Jump to content

Zymöl Glasur i Collinite 476s


yesfan

Recommended Posts

Patrząc kiedyś na maskę Renault Megane 2 stwierdziłem, że jej kształt jest dobry do testowania wosków. Auto udało mi się załatwić, woski też są więc postanowiłem zrobić porównanie. Od razu pojawiły się pytania: dwa czy cztery woski testować oraz jak przygotować powierzchnię? Na początek postanowiłem nie komplikować sprawy czyli zastosować tylko dwa woski (im większa powierzchnia tym wynik bardziej miarodajny), a całą powierzchnię przygotowałem za pomocą Lusso Revitalizing Creame, żeby wykluczyć wpływ cleanera. Testowane woski to: Zymöl Glasur i Collinite 476s. Wziąłem te, które wpadły mi w rękę no i w tej chwili na swoim samochodzie mam inne i też je obserwuję.

 

A różnice na starcie: oba woski są dość łatwe w aplikacji, kropelkowanie podobne, Zymol chyba bardziej odpycha wodę, bo krople szybciej uciekają. Mam jeszcze subiektywne odczucia dt wyglądu lakieru, ale nie będę o nich pisał.

 

Teraz czas na obserwację - jak woski zachowają się w czasie intensywnej ekspoatacji i agresywnego, automatycznego mycia.

 

p1020457j.th.jpg

p1020458hg.th.jpg

p1020463e.th.jpg

p1020464v.th.jpg

p1020465u.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

Fajne porównanie, rzeczywiście ta maska się idealnie nadaje do testów :-]

Na zdjęciach to różnic nie widać - znowu potwierdza się opinia że najważniejsze jest przygotowanie powierzchni niż wosk. Ale oczywiście na pewno te 2% różnicy można zauważyć.

Kropelki ładne i rzeczywiście więcej z Zymola uciekło.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.