Skocz do zawartości

Collinite no. 915


GUCIO-59

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zamówiłem Collinite no. 915 Marque D'Elegance, długo myślałem nad tym zakupem bo tu większość wychwala Collinite no. 476s i takowy chciałem nabyć, lecz znalazłem 915 i jak myślicie czy to dobry zakup... zawsze mogę odesłać i wymienić...

A, do tego jeszcze coś takiego, co by przed woskowaniem posmarować...

Collinite no. 840 Sapphire Prewax Cleaner.

Czekam na opinie Wasze, bo po świecie dotrą kosmetyki i do roboty... :ad:

Autko jest białe... :song:

IMGP4184.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś właśnie zrobiłem woskowanie i efekty świetne, auto lśni. Collinite 915 jest super, bardzo dobrze się rozprowadza i dobrze się polerował... Myślę, że dobrze będzie jeszcze raz powtórzyć za 2-3 dni. Polecam! :good:

No i Collinite 840 jest też bardzo dobry, wyczyścił wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia na nadwoziu i to przy użyciu nie wielkiej siły... :good::ad::ad::ad:

IMGP4219_hfk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wosk Colli 915, ale nie powiem aby po nałożeniu dobrze się ścierał...

Przyczyną na pewno była zbyt gruba warstwa wosku lub słabej jakości mikrofibra :)

 

 

GUCIO-59, Collinite 915 to bardzo fajny wosk, ja go bardziej cenię od 476. I super sprawdza się na białych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną na pewno była zbyt gruba warstwa wosku lub słabej jakości mikrofibra
Też tak uważam :good:
I super sprawdza się na białych kolorach
W piątek się przekonałem, autko lśni. Zastanawiam się czy jeszcze raz nie położyć go przed zimą.

Dokupiłem jeszcze Meguiar's Ultimate Quik Detailer i czekam na dostawę... :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar's Ultimate Quik Detailer

 

sorry ze sie spytam , bo jestem jeszcze ciemny w temacie i tak od dluższego czasu sie zastanawiam :)

 

te QD sie nakłada po myciu tak? i po prostu jak na filmiku, psika i wyciera mikrofibra odrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Meguiar's Ultimate Quik Detailer

 

sorry ze sie spytam , bo jestem jeszcze ciemny w temacie i tak od dluższego czasu sie zastanawiam :)

 

te QD sie nakłada po myciu tak? i po prostu jak na filmiku, psika i wyciera mikrofibra odrazu?

Jeśli masz nałożony wosk, to po myciu możesz (usuwa plamy które ewentualnie powstały po niedokładnym wysuszeniu auta, odżywka wosk) ale nie musisz używać QD.

 

Quik Detailer służy przede wszystkim do usuwania drobnych zanieczyszczeń ;)

(np. muszki):

 

ZymlFieldGlaze1.jpg

ZymlFieldGlaze2.jpg

ZymlFieldGlaze3.jpg

ZymlFieldGlaze4.jpg

ZymlFieldGlaze5.jpg

ZymlFieldGlaze6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GUCIO-59 Masz taki ładny kolor :good: dlaczego tu nie ma jeszcze zdjęć?
Bo moją pasją od 40 ponad lat jest fotografia i pochodzę z Podkarpacia /RP/ jadę więc strzelić kilka fotek... :D

 

[ Dodano: 11 Listopad 2010, 15:42 ]

Quik Detailer służy przede wszystkim do usuwania drobnych zanieczyszczeń ;)

(np. muszki):

Masz rację, ale też daje fajny połysk i całe autko robisz jak w reklamie w 10 min... :ad: Prosta banalnie instrukcja obsługi...

 

[ Dodano: 11 Listopad 2010, 17:40 ]

GUCIO-59 Masz taki ładny kolor :good: dlaczego tu nie ma jeszcze zdjęć?
Chcesz i masz... :D

IMGP4229.JPGIMGP4231.JPGIMGP4220.JPGIMGP4184.JPGIMGP4179.JPG0301%20VW%20Touran%20Alpy_016.jpg0301%20VW%20Touran%20Alpy_015.jpg0301%20VW%20Touran%20Alpy_013.jpg0301%20VW%20Touran%20Alpy_010.jpgIMGP7130_hf_hf.jpg

Wystarczy? Jeszcze coś o silniczku TSI:

Volkswagen jako pierwszy na świecie wprowadził do seryjnej produkcji podwójnie doładowane silniki benzynowe z wtryskiem paliwa TSI. Wykorzystano w nich innowacyjne rozwiązanie: dostarczaniem powietrza do cylindrów zajmuje się najpierw kompresor (napędzany mechanicznie paskiem), później po przekroczeniu 3.500 obr. rolę tę przejmuje turbosprężarka (napędzana energią gazów spalinowych).

Przebieg momentu obrotowego w takim silniku jest imponujący: 220 Nm dostępne jest w zakresie 1.500- 3.500 obrotów. I to w silniku, którego pojemność wynosi zaledwie 1,4 l. Zdaniem specjalistów, Volkswagen rozwiązał tym samym problem połączenia dwóch odmiennych technologii. Produkowany od 140 lat silnik benzynowy nigdy dotąd nie był tak wydajny jak w dzisiejszej wersji TSI. VW Toran z wyposażonym w silnik TSI o pojemności 1,4 l, dysponujący mocą 140 KM pojazd zużywa średnio 7,2 litra benzyny na każde 100 km. Rozwija ona maksymalny moment obrotowy 220 Nm już przy 1 500 obr./min i utrzymuje tę wartość na stałym poziomie do 4 000 obr/min.

Wszystkie silniki TSI zostały opracowane z myślą o zasilaniu benzyną Super 95.

Dynamika auta jest imponująca. Gdy wciskamy pedał gazu trudno uwierzyć, że pod maską pracuje tak niewielka jednostka napędowa. Przejście z kompresora na turbosprężarkę nie jest wyczuwalne, silnik płynnie nabiera obrotów, zarówno przy dynamicznym ruszaniu z miejsca, jak też wyprzedzaniu na trasie z wyższą prędkością.Według producenta, silniki TSI są oszczędniejsze średnio o 6 proc. od jednostek bez doładowania. SILNIK ROKU 2009/2010 Volkswagen zakończył czteroletnią dominację BMW w dziedzinie konstrukcji najlepszych silników na świecie, zdobywając prestiżowy tytuł Międzynarodowy Silnik Roku 2009.

Benzynowa jednostka TSI o pojemności 1,4 litra została doceniona przez jury składające się z 65 dziennikarzy motoryzacyjnych z 32 krajów. Ten czterocylindrowy motor montowany jest w wielu modelach Grupy VW. Ten sam silnik zdobył także pierwszą nagrodę w kategorii "Zielony Silnik Roku", zostawiając w tyle hybrydowe konstrukcje Toyoty i Hondy oraz w kategorii "Silnik Roku o pojemności 1 do 1,4 litra".

A model R-Line jest tylko biały to trochę taki usportowiony model i ma fajne kółka letnie 225/40 R18 /MICHELIN PILOT SPORT 2 225/40 R18 92 Y XL/ to już tyle...

To dałem troszkę tego... ale może warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.