Skocz do zawartości

Srebrne A8


szoszon1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś zakończyłem prace przy aucie (z zewnątrz). Nie robiłem korekty lakieru, bo prawdopodobnie bedzie malowane w najbliższym czesie (mam paskudną syrę na błotniku i kilka widocznych ubytków po kamyczkach. Woskowanie przerywane-wczoraj prace przerwała mi ulewa.

 

Mycie aktywną pianą

Glinka megsa biała

tar and glue remover

Poor boy's white diamond

Plastx

R222

Poor boy's wheel sealant

Meguiar's high gloss tire gel

 

Najbardziej mnie zaskoczył PB WD, daje świetny efekt rozświetlenia, a w połączeniu w dwoma warstwami R222 wyszło tak, jak lubie najbardziej, czyli takie efekt kontrasu między powierzchniami nachylonymi pod różnym kątem. Z woskiem pracuje się fajnie i daje ładny efekt, co do trwałości, to się okaże.

 

Niestety aparat zostawiłem w Poslce i efekty pracy byłem zmuszony uwiecznić telefonem, więc fotki są miernej jakości.

dsc0001ds.jpg

 

dsc0002cx.jpg

 

dsc0003tk.jpg

 

dsc0004f.jpg

 

dsc0005yy.jpg

 

dsc0006yv.jpg

 

dsc0007qxl.jpg

 

dsc0008yo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fernando, na szczęście lakier w niezłym stanie, swirle są minimalne. Za 2 tygodnie jadę do Polski i prawdopodobnie będę malował błotnik, potem poczekam, aż lakier trochę się utwardzi i spróbuje swoich sił z polerką. Będzie ciężko, bo ten oryginalny lakier jest całkiem twardy, a nowy będzie miękki. Chyba poproszę kogoś doświadczonego o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje fajna maszyna :ad:

 

ma tilka wad, ale tanio kupiłem i powoli sobie poprawiam. No i jest co polerować, myślałem, że mi ręce odpadną-ma ponad 5m długości, ledwo sięgam do połowy dachu...

 

w środku będę miał sporo pracy, bo całe lato nie miałem czasu sprzątać... tragedii nie ma, inni mówią, ze czysto, ale dla mnie to syf i trzeba zrobić porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środku będę miał sporo pracy, bo całe lato nie miałem czasu sprzątać...

:shock: Ja bym nie wytrzymał.

inni mówią, ze czysto, ale dla mnie to syf i trzeba zrobić porządek.

Anglicy mają dziwne pojęcie słowa czysto szczególnie w odniesieniu do samochodu ;)

Jak na srebrzaka wygląda :good:

p.s sam nie wiem co mnie tak wzięło na te emoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio, sam w to nie mogę uwierzyć, ale całe lato zleciało jak jeden dzień, pracy od groma, rodzina zatrzymana w Polsce (urodził mi się synek, jak pojechaliśmy na urlop) i kursowałem przez Europę co kilka tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szoszon napisales "ledwo sięgam do połowy dachu... " jak mama mowila"jedz bo nie urosniesz" to trzeba bylo jej sluchac ;) Od razu mi sie przypomina jak moja kumpela myla sobie bryke i zostawila na dachu irokeza z brudu ;)

 

Samochod b ladny, ale osobiscie wolalbym inny kolor niz srebrny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod b ladny, ale osobiscie wolalbym inny kolor niz srebrny

 

A mi właśnie podoba się srebrny lakier. W rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach... inna sprawa jest taka, że auto kupiłem za bardzo korzystną cenę (miało równo 4 lata i zapłaciłem za nie 9500GBP, a funt był wtedy po około 4pln) i kolor nadwozia odgrywał rolę co najmniej drugorzędną. na mnie i mojej brance największe wrażenie zrobiło wnętrze, Fotki zrobię po doprowadzeniu go do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukam porzadnego zakladu. Moze zna ktos do rego fachowca w okolicach Radomia? Na razie mam planuje umowic z panem Szirakiem-w jego zakladzie maluja min. auta dla salonu toyoty i suzuki, malowali bmw mojego brata i bez zastrzezen bylo, ceny tez sa normalne, porow ujac do tego co jest w Anglii to i poziom jest wysoki i ceny niskie

 

 

P.S. Zmieniłem zdjęcia na trochę lepsze, też z telefonu, tylko troszkę lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze przy tej cenie to rzeczywiście za takie piękne auto to kolor może grać dalszoplanową role..

A8 to najładniejsze flagowe auto, s-klasa, czy 7mka wymiękają przy tym czołgu.

No i fajnie ten wosk leży, chyba wiem oco Ci chodzi z tym padaniem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow to jestem w szoku za 40tys zl taka bryke :o BYla walona? Czy ma przebieg 400tys km ?;)

 

To bylo jak paliwo bylo bardzo drogie i nikt nie szukal takich aut. W tej samej cenie byly a3 tdi. Auto mialo peknieta przednia szybe, jedno lozysko troche bylo slychac i opony przecietne. Przebiegu mialo 140kkm i niedawno wymieniony rozrzad-potwiwrdzone przez aso.

Auto bylo wystawione na aukcji i bylem jedynym licytujacym. Noe znalazlem oznak napraw, niestety sam je uszkodzilem ale tylko zderza i maske trzeba bylo wymienic-w Polsce by to naprawili bez nowych czesci, bo uszkodzenoa byly minimalne.

 

[ Dodano: 14 Wrzesień 2010, 08:19 ]

No i fajnie ten wosk leży, chyba wiem oco Ci chodzi z tym padaniem światła.

 

W poprednim aucie-mazda6-nie bylo takiego efektu, tamten srebrny bym inny, taki "cieply". Ten sie mieni w zaleznosci pod jakim katem pada swiatlo, a ten wosk poteguje ten efekt, PB WD tez robi niezla robote.

Sam wosk spisuje sie niezle: auto ukurzylo sie troche-obok parkingu przy pracy jest pole, akurat kukurydze kosili i sporo bylo kurzu, potem pokropilo i mialem brzydkie plamy na calym aucie. W drodze do domu sie rozpadalo i jak wieczorem auto wyscho to poza progami wyglada jak na zdjeciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend udało mi się zrobić trochę porządku we wnętrzu auta. Zdjęcia wykonałem po dwuch dniach użytkowania, włacznie z wycieczką z kolegami w niedzielę, więc nie jest idealnie czysto.

Na szyby pianka autosmart, skóra-meg's dwustopniowy, platiki PB NLD, dywaniki uprałem pianką vanish, ale nie polecam, tylko trochę odświeża z wierzchu, a cały brud zostaje głęboko :thumbdown:

"drewniane" listwy (podobno są drewniane, ale wyglądają aak plastik) przejechałem polastx'em.

 

dsc0009on.jpg

 

ten foten wyszedł taki błyszczący, ale to tylko tak padało światło.

 

dsc0010ox.jpg

 

dsc0012qi.jpg

 

dsc0013rs.jpg

 

Mam na tapicerce jedną plamę, jest w miejscu, gdzie butem dotykam do obicia tunelu środkowego, prawdopodobnie jest farba z buta. Prałem tą pianką, wcześniej próbowałem prać odkurzaczem i nie znikła, jest mniej widoczna, ale ciągle rzuca się w oczy.

 

dsc0011b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do czyszczenia. Jak na domowe użytkowanie jest OK, ale do pełni szcześcia brakuje uczesanego dywanu i czystych pedałów :)

 

po upraniu dywaników tą pianką włókna trochę zesztywniały i ciężko się uczesać. muszę uprać normalnie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedni pytanie:

Na desce rozdzielczej, między zegarami, a słupkiem jest ślad, brudne miejsce, jakby coś tam kiedyś było przyklejone, może jakiś uchwyt na telefon (akurat w tym aucie nie ma dobrego miejsca na trzymanie telefonu). Jest jakby pozostałość po kleju...

Większość z tego udało mi się wyczyścić, ale że deska nie jest gładka, tylko ma fakturę skóry, to w rowkach zostały czarne ślady. Nie rzucają się w oczy, ale ja wiem, ze tam są i mnie to trochę denerwuje. Czym mogę to usunąć??

myślałem o jakimś tar&glue+szczoteczka, ale boje się, że może być za mocny, a nie mam nawet na czym testować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.