Skocz do zawartości

Robimy własny wosk,czyli FK Collisaphirhaze 1000p ;)


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nudziło mi się i jakoś tak przeglądając DW znalazłem temat gdzie opisana jest produkcja własnego wosku. Stwierdziłem że skoro sam mam troche ( ;)) tych wosków to moge sobie też coś takiego stworzyć.

 

Na początku plan był taki żeby użyć Purple Haze i Collinite 845, bo mam samplery i raczej już ich nie wykorzystam. Trzeba było podgrzać Collinite żeby wrócił do płynnej postaci.

 

igp3504.jpg

igp3507.jpg

 

Tu się pojawił problem z opakowaniem na nowy wosk bo ten od Dodo się nada, jest plasitkowy i nie wytrzymałbym obróbki. Więc użyłem opakowania po FK 1000p w którym jeszcze troche wosku zostało.

 

igp3509.jpg

 

Skoro już mamy trzy woski w grze, to czemu nie dodać czwartego ;)

 

igp3510.jpg

 

Rozdrobniony FK1000p, co by się lepiej roztopił:

 

igp3511.jpg

 

Tyle dodałem Saphira:

 

igp3512.jpg

 

Collinite, nie wygląda to zbyt ciekawie... :mrgreen:

 

igp3515.jpg

igp3516.jpg

 

Teraz Purple Haze:

 

igp3517.jpg

 

Jeszcze trochę Collinite:

 

igp3518.jpg

 

Topimy woski w naczyniu z gorąca wodą, ale nie za gorąca żeby nam wszystko nie wyparowało:

 

igp3522.jpg

igp3523.jpg

 

Po wstępnym roztopieniu kolor czarny jak smoła, widać że barwniki w PH są naprawdę mocne:

 

igp3526.jpg

 

Trzeba go troche rozjaśnić, więc dodałem łyżeczke Lusso Oro:

 

igp3530.jpg

 

Nie zmieniło to barwy ani troche, ale po kuchni rozszedł się ładny zapach kokosa :lol:

 

igp3532.jpg

 

Po 30 min podgrzewania wyjałem i ostudziłem, tak wygląda po całkowitym stwardnieniu,w sumie lekko jaśniejszy od PH:

 

igp3539.jpg

 

Wyszedł twardy, jak Lusso i FK1000p, nie ma w sobie nic z miękkości Saphira i PH. Pachnie dziwnie, z jednej strony mamy Lusso,Swissvaxa i Dodo które pachną rewelacyjnie, z drugiej FK i Collinite które walą chemią. Ale nie jest źle.

 

Akurat leje deszcz i nie ma za bardzo jak przetestować, z tym będe musiał poczekać.

 

Generalnie fajna zabawa jak komuś się nudzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kuchni rozszedł się ładny zapach kokosa

Lepsze to, niż zapach wstępnie przetrawionego mleka mojej siostrzenicy na tapicerce, które czyściliśmy w zeszłym tygodniu:P

 

A swoja droga ciekawy eksperyment, opisz wrażenia po zastosowaniu.

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że rewelacji nie będzie, każdy z wosków sam chyba ma lepsze właściwości, ale może się mylę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Były mieszane cały czas :)

 

Ok, przestało padać więc nałożyłem na połowe auta. Na drugiej połowie OptiSeal.

 

igp3540.jpg

igp3545.jpg

 

Nakłada się banalnie, łatwiej niż każdy z osobna.

 

Po 20 min test palca:

 

igp3547.jpg

 

Wygląda ok, okazało się że nie do końca...W sumie wszystkie z wosków które użyłem ( poza Lusso) wymagają polerowania po ok 15 minutach. Ten potrzebował duuużo wiecej, mazał się jeszcze przy polerowaniu, dopiero po kolejnych 10 min dało rado, ale i tak lekko nie bylo. Trzeba będzie spróbować innych czasów schnięcia.

 

Tak auto wygląda po polerowaniu:

 

igp3550u.jpg

igp3551.jpg

igp3553.jpg

 

Kropelki, niestety póki co z opryskiwacza:

 

igp3556.jpg

igp3560.jpg

 

Każdy z wosków użytych kropelkuje rewelacyjnie, więc nowy twór niczym się nie różni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hm, dziwna sprawa, zszedłem do auta jakis czas temu i na masce wyraźnie widać gdzie jest położony wosk , a gdzie nie. Mniej więcej taki efekt:

 

006.jpg

 

Dla pewności nawoskowałem połowe modelu 1/18, czarny kolor i efekt jest dokładnie ten sam. Jutro jak będzie pogoda to nałoże taki pasek jak na zdjęciu na błotnik i postaram się uchwycić efekt na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to Purple Haze najprawdopodobniej sprawił taki odcień ;)

 

W maju też zrobiłem mieszankę wosków, ale w mniejszej ilości - po 2 miesiącach się wszystko skruszyło. Być może był zbyt duży dostęp powietrza. Zamierzam jednak powtórzyć mieszankę w większej ilości i w innych proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.