Skocz do zawartości

Pedzelki do APC - ktore beda dobre ?


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób? Bo jeśli trzymam prawidłowo pędzel w pionie to nie ma najmniejszej szansy przy takiej gramaturze włosa jak przy pędzlach do APC. Dobry pędzel z miedzianą raz że ma lepsze gatunkowo włosie w porównaniu do plastiku a i osnowa bym powiedział jest lepiej wykonana. Co innego można by było powiedzieć że chodzi o zaistnienie jakiejś reakcji chemicznej pomiędzy osnową a użytym środkiem. Osobiście znam jeden środek chemiczny który wymaga stosowania plastikowej osnowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie pedzelkow moge tylko dodac, ze najlepiej wybierac te z plastikowymi raczkami. Drewniane raczki nasiakaja i z czasem robia sie malo estetyczne. Ewentualnie mozna pomyslec nad polakierowaniem, tylko, ze jest to troche zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czym? powierzchnią gładką? w miarę przyzwoity pędzel posiada jedną charakterystyczną cechę, że jego osnowa ma zawinięty rant do środka.

 

Wneki wlewow paliwa, zawiasy, kratki nawiewow itp. triocje metalu i rysa gotowa, nawet paltsik potrafi zarysowac, no chyba za masz czas sie piescic z pedzelkiem 30min przy kazdym zakamarku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja sobie sprawie jakiś dobry ale jeden

W takim razie powinieneś sprobować SV Wheel Brush, koszt około 30zł ale pędzelek jest nieśmiertelny, nie gubi włosia, które jest bardzo gęste, zbite, delikatne. Wytrzymuje rzucanie, zgniatanie, mocną chemię... :) Wart tej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o Swissvaxa. Rączka rzeczywiście bardzo szybko się brudzi po kilku użyciach, wygląda nieestetycznie. Zerknij może na pędzelki RaceGlaze, mozesz kupić cały zestaw albo pojedyńczo. Mają plastikowe rączki. Pędzelek w tym samym rozmiarze co SV jest dużo lżejszy(plastikowa rączka vs. drewniana). Pędzle RG wyglądają na nieco delikatniejsze niż SV dodatkowo mają trochę rzadsze włosie-mniej zbite. Osobiście używam ich tylko do wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio zestaw pędzelków RaceGlaze z plastikowymi rączkami. Pędzelki fajne, ale nie jest to szczyt jakości. Swoje zadanie spełniają dobrze i są bezpieczne, dwa największe zostawiłem na zewnątrz, trzy mniejsze do środka. Włosie ma tendencję do lekkiego odkształcania, szczególnie gdy "dłubiemy" nimi w zakamarkach. Mój największy się trochę potargał. Najlepiej po zakończonej pracy nadać wilgotnemu pędzelkowi pierwotny kształt i zostawić do wyschnięcia.

Ogólnie, że jest to RaceGlaze wiadomo tylko z opisu w sklepie :) Wpisując w wyszukiwarkę Ebay UK " detailing brusches" można zobaczyć, że identyczne pędzelki branduje wiele innych firm - kupują chyba od jednego producenta.

W najbliższym czasie zamierzam zrobić bezpośrednie porównanie z tymi z Leroy Merlin, bo przynajmniej na zdjęciach, które pojawiają się w tym wątku nie wyglądają gorzej od RaceGlaze, nie wiem jak włosie, ale coś czuję że zasadniczą różnicą będzie kolor rączki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Na forum widziałem test ValetPRO Chemical Resistant Brush. Może taki będzie dobry do APC?
To nie chodzi o to do jakiego środka będzie ten pędzel, tylko do jakiego zastosowania. Do opon, felg, komory silnika itp. jest OK, ale do usunięcia nalotu obok chromowanych napisów/logo lepiej sprawdzą się pędzelki z miękkim włosiem, które są rebrandowane przez różne firmy - a pochodzą z jednej fabryki.

 

Pepper, Pędzelek w rozmiarze 16 dostępny jest również pod marką ValetPRO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.