QD. APC testowane przez Wiesia ( bo tak nazywa się gość , który wtedy tym handlował ) na brudnych kaflach mieszalni robił na wszystkich wielkie wrażenie :shock: . Wszystko to działo się w małej mieszalni prowadzonej przez greka , schowanej w malutkiej uliczce w dużym mieście Wrocław. Dzisiaj Wiesiu ( jeden z moich dwóch "sensei") pracuje na systemie Glare , wspomaga się też preparatami Abla , i chwali sobie .

 

Wiesiu pozdrawiam :)

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq8shq, nie byłby tylko jest milion gwiazdek , widziałem to u W.

 

snap, pisząc czarna magia miałem właśnie na myśli :

 

wypowiedź sq8shq

Glare klada magicy na Swieradowskiej, kiedys rozmawialem z wlascicielem i mowil ze gwarantuja 3 lata ochrony lakieru :lol:

 

tam pracował kiedyś pewien Dawid , ale to nie temat na to forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim aucie został przeprowadzony test/prezentacja systemu GLARE przez polskiego przedstawiciela. połowa maski i błotnik. wówczas dostałem zapewnienie o 7 latach trwałości przy regularnej konserwacji. Nie miałem okazji sprawdzić, bo wszystko spłynęło po 2 myciu born to be mild. Nie dotykałem się do przygotowania lakieru, do aplikacji etc, wszystko zrobił przedstawiciel dystrybutora. Było mi przykro, jak w środku zimy na połowie maski vintage (na którego nikt, nigdy nikomu nie da żasnej gwarancji) kropelkował sobie w najlepsze, a po produkcie 7-mio letnim zostały tylko hologramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu w DW dystrybutora, może popytać co było nie tak :lol: , a co do dystrybucji to rozmawiałem kiedyś z kolesiem , wyprzedawał masę towaru firmy G na allegro za 40% ceny dystrybutora , kupił na handel do sklepu i wszystko stało na półkach - takie to ma wzięcie :D

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.