Skocz do zawartości

Co na szyby boczne (od szronu) ?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Idzie zima , dosc czesto beda pozamarzane szyby. Czy da sie cos nalozyc na boczne szyby aby po nocy nie bylo ich trzeba skrobac ze szronu ? (na przednia zakladam taka mate ale na boczne tez by sie cos przydalo w postaci jakiejs chemii) Czy jest cos (jakas chemia) co ogranicza powstawanie szronu w nocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można po prostu nałożyć specjalnej maty/pokrowca? Mam coś takiego, przykrywa szybę przednią, boczne oraz lusterka zew. Zero skrobania, żaden szron, żaden lód się nie osadza, przetestowane. A koszt w granicach 30-40zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowac webasto i problem po czesci rozwiazany (przy zalozeniu ze rano idziesz do smochodu o podobnych godzinach to masz samochodzik cieplutki i rozmarzniety)

 

imho niewidzialna wycieaczka nie sprawdza sie na mocne mrozy - kiedys probowalem o ile snieg zgarnia sie pieknie, lekki szron schodzi latwiej to juz konkretny mroz zabija cala ta "niewidzialna wycieraczke" na amen i cala ta powloka przymarza do szyby jak woda.

 

zeszej zimy probowalem z polozeniem coli 845 na boczne tylne szyby i powiem ze mialo to rec i nogi, zamarzalo ale faktycznie latwiej zlazil caly lod, niestety skurteczne na dosc krotki czas - tydzien mrozow i caly misterny plan szlak trafil...

 

Ja uwazam ze zamiast inwestowac co roku w niewiadomo jakie srodki lepiej zainwestowac raz a porzadnie w webasto (przy okazji spora czesc zwroci sie przy ew. odsprzedazy auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj linka do takiej oslony ? jak ja sie zaklada , czy nie rysuje lakieru (dach , slupki), czy jest elastyczna czy moze robi sie twarda na mrozie itp Jak mozesz to opisz ja z wlasnego doswiadczenia :)

 

Sprawa jest naprawdę świetna, stosowałem dwa sezony już i złego słowa powiedzieć nie mogę. Wykonana jest z materiału, który nie nasiąka wodą, więc nie trzeba się martwić czy pad deszcz, śnieg, itp. Nie przymarza do szyby, po zdjęciu z auta otrzepuję ją, i po prostu składam i wrzucam do bagażnika (trzymam ją w kartonie) a wieczorem znowu zakładam. Niczego nie rysuje, jest w 100% bezpieczna dla auta. Mocowana jest przy pomocy specjalnych 'uszy', które przekładamy przez drzwi a następnie przytrzaskujemy, wycieraczek, które przytrzymują dolną krawędź osłony, a resztę załatwiają po dwie gumki z każdej strony zakończone plastikowym, grubym haczykiem, który zaczepiacie o np. kołpak czy felgę. Koniec.

 

http://pokrowce.fryda.com.pl/akcesoria-samochodowe.html

 

http://www.pokrowce.com.pl/ossony-przec ... e-k14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.