Skocz do zawartości

Nalot , brak błysku - listwy grupa -VW


Fascynat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chodzi mi o charakterystyczny problem powstający na listwach "chromowych" które chyba w rzeczywistości są niklowe , spełniającą funkcje dekoracyjną wokół szyb w autach grupy VW.

Niestety nie spotkałem jeszcze zakładu (profesjonalnej myjni ręcznej w Warszawie) gdzie ktoś znałby temat zasadowości wody czy PH samego szamponu..

Normalna reakcja to :shock:

 

Czym przywróce blask i zabezpiecze te elementy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem co mówię bo nie jesteś pierwszy z tym problemem na forum/ wśród moich znajomych ;)

Nie wiem czym te listwy są lakierowane ale jest to bardzo podatne na kontakt z substancjami zasadowymi.

Pomaga niewielka polerka, pasta do chromu to de facto pasta do elementów metalowych błyszczących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja myślałem że znajde coś typowo do tych listew i zrobie to na fabryke..

No bo zrobisz ;)

 

Przyznam szczerze że nie miałem takiego problemu z listwami nigdy.

Z tego co wiem ludzie chwalą sonaxa chromu i metali, tubka ok.10zł więc do tego dość tani.

Powinno przywrócić stan z "przed" ;)

Zastanawiam się czy nie warto tych listew później nawoskowac żeby metal nie miał już bezpośredniego kontaktu ze środkami chemicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam preparat firmy SONAX. Jeśli chodzi o listwy to wiem z doświadczenia że nawet w nowych autach, które stoją na placu przez salonem listwy matowieją, powstają plamy itp. Spowodowane jest to myciem auta gdy jest nagrzane słońcem, z tego co wyczytałem kolega myje bezdotykowo czyli za pomocą piany aktywnej. Zalecam studzenie auta przed myciem. Jeśli chodzi o twardość wody można do koncentratu piany dodać zmiękczacz wody i dopiero rozcieńczać z wodą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj miałem takie BMW i tak samo miało te listwy chromowane wokół szyb i byly te kropki/zacieki...

 

kupiłem paste sonaxa do chrom i aluminium... ale nic kompletnie nie zeszło... jest na to jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.