Jump to content

Srebne auto - jaki wosk polecacie ?


Fascynat

Recommended Posts

uzywam Coli 476 na srebrnym i widać różnice 'przed' i 'po' (wczesniej lakier odpowiednio przygotowany glinką i UC). utrzymuje się na razie 3 tygodnie w deszczowe dni... myty 5-7 razy na myjkach samoobsługowych i nadal ladnie kropelkuje choć już chyba troche słabiej niż na początku. (nakładałem 1 warstwę)

 

jedyny problem to taki, ze prawie zupełnie nie widac go na lakierze podczas nakładania i polerowania ale to chyba normalne przy jasnych lakierach.

Link to comment
Share on other sites

Używałem różnych "mazideł", ale najbardziej mi się podoba efekt uzyskany za pomocą wosku Zymol Carbon. Drogi, ale niesamowicie wydajny i na srebrnym wygląda bosko. Z tańszych - victoria concours. Jak widać - są to woski dedykowane do ciemnych lakierów.

Link to comment
Share on other sites

Nie robią. Tylko kto powiedział że wosk do czarnego nie spisze się na srebrnym? Mi najbardziej podobają woski "dedykowane" do ciemnych barw. Tak naprawdę tylko zymol ma oficjalną dedykację, victoria tylko informuje że na ciemnych lakierach efekt jest niesamowity. Ale to dotyczy każdego wosku, ciemne barwy są wdzięczniejsze, efekt bardziej widoczny.

Link to comment
Share on other sites

jako właściciel srebra polecam: R222 Carnauba Wax, Zymol Carbon, Collinite 845, a także, co też ważne jeszcze przed założeniem wosku, CG Wet Mirror finish bądź HD-Cleanse przed carbonem.

P.S. Victoria Concours też wyglądała niczego sobie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.