Skocz do zawartości

Kropelkowanie - zdjęcia i filmy forumowiczów


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi coś nie pasowało, zwłaszcza patrząc na filmiki umieszczone w tym temacie... Głównie po to wrzuciłem to tutaj żeby się przekonać, czy to ja dałem ciała czy to ten wosk tak ma. :) Dziś zrobiłem identycznym zestawem maskę i dach Civica i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Swifta może jutro będę mył to zobaczymy jak to będzie wyglądać po jakichś 3 tygodnia od aplikacji.

 

Btw, może gdyby położyć dwie warstwy byłoby lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej WTN, co prawda to nie do mnie pytanie, ale może coś pomogę. Mam Fruttę i powiem tak: zapach jest obłędny :P Poza tym aplikacja, ścieranie wbrew obiegowej opinii nie sprawiły mi żadnego problemu, nakładany w cieniu przy ok 25 st. Lakier wyglinkowany, na to CK VHG i frutta. Być może nie jest to najlepsze połączenie, ale nic innego nie miałem. Na świeżej warstwie kropelki oraz -ingi jak najbardziej na plus. Trwałość - hmm :o kwestia tego czego od wosku oczekujemy, wiadomo różne warunki użytkowania i pielęgnacji robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley08, dziękuję Ci bardzo za opinie :good: Mam Frutte i Primo na półce,ale byłem ciekawy opini osób które juz używały tego wosku. Ja narazie nie miałem jeszcze możliwości... U nas te woski sa mało popularne i raczej mają kiepske opinie, na zagranicznych forach z tego co wyczytałem cieszą sie całkiem dobra opinią :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierniczę ten detailing :-]. Wczoraj chciałem pozbyć się jednej 2,5 miesięcznej warstwy niby wosku o słabej trwałości DG Track Claw i co? Umyłem samochód zgodnie ze sztuką (choć i tak był czysty- jasna cholera, teraz muszę myć czyste samochody :D), użyłem glinki, która trochę 4 miesięcznego syfu zebrała.... dalej: umyłem jeszcze czystszy samochód skutecznie pozbywając się resztek lubryfikantu i to "coś" odzyskało śliskość :-] i jeszcze tak kropelkuje:

sl273324.jpg

sl273327.jpg

 

Wiadomo, że to kropelki sealant-owe i staniki same się nie odpinają, ale za to jeden z nich, który pożyczyłem od "fanki" posłużył mi do zrobienia tych wątpliwej jakości fot (za co przepraszam) ;).

 

Nie dość, że sąsiedzi i przejezdni mają mnie za ***, to sam sobie myślę: "Chłopie po co ci to? Przecież to auto już lśni." A ja kolejne godziny spędzam na przygotowaniu, woskowaniu, wygrzewaniu itd. itd. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 3 miesięczny RED tak samo odpycha, jak nie lepiej :-]:o

Śmiem wątpić :) Chyba, że wspomagałeś ten wosk quick detailerem, bo w przeciwnym razie nie widzę takiej możliwości.

Specjalnie pojechałem na bezdotyk :kox:

Samochód już przykurzony. Nie mam żadnego QD :evil: Więc niczym nie wspomagalem

Widać, że już nie jest to świeża warstwa, ale porównując z filmikiem dot. Frutty to jak wcześniej pisałem sądzę, że mój wosk lepiej sobie radzi z odprowadzaniem wody ;)

Żeby nie było środkową część maski to RED a prawa na której taka śmieszna tafla sie tworzy to Hi-Temp( po 3 miesiacach specyficznie już odprowadza ta wodę :o bo po jakichś 3 minutach ta część jest sucha, bez żadnej kropli )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kempus,

ile nakładałeś warstw glasura?

Kropelki ile po woskowaniu?

 

Jedna warstwa Glasura. Kropelkowanie po 3 dniach od nałożenia, trasa ponad 1000km, bez mycia, samo opłukanie. Nigdy nie miałem Zymola na aucie, ale to w jaki sposób kropelkuje i odpycha wodę, miażdży suty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.