Skocz do zawartości

Koniec przygody z Meguiars - wyższa półka


mieszacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po około 8 miesiecy przygody z megsem postanowiłem przejsc na cos leprzego.Megs był dobry jednak pozostawiał pewien niedosyt.Auto ciemny brilant 8 miesieczna mazda 6 hathbeck lakier zadbany.Zestaw budzetowy to 1500-1700 zł.W posiadaniu pady i aplikatory z megsa rekawica i recznik praktycznie wszystko co maja w ofercie.Zastanawiałem sie nad zymolem.Bede wdzieczny za wszelkie porady.Na koniec pare pytan

1-czym oczyscic lakier po srodkach z megsa (aby przygotowac pod zymola)

2-czy glinkowac przed zymolem

3-czy mozna uzyc z szamponu z megsa czy kupic cos z zymola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

Ad 1. jeśli chcesz gruntownie oczyścić lakier po megsie, wystarczy umyć go APC, albo dolać po prostu więcej szamponu i meguiars powinien spłynąć.

Ad 2. jeśli na lakierze pojawić się już nalot, wyczuwasz drobinki pod ręcznikiem w trakcie wycierania, lub ewidentnie widać gdzieś przyklejoną smołę za kołami to glinkowanie będzie konieczne. Tak na prawdę najlepiej sprawdzić na którymś z elementów, czy na glince zostaje brud.

Ad 3. O ile nie jest to szampon NXT :P to można go używać na zymolu. Ja do tej pory używam Gold Class, Dodo Born to be mild oraz Swissvax Car Bath i żaden z nich nie zmywa Zymola.

PS. jest dużo produktów MEguiarsa z których nie warto rezygnować, bo są po prostu dobre. Przykładem jest właśnie szampon Gold Class APC, czy ich akcesoria (choć są dość drogie). Jeśli pojawią się jakieś pytania to wal śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien, czy te fotki w czymś pomogą, bo jest to samochód który jeździ po lasach, a maska ma kilka śladów od śrubokręta, krzaków, spalin z broni (czasami służy jako podpurka do strzelania). Została wypolerowana na szybko i nałożyłem na nią Zymol Creame. Uprzedzam, że nie jestem fotografem i nie potrafię zrobić zdjęć, które oddają walory lub pokazują wady danego produktu.

Poniżej kilka zdjęć maski Patrola z Zymol Creame.

maska9f.JPG.f8703e60a88efd3be43e872b8f217dd8.JPG

maska10f.JPG.33581d5f1a82a0f756fa9c9bea566c3a.JPG

maska12f.JPG.75e90fd503fc01926bae514472a5534d.JPG

mas1f.JPG.b5f655aab66f73bab85c3d621488c4ee.JPG

mas4f.JPG.11c8cd468b29cc7367b655211e15d053.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metys, Piekna robota z Nissanem! :)

 

mieszacz,

 

Ad. 1 Zymoloskie HD Cleanse powinno dac rade;

Ad. 2 tak jak pisal Metys - jak trzeba glinkuj + oczywscie, ze nie ma problemu z glinkowaniem glinka dowolnego producenta przed Zymolem;

Ad. 3 Megs Gold Class. nic wiecej nie trzeba od szamponu. NXT unikaj!

 

przy okazji - nie wiem czego Megsa uzywales, ale ja bym ostroznie podchodzl do oczekiwan wzgledem Z Porownywalem niedawno Z Glasur, Carbon, SVax Blau-Weiss i DoDo Supernatural i Megs #16. Wydaje mi sie, ze roznice w wygladzie sa raczej przede wszystkim zasluga pracy przygotowawczej niz samego wosku. natomiast sa faktycznie duze roznice w sposobie (przyjemnosci) pracy z poszczegolnymi woskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z megsa uzywałem nxt generation tech wax 2 a szamponu tez nxt,miałem aps ale sie skonczył zastanawiałem sie nad zymolem titanium lub concors zalezy mi na blaku,czy po zastosowaniu zymola zauwaze roznice jezeli powierznia jest przygotowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panelu przygotowanym HD Cleanse nie widzialem zadnej roznicy miedzy Zymol Glasur a Meguiars #16. O opinie poprosilem tez moja Szanowna Polowice, ktora nie mogla dostzec zadnej roznicy w wygladzie.

 

Niektorzy widzieli roznice miedzy czescia panelu przygotowanego HD Cleanse a Cleaner Fluid SwissVaxa (na korzysc CF) bez wzgledu na wosk zastosowany na tym.

 

[EDIT]

Zeby nie bylo - koniec koncow kupilem sobie sloiczek Glasura :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NXT daje taki plastikowy blask, a każdy wosk z troszkę wyższej półki daje nam ciepły i błęboki połysk. Jeśli zależy ci na wytrzymałości i wyglądzie to radziłbym kupić Glasur. Jeśli ma to być tylko wygląd to Concours sprawdzi się wyśmienicie, choć troszkę gorsze efekty uzyskasz przy woskach takich jak Japon, Carbon, czy Creame.

Mimo dość prostej zasady działania HD, skupiając się tylko na bardzo małych powierchniach wykorzystasz 100% jego możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.