Skocz do zawartości

Opel astra 93 ,, czerwony "


adii

Rekomendowane odpowiedzi

A więc posiadam ,,czerwonego" opla astre z rocznika 1993 , garażowany ale od samego początku -katowany- na myjniach automatycznych i to dosyć często , zdarzyło mu się stać pod chmurką dłuższy czas. Pół roku temu postanowiłem zrobić porządek z lakierem . Lubię robić wszystko sam także zakupiłem polerkę kilka past , padów oraz taniej chemii .

 

samochód wyglądał tak :

 

img4779f.jpg

 

img4773g.jpg

 

Lakier był w opłakanym stanie - matowy ,porysowany w kilku miejscach były zacieki kórych nie udało sie zmyć ...

 

Po oklejeniu zabrałem się za polerowanie

 

img4786r.jpg

Całośc prac zajeła mi ponad 10 godzin .

 

Użyłem :

-szampon Tenzi

-polerka powerup (tanie badziewie ale daje rade jak narazie)

-pad farecla miękki

-pasta farecla G3 , w zapasie mam równierz mleczko G10 ale jeszcze nie używałem

-wosk turtle wax w zielonym pudełku (classic)

 

A tak wygląda lakier po wszystkim :

 

 

img4795w.jpg

 

img4797g.jpg

 

Była to moja pierwsza zabawa z polerką i dokładnym myciem , trochę sie zakręciłem i przez to nie posiadam więcej zdjęc jak narazie . Sporo sie nauczyłem i od tamtego czasu powoli zbieram ,,lepsze" specyfiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dokładniej coś powiedzieć, bo zdjęcia nie są robione w halogenie i nie uwidocznione są jednak rysy.

Fakt faktem - auto nabrało koloru i czerwień jest żywsza, ale ogarnij jeszcze trochę forum i zainwestuj w jakąś porządniejszą lampę. Wtedy się przekonasz co Twoja robota jest warta, bo jeśli przyjdzie wiosna to możesz się przy słońcu troszeczkę rozczarować... :|

Mimo to - gratuluje zapału :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda dobrze ale tak jak chłopaki mówią, przy dokładniejszej inspekcji pewno wyjdą jakieś hologramy po G3. Tak czy siak przy tym sanie lakieru G3 na pierwszy atak było dobrym wyborem, dokupisz z czasem coś wykańczającego i na wiosnę bedzie git malyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny posiadam ale nie zrobiłem zdjęć , teraz samochód ma dużo przebarwień od aktywnej piany... i troche rysek przez to że na codzień robie nieraz po 200km - po zimie planuje przelecieć delikatnie całośc mleczkiem g10 i wtedy zrobie dokładne zdjęcia z halogenem .

 

Hologramów nie było w świetle dziennym / słońcu lakier ładnie błyszczał i odbijał jak lustro , zostało kilka głębokich rysek głównie do podkładu ale tego juz nie zrobie polerką.

 

Jak już wykończe g3 to zapewne zainwestuję w produkty 3M :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie operowanie pastą i obrotami i po G3 nie będzie hologramów

 

Oczywiście, że tak. Ja pierwszy raz polerowałem Fareclą G3 czarnym i białym padem i żadnych hologramów nie było.

 

Jak już wykończe g3 to zapewne zainwestuję w produkty 3M

 

Również czekam, aż G3 się skończy i wtedy kupię 3Ma. Tylko, że tutaj trzeba kupić 3 pasty, a przynajmniej dwie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam, aż G3 się skończy i wtedy kupię 3Ma. Tylko, że tutaj trzeba kupić 3 pasty, a przynajmniej dwie... :/
jak narazie posiadam jeszcze do wykańczania mleczko g10 zobaczymy po zimie jak to działa :)

 

Zdjęcie w świetle dziennym :

 

img5663y.jpg

 

 

Tutaj już niestety po użyciu aktywnej piany (na błotniku widać)

 

 

img7787a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc zabezpieczyłem autko do ciężkiej zimy , pracowałem w pocie czoła w garażu gdzie temperatura powietrza wynosiła ok 35stopni więc wosk ładnie powinien sie przyjąć .

 

Dwa wspaniałe wiaderka z castoramy :

 

img0401dg.jpg

 

Troche szczegółów:

(pędzelek metalowy ale używany tylko na wprost :) do zakamarków mam plastikowe)

 

img0397y0.jpg

 

auto myte dzień wcześniej i wyglądało czysto a jednak...

 

img0403g0.jpg

 

suszenie Janem - naprawde dobra fibra !

 

img04060.jpg

img0407c.jpg

img0408y.jpg

 

po czym nakładanie 476... specjalnie nakładałem palcami żeby nałożyć minimalna ilość , chociaż przy polerowaniu szło tak jakby wosku było za dużo , ale efekt końcowy mnei zadowolił - zdjęć niema bo praca tak mnie pochłonęła że zapomniałem o całym świecie :)

 

kropelkowanie:

 

img0427y.jpg

img0443l.jpg

img04590.jpg

 

Zdjęcia ogólne auta zrobie jak przestanie padać , po wyjezdzie z garażu dziś rano odrazu mnie zasypało no i zapomniałem statywu na dodatek .

 

img0492w.jpg

 

Na sezon letni będzie polerka bo lakier już mocno dobity no i prawdopodobnie wleci dodo banana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładanie 476... specjalnie nakładałem palcami żeby nałożyć minimalna ilość
To nie jest dobry pomysł...To chemia lepiej nie ryzykować podrażnień dłoni. Dłońmi można nakładać woski naturalne. Poza tym łapy śmierdzą i to długo.

Ładnie Asterka odżyła. No i zazdroszczę garażu gdzie można wszystko zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.