Skocz do zawartości

Odświeżenie błyszczących plastików


szoszon1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Zabieram się za wnętrze mojego auta i zastanawiam się, jak obchodzić się z listwami wykonanymi z błyszczącego, gładkiego plastiku jak na zdjęciu te listwy drewnopodobne

 

112_0712_04z%2B2008_audi_a8%2Binterior.jpg

 

img_1.jpg&t=1

 

myślałem, żeby je odświeżyć plastx'em i może nawet potem nawoskować.

Dobrze kombinuję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

szoszon1983, Ja jednak bym sugerował że to drewno przynajmniej drewno było w A4 B5 to chyba tym bardziej w A8 ;) Ja akurat nie mam drewna ale słyszałem od ludzi którzy takie listwy rozbierali jest to bardzo cienka warstwa sklejki naklejona na plastik i na to jakiś lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, a4 B5 to troche inne lata produkcji, w starszych mercedesach c tez było drewno, ale te czasy już minęły.

Ja mam takie D3 i to na pewno nie jest drewno. Od spodu jest aluminiowa listwa, a na to przyklejony jest plastik. Jeśli jest tam sklejka, jak piszesz, to jest dosyć mocno zalana lakierem.

Drewniane listwy widziałem tylko w jednym W12-były piękne, matowe... we wszystkich pozostałych D3 jakie widziałem listwy są plastikowe...niestety

 

no ale pogadajmy o doprowadzeniu ich do porządku, bo na moich są bardzo wyraźne swirle.

Można tym plastx'em jakie listwy jechać, czy on się nadaje tylko do przezroczystych plastików?

 

http://www.aukcjoner.pl/gallery/0032032 ... ng.html#I2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szoszon1983, Przyjrzyj się lepiej - jest to lakierowane (fachowcy od renowacji mebli mówią potocznie, ze jest "plastikowane") drewno, obite od spodu aluminiowymi listwami.

 

Możesz spokojnie do tego podjechać plastixem, nawet czymś mocniejszym. Ewentualne rysy - delikatnie papierkiem 3000-5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdzałeś link, który wkleiłem??

Jak to jest drewno, to inżynierowie z audi zadali sobie dużo trudu, żeby wyglądało jak plastik.

 

W starszych autach jak było drewno, to od razu było widać, że to drewno...

właśnie biorę się do roboty, szkoda, że mam mało czasu na to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szoszon1983, Widziałem ;) Mocowanie jest plastikowe. :o Przyznaje, ze nie rozbierałem tego w D3. Mam D2 po lifcie i jest to drewno, równie głupio opakowane w plastik jak powyzej. W V8 D11 było tylko metal i drewno...

 

Wątpie, zeby w A8 D3 (nowsze, bo nowsze) pojechali tak ostro po bandzie, ale mniejsza z tym. Co by tam w środku nie było to obchodzi Cię powierzchnia lakierowana. ;)

 

Powodzeni :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak dla mnie to plastik i wydaje mi sie ze rysy mozna usunac przy pomocy :o

tego preparatu Meguiars PlastX :o ja w swoim aucie użyłem Auto Glym SRP i tylko trochę ukryło rysy a na to Auto Glym UDS i HD Wax

bo drewno to nie jest :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.