Skocz do zawartości

Kostka brukowa a chemia


kar01

Rekomendowane odpowiedzi

DS_Tomek, Tenzi Truck i ten do kostki to te same produkty mówisz ?

 

 

Z dobrze poinformowanego źródła mam takie informacje.

 

Swoją drogą, sądząc ze zdjęcia nie potrzebujesz nic szczególnie mocnego aby kostka wyglądała znacznie lepiej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kinek01 daj sobie spokój z chemią - takie zabrudzenie/zakurzenie to samą wodą puści. Myjka ciśnieniowa + dysza rotacyjna i kostka jak nowa.

Na chemię jeszcze przyjdzie czas

właśnie to się wydaje takie lekkie, ale niema szans żeby sama woda to ruszyła, próbowałem tak jak mówisz z dyszą rotacyjną i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u sąsiada myła firma było coś rozlane później szczotkowanie i płukanie. Efekt był nie powiem fajny, ale kolor jakby stracił na intensywności. Niestety Panowie twierdzili że to czego używają to ich tajemnica i basta.

 

Ze swej strony powiem że rotacja + K5.5 daje radę, ale do ideału daleko. Używając czy to rotacyjnej czy to zwykłej dyszy musisz trzymać kąt ok 45 stopni zminimalizujesz wtedy wypłukiwanie piasku. Swoją drogą i tak musisz mieć wiadro piachu w zanadrzu aby go ponownie wmieść w puste przestrzenie między kostkami. Zapobiega to osiadaniu kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo kostki wyczyściłem w życiu i rzadko kiedy się stosuje chemię, chyba, że są plamy po oleju itp, z reguły wystarcza wysokie ciśnienie i gorąca woda.. Preparaty kwasowe na kostce barwionej zrobią odbarwienie co osobiście sprawdziłem na własnej kostce jak mi się super alloy wylał ;) Do czyszczenia kostki trzeba mieć mocną myjkę, taką domówką to ciężko ogarnąć, spróbuj jeszcze raz przykładając dyszę płaską na odległość kilku centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ofkorz ;)

 

Najlepiej jakby to był drobny kamień - kliniec, sam piasek najczęściej przy spadkach jest często wypłukiwany i mało stabilny.

Można to zauważyć po chodnikach które są "pofalowane".

Najgorsze że do tej pory są firmy które tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ofkorz ;)

 

Najlepiej jakby to był drobny kamień - kliniec, sam piasek najczęściej przy spadkach jest często wypłukiwany i mało stabilny.

Można to zauważyć po chodnikach które są "pofalowane".

Najgorsze że do tej pory są firmy które tak robią.

:o Pierwsze słyszę gwarantuje że to nie jest dobry sposób takie coś daje się pod piasek ( lub tzw suchy beton)

I to raczej nie jest temat o kostce o której wiem bardzo dużo.

Jedna dobra rada co do mycia kostki.

Można używać różnej chemii do mycia kostki ale raczej nie polecam ponieważ kostki kolorowe są barwione barwnikami w fazie technologicznej i to u większości producentów jest to na grubość 2 cm od góry. Tym sposobem możemy szybko wybarwić kostkę jedynym wyjątkiem jest kostka szara która jest nie barwiona u większości producentów.

Ja nie twierdzę że każdy z wyżej wymienionych produktów może zaszkodzić ale raczej bym uważał.

Trzeba także mieć na uwadze to że są w polsce producenci kostki których kostka traci kolor po pierwszym roku :/ ( u innych kilka lat - jedne są mniej drugie więcej podatne na odbarwienia)

Do czyszczenia polecam dużo czasu i mocny karcher ale jeśli kostka jest odbarwiona to nawet cuda nie pomogą. W tym przypadku są na rynku impregnaty które pogłębiają kolor i przyciemniają ją niestety troszkę kosztują ale warto.

Jak co służę pomocą w sprawach kostki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC Karol, absolutnie nie mam się za fachowca i nie podważam Twojej wiedzy,

kostka z posypką granitową była w ten sposób kładziona, wykonawca zajmuje się tylko tym i murowaniem ogrodzeń, ponieważ mam trochę do czynienia z branżą budowlaną sam pytałem czy nie powinien być sam piasek czy piasek z cementem, wykonawca argumentował to jak już wcześniej wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały_dżon spoko mnie już tej branży nic nie zdziwi widziałem już jak pseudo brukarze kładli kostkę na ziemie z piaskiem lub układali ją odwrotnie :mrgreen:

Kostka musi się równo ułożyć cała powierzchnią na równym podłożu w tym przypadku takowego nie jesteśmy wstanie uzyskać.

Technika układania ogólnie jest dużo grunt to dobry grunt czyli dobrze wybrana ziemi i podbudowa.

Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z tym, że przetestowałem DIMERA na kostce brukowej to wrzucę zdjęcia:

 

Dimer rozcieńczony w stosunku 1:7.5

Nanoszony na kostkę pseudo "pianownicą" po jakimś środku do szyb, ale pianę robiła ładną ;)

 

Na kostce leżał 15 minut, a plamy oleju były nieruszane od jakiegoś miesiąca.

 

Przed i po:

imag0008tu.jpg

imag0012xp.jpg

 

I inny fragment:

imag0007ia.jpg

imag0011gj.jpg

 

Plamy jeszcze widać, ale nie rzucają się tak w oczy jak wcześniej, kostka przez ponad miesiąc też swoje wchłonęła z tego oleju.

 

Może gdyby zrobić inne stężenie i poprawić to mogło by zejść, ale pierwszy raz używałem takiego środka, więc nie chciałem przesadzić i nie odbarwić kostki czy coś :-]

 

Aczkolwiek wydaje mi się, że nawet przy 1:1 nie powinno nic się kostce stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek wydaje mi się, że nawet przy 1:1 nie powinno nic się kostce stać

Ja barwioną w prawie takim samym stężeniu próbowałem i nic się nie stało, ale nie trzymałem 15 minut :o

Kama, a jakaś ingerencja mechaniczna - szorowanie itp. czy tylko oprysk i spłukanie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.