Skocz do zawartości

Masakra po użyciu Tempo :)


Berg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Astry h / Mk5 kolor: czarny. Kosmetyka moich poprzednich aut ograniczała się do systematycznego mycia ok. 2-3 razy w tygodniu plus stosowania środków do pielęgnacji aut dostępnych w supermarketach przeważnie produkty typu AIO min. K2 tempo. Użyłem pasty tempo przy pochmurnym dniu i wszystko było ok. do czasu gdy umyłem auto i wyszło słońce zobaczyłem jakiego narobiłem bałaganu...(rysy, hologramy, swirle) Od kilku dni jeżeli czas mi na to pozwala zaglądam na to forum i poszukuje rozwiązania jak przy ograniczonym budżecie w miarę własnych możliwości poprawić lakier w moim aucie.

To co zamierzam wykonać to:

1.Dokładne umycie i osuszenie.

2. Glinkowanie (Bilt Hambers)

3. Polerka ręczna - Meguiars Ultimate Compound + TriColor Aplikator

4. IPA

5. Woskowanie - prawdopodobnie któryś z wosków Collinite (jestem w trakcie lektury..)

 

Proszę o ewentualne porady.

 

Załączam zdjęcia żeby pokazać jak można załatwić sobie lakier w/w pastą.

 

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość Jeżeli dodałem post w nieodpowiednim miejscu proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

 

9rve.jpg

4f9c.jpg

eps4.jpg

iv50.jpg

9ec6.jpg

ghbi.jpg

nuv6.jpg

ix78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mezateam, temat/test o paście tempo, tak dodatkowo:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 82&start=0

 

zaglądam na to forum i poszukuje rozwiązania jak przy ograniczonym budżecie w miarę własnych możliwości poprawić lakier w moim aucie.

To co zamierzam wykonać to:

1.Dokładne umycie i osuszenie.

2. Glinkowanie (Bilt Hambers)

3. Polerka ręczna - Meguiars Ultimate Compound + TriColor Aplikator

4. IPA

5. Woskowanie - prawdopodobnie któryś z wosków Collinite (jestem w trakcie lektury..)

 

Proszę o ewentualne porady.

 

Prosisz o to, aby ktoś streścił Ci całe forum :shock: Czytaj, czytaj... w/w szkielet planu działania masz dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mezateam, i jak efekty Twojej pracy? Zamierzam zabrać się za to samo w swoim aucie (uwaga- hologramy, smugi itp. są jeszcze gorsze) i ciekawy jestem czy według Twojego planu działania dało radę ręcznie usunąć to przekleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy, biorąc pod uwagę ten sam schemat prac, tymi samymi środkami, ale maszynowo- da radę coś z tym zrobić?

 

Tak próbuję coś działać na własną rękę, bo nie bardzo uśmiecha mi się kupować polerkę na jeden raz, czy też oddawać auto do gruntownego polerowania, bez pewności, że będzie poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Kolego Nero, przygodę z deilingiem na forum zaczynasz od tematu z pastą tempo ?

Poczytaj podstawy o przygotowaniu auta do polerki o odsmalaniu o glince, odtłuszczaniu i dopiero normalne, dobre pasty. A Ty pytasz "czy będą efekty ?" To tak jak byś zapytal czy po polerce auto będzie ładniej wyglądać ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.