Jump to content

Cienka powłoka lakiernicza


Tery

Recommended Posts

Panowie jaka jest granica grubości powłoki lakierniczej poniżej której nie należy polerować już lakieru?

W pewnym aucie w niektórych miejscach jest około 80 mikronów. W większości jest 90 pare, 120 to chyba najwięcej na tym samochodzie.

 

Boje się, żeby nie doszło do bazy :mrgreen:

 

Czy lekko ścierny cleaner można porównać ścieralnością do jakiejś pasty, np SwirlXa?

 

Jaki cleaner lepiej kupić? Lekkościerny czy bez właściwości ściernych? Od czego to zależy?

Link to comment
Share on other sites

Koledzy podepnę sie.

Jakoś miesiąc temu robiłem auto UC, szorowałem ręcznie dość mocno i długo, efekty bardzoo fajne ale trochu jeszcze brakuje. No i tak myślałem że może przy ostatecznym woskowaniem przed zime znów pojade auto tym UC i następnym razem dopiero na wiosne.. alee czytam że UC jest bardzo mocno ścierny i troche sie zacząłem bać żebym za mocno tego lakieru nie starł. Choć w sumie nie wiem czy on jest tak bardzo mocno ścierny bo przy ostatniej robocie białym aplikatorem z bawełny nie było na nim widać czarnego lakieru, po całej kilku godzinnej robocie był co najwyżej szarawy.

Lepiej dać sobie spokój przed zimą i dopiero po zimie polecieć nim auto, czy jak to jest ręczna robota nie przejmować sie niczym i jechać ile wlezie?

dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

lakikwap, Jak masz lakier złożony z bazy i klaru to dopiero jak przetrzesz klar i dojedziesz do bazy to będzie ci się brudził pad. Co do ścieralności UC to przy pracy ręcznej raczej nie masz czego się obawiać ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Z tego co wiem to przyjmuje się że połowa (?) grubości to klar który można polerować, czyli w przypadku 80um masz 40um klaru. Ale głowy nie dam i nie chce wprowadzać w błąd. W każdym razie przy prawidłowo wykonanej polerce nie powininen zdjąć więcej niż pare um, ale wiadomo że wypadki chodzą po ludziach i różnie bywa.

Link to comment
Share on other sites

Evo dobrze mowi, na mojej hani jest od 88um do 94um, w drzwiach (wewnątrz) wskazuje ok 35um wiec bezbarwnego jest ok 50um- wystarczajaco i bez strachu :) jednak wiadomo ze japoniec ma miekki lakier i trzeba uwazac 8-)

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.