Jump to content

Wosk z lampionu na siedzeniu, jak usunąć?


Guest Slawciu_s

Recommended Posts

Czy przepranie odkurzaczem piorącym Puzzi 100 + RM 760 pomoże? Jakie są sposoby na wosk ze świeczki... Dodam że wosk posypał się ze zniczy, i został ładnie wprasowany w siedzenie ciepłym zadkiem :)

Link to comment
Share on other sites

jeżeli nie został wtopiony to żelazko nie jest dobrym wyjściem. Na początek wyszczotkować i odkurzyć. Jeżeli zostawiasz samochód na dworze to najlepiej wyczyść to rano, kiedy parafina będzie krucha i łatwiejsza do usunięcia mechanicznego. Ewentualne resztki potraktowałbym tamponem z benzyną.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja robiłem to kiedyś na dwa sposoby:

 

1 sposób: zdrapać co się da z wierzchu materiały, a następnie nałożyć zwykłą gazetę i przejechać żelazkiem kilka razy

 

2 sposób: zamrozić parafinę na "kość" za pomocą lodu, zamrażacza sportowego lub wrzucić do zamrażalki jeżeli to możliwe, następnie oderwać od materiału - schodzi praktycznie całe, a tłustą plamę zlikwidować za pomocą gazety i żelazka lub płyn do mycia i gorąca woda.

 

W przypadku samych tłustych plam czy też pozostałych tłustych plam po jakiś woskach, smarach olejach itd jest bardzo dobry środek firmy LCK nazywa się PURATEX Degreaser Spray (dla tkanin) a Degreaser Spray (dla skóry) - psika się go na plamę, środek się proszkuje i tam gdzie był tłuszcz proszek jest żółty, a tam gdzie nie było jest biały. Po sproszkowaniu zbiera się go odkurzaczem i przy silnych plamach psika jeszcze raz albo jak wyszła plama od razu to czyści całą powierzchnię żeby nie było widać różnic.

 

W razie jakiś pytań piszcie na maila lub priv albo bezpośrednio do LCK proście o Piotrka i mówcie, że z mojego polecenia:)

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam sprezone powietrze do czyszczenia klawiatury...wstrzasnij odwroc pojemnik i naprysnij zmrozone powietrze na wosk,po takim zmrozeniu szybko skrusz i wciagaj jednoczesnie odkurzaczem...usuwam tak gumy do zucia itp....ps.zmrozone wytwarza sie tylko przy odwroconym pojemniku do gory kołami:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.