Skocz do zawartości

BMW 740i przygotowanie do zimy


mysh_daniels

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód stoi pod chmurką wiec musze go jakos na zimę zabezpieczyć.

Na pierwszy rzut poszedł produkt do nano ochrony od Sonaxu.

Porządny błysk zafunduje mu na wiosne, do tego czasu chce poszerzyć swoją wiedzę tutaj na forum

 

Sonax Nano Lack Versiegelung. Produkt który pokrywa powłokę lakieru warstwą 'nanocząsteczek krzemieniu'

 

sonax.jpg

dsc06089.jpg

 

Najpierw mycie samochodu, oto efekt:

dsc06077r.jpg

dsc06078m.jpg

dsc06082z.jpg

dsc06085d.jpg

dsc06079e.jpg

 

Później użycie pierwszego produktu mającego na celu usunięcie brudu oraz ewentualnej powłoki np jakiegoś wosku

 

dsc06099r.jpg

dsc06097zn.jpg

dsc06094c.jpg

dsc06095a.jpg

 

 

Oto efekt po oczyszczeniu samochodu:

 

dsc06121z.jpg

dsc06122ej.jpg

dsc06125i.jpg

 

A później nakładanie nano powłoki. Niestety zaczeło sie robić ciemno i z każdą minutą coraz ciężej rozprowadzało się preparat.

 

dsc06126s.jpg

dsc06142e.jpg

dsc06156t.jpg

dsc06154.jpg

dsc06162w.jpg

 

Niestety fotki dziwne bo po skończeniu było już ciemno, nie miałem nawet statywu żeby się jakoś ustawić stąd też aparat leżał na ziemi. Wiec fotki rezultatu niestety później. Ogólnie efekt nawet ładny wyszedł.

 

dsc0180h.jpg

dsc0182x.jpg

dsc0188jw.jpg

 

 

Fotek w dzien jeszcze nie mam.

Czym jeszcze zabezpieczac samochod zimą? Jakis twardy wosk? Jakis wosk w plynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy Ci się duża pochwala że lubisz i chcesz zadbać o auto. Ale trochę nie od tej strony... Pierwszy post i od razu w "Pokaż swój blask",a następnie banalne pytania na które odpowiedzi już na forum padły. Poszukaj,poczytaj to naprawdę nietrudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widze że aplikator do cleanera został wcześniej nasączony wodą ? :shock:

 

tak, wedlug instrukcji producenta i zamieszczonego na plycie filmu

 

2 minuta filmu: http://www.youtube.com/watch?v=ZwE3qIErjqY

 

wyrwane z opakowania produktu: "Nanieś równomierną warstwę Sonax do czyszczenia lakieru przy pomocy delikatnie zwilżonej gąbki na lakier samochodu i natychmiast wypoleruj delikatnie naciskając"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przedziwny sposób postępowania z cleanerem, np. tutaj nie ma o tym mowy :

 

http://www.autokosmetyki.pl/sonax_premium_class_nano_paint_coating_nanoochrona_lakieru_do_9_miesiecy_film_dvd_wysylka_gratis,p1256.html?sid=1a81f34db2ca73b6efe425bf33d2ee79

 

Na tym filmiku również mamy ten cleaner w akcji, i tutaj nie ma mowy o wodzie :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawa sprawa, czemu w jednym wypadku producent każe postępować tak, a w drugim inaczej :dontknow:

 

Mam wosk i sealant Formula1 i niestety ale na naklejce z polskim tłumaczeniem jest byk, bo w oryginale jest "Pour onto a a clean soft dry cloth, co dystrybutor przetłumaczył jako "Niewielką ilość preparatu nanieść na czystą, wilgotną szmatkę. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne auto! I jak wspominali przedmówcy w idealnym stanie bez udziwnień.

 

Lakier już wygląda bardzo dobrze i wiele więcej z niego ciężko będize wyciągnąć - taki urok srebrnego koloru. Za to jak mówią przeciętni użytkownicy aut "brudu nie widać" albo "długo pozostaje czysty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy Ci się duża pochwala że lubisz i chcesz zadbać o auto. Ale trochę nie od tej strony... Pierwszy post i od razu w "Pokaż swój blask",a następnie banalne pytania na które odpowiedzi już na forum padły. Poszukaj,poczytaj to naprawdę nietrudne.

 

To jest właśnie nasze polskie podejście do forów... Najpierw przeczytaj od deski do deski, później popracuj w biznesie 5 lat, nie wychylaj się z kosmetykami, które ogólnie na forum nie są uznane jako PROFI i możesz umieścić swój pierwszy post.

 

Pozdrowienia dla wszystkich amatorów dbających o auto jak tylko potrafią...

 

Sorry za OT, mogę dostać BANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przeczytaj od deski do deski
Niekoniecznie...
później popracuj w biznesie 5 lat
Tez niekoniecznie...
nie wychylaj się z kosmetykami
Nic na ten temat nie wspomniałem...
Pozdrowienia dla wszystkich amatorów dbających o auto jak tylko potrafią...
Gorące pozdrowienia!I więcej zadbanych aut tym lepiej!
Czym jeszcze zabezpieczac samochod zimą? Jakis twardy wosk? Jakis wosk w plynie?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=494

Nawet tytuł tego topicu jest odpowiedzią na to pytanie!!

Wiec proszę Cię ,wyluzuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie kloccie sie bo szkoda zrazic kolege do forum.

Moim zdaniem jak na pierwsze podejscie to naprawde fajnie, bledow w czyszczeniu nie bylo (nie liczac dry=wilgotny ale to juz wina importera). Pewnie z kazdym nastepnym bedzie lepiej :good:

Detailing jak chyba kazda dziedzina zycia wymaga czasu, wiedzy i pieniedzy. Na pierwsze duzego wplywu nie mamy, drugie gromadzimy caly czas a trzecie? Ta kwestie w temacie detailingu przemilcze :-]

mysh_daniels pewnie duzo jeszcze sie z forum dowie takze pozostaje zyczyc powodzenia w dalszych projektach :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia. Świetnie wygląda. Dawno nie widziałem takiego egzemplarza. Czy ten lakier jest w oryginale :?:

 

tylna klapa byla malowana - powodem jest typowy problem wychodzenia rdzy dla tego modelu. czesc klapy bagaznika jest plastikowa i tam zbiera sie woda ktora wplywa na korozje.

Przedni prawy blotnik byl malowany po lekkiej obcierce - lakier polozony pięknie, niestety urok srebrnego koloru - inny odcien. Postaram sie znalesc malarza ktory zrobi to jeszcze raz ale z dobrym kolorem. tak juz bylo jak kupilem

 

Wszystko inne w ori świetnym stanie, nic innego nie bylo dotykane. Samochod kupilem od fanatyka ktory chuchał i dmuchał na niego tak jak ja teraz, takze mam ulatwioną sprawe - zadbany lakier ktory tylko wystaje pielegnowac aby jak najdluzej zostal w takim stanie jak jest teraz.

 

Moge wrzucic wiecej fotek samochody bo mam jakies ciekawe ale nie wiem gdzie

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=494

Nawet tytuł tego topicu jest odpowiedzią na to pytanie!!

Wiec proszę Cię ,wyluzuj...

 

dziekuje, temat juz znalazlem. Wyluzuj... A kto tu sie spina ?

 

 

Co do cleanera, nastepnym razem zrobie to na sucho. po prostu nie wiedzialem ze tak robic a ulotka i film wprowadzily mnie w blad. Ogolnie do wiosny mam nadzieje ze wyciagne duzo wnioskow i skolekcjonuje odpowiedni zestaw kosmetyków.

Puki co szukam garażu, spiny nie ma bo latem przeprowadzam sie i w nowym miejscu bede szukac na bank garażu, a to niestety cieżka sprawa

 

Co do tego czym zabezpieczac samochod zima spytalem temu bo nie bylem pewny czy wosk nie zaszkodzi tej powloce nalozonej na samochod.

 

A co do założenia tematu myślalem ze to dział w którym kazdy ma swoj temat i pokazuje co robi z samochodem, za malo bylem rozeznany w forum i przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka ogólna refleksja, dotyczy forów w Polsce, napinających się na bycie encyklopedią z zamrożonymi hasłami typu np. "wosk na zimę"... Posiadających grono "wyroczni delfickich" znajdujących zawsze dziurę w całym.

 

Kolega mysh_daniels i tak postarał się jak na pierwszy post, fotki zrobione naprawdę dobrze, więc IMO należy mu się trochę życzliwości na początek i szczera pochwała. po to się tu zbieramy, żeby sobie pomóc, przekazać wiedzę itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie foty, no i samochód zacny. Tylko pozazdrościć :)

 

A co do założenia tematu myślalem ze to dział w którym kazdy ma swoj temat i pokazuje co robi z samochodem, za malo bylem rozeznany w forum i przepraszam.

 

Dokładnie po to jest ten dział. :good: Nie ma po co przepraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka ogólna refleksja, dotyczy forów w Polsce, napinających się na bycie encyklopedią z zamrożonymi hasłami typu np. "wosk na zimę"... Posiadających grono "wyroczni delfickich" znajdujących zawsze dziurę w całym.

 

Wreszcie ktoś prawdę napisał. Według mnie, jeśli chodzi o ochronę to lepiej zrobić to tak jak zrobił kolega i tymi kosmetykami niż jak niektórzy w ogóle. Buma mi się podoba i fajny ma silniczek :-] ! Patrząc tak na całokształt, nie tylko na lakier to widzę, że skóry są w bardzo dobrym stanie co w bmw nie jest takie popularne. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.