Skocz do zawartości

przygotowania do polerki


Gość pingwinlive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem nowy na forum,i bede odnawial lakier w moim golfie prosze o korekcje kolejnosci uzycia kosmetykow.

posiadam polerke makita +pad welniak,gabka czarna i zolta

kosmetyki ktore bede uzywal to:

-szampon autoglym,paint renowator autoglym,swirlx i glinka meguiars,super resin polish autoglym,i cos na wykonczenie jeszcze niewiem pewnie z autoglym-a

Iteraz pytanko myjemy autko i co dalej w jakiej kolejnosci te kosmetyki zastosowac zeby bylo dobrze ,do polerki chcialem uzyc paint renowator jak to sie sprawuje na maszynie i jak dozowac 2-3 krople na gabke stacza na jeden element czy wiecej,wiem ze pewnieto wszystko tu na forum jest ale zabieram sie na dniach i chcialbym zeby ktos fajnie opisal a wrazie czego bede dopytywal pod tym tematem,dzieki za wszelaka odpowiedz pozdrawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie masz doswiadczenia w polerowaniu to lepiej zeby Ci ktos pomogł w tym bardziej doswiadczny, bo niestety jak ja ostatnio patrze ile osob sie wzieło za polerki itp i co z tego pozniej wychodzi to mnie to wszystko wkur ;-) szkoda auta :P

dla przykładu kumpel przyjechał bmw x5 czarnym, polerka z praniem tapicerki i wszystkim 250 zł :D hologramow co nie miara, no ale... ;)

fajnie jak bys miał jakiegos kumpla co by poprowadził, albo stara maske i pocwiczyc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega do pomocy jest tyle ze chlopak poleruj tylko ze niemamy dobrych srodkow i teraz zakupilem troche lepsze i czy z tego zestawu dasie cos zrobic,pieniadze niegraja roli moge dac i 1000zl ale to plan awaryjny,najpierw sam sprobuje bo mnie ta dziedzina interesuje i sie niepoddam dopuki sie nienaucze a do polszy zjezdzam na wiosne dopiero wiec narazie chce sama poprubowac a jak efekt mizerny po do polszy i oddaje do zakladu,prosze o odpowiedz na pytanie powyrzej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

pingwinlive, po pierwsze to http://www.detailer.pl

 

potem :

 

1) konkretne mycie

2) glinka

3) paint renovator + żółta gąbka

4) swirlx + niebieska gąbka

5) SRP + aplikator ręczny lub niebieska czysta gąbka

6) wosk

 

To tyle z twojego zestawu , proponuję dokupić pad cutting

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi za civica jak byłem goscia to z praniem i polerka wyliczył na 180 zł :D

ale podejrzewam ze gów..o zrobia, a cene pieprza bo ci przyjezza gosc i mowi ze tam robia za komplet za 200 a ze do dupy to juz mało kogo interesuje ;-)

 

Ech tylko, że jeśli ktoś za 200zł zrobi polerkę i nie będzie zadowolony, będzie mówić, że polerka to g.. daje. I przez takich "badziewarzy" w każdej branży niszczy się rynek bo nie przekonasz klienta, że za 1000zł przywrócisz mu lakier do połysku.

Przypomina to sytuację gdy ściągają samochody z zagramanicy i nie ważne, że składany z trzech, ważne, że o 5000zł tańszy niż normalne ceny.

A potem jak samemu chcesz sprzedać samochód w dobrym stanie to potencjalny klient znajdzie ci multum takich niemieckich "okazji" po dziadku babci i tylko 90k przebiegu w 15 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.