Skocz do zawartości

Nowe auto z salonu


bumblebee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Odebrałem samochód, nowy (szukałem podobnych tematów ale jakoś nie znalazłem) dziś pierwszy weekend i kilka wolnych godzin aby wyczyścić auto po swojemu. Moje pytanie jest następujące czy warto jest glinkować samochód?? Czy z nowego samochodu glinka coś ściągnie?? Nigdy wcześniej nie czyściłem nowego samochodu i nie wiem czy jest sens narobić się dodatkowo :(

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Umyj normalnie auto szamponem, osusz i przejedź ręka po całym aucie. Jak jest gładko to nic nie robisz, jak szorstko to glinka. Ale wątpie żeby na nowym aucie glinka była potrzebna. Co innego drobna korekta lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, poczekam aż się nieco słchodzi .. i ogień :)

 

Przygotowałem ...

1. Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

2. Deep Crystal Polish

3. Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax lub NXT Generation Tech Wax 2.0

 

jeżeli bym coś zauważył no to mam zamiar użyć SwirlX.

 

Dzięki za szybkie odpowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takiej fury jak Z4 należy się coś z wyższej półki.

Nie zapomnij też o pozostałych elementach takich jak guma, plastiki, szyby, skóra itp.

Do tego dobra rękawica do mycia, ręcznik do osuszania, zestaw szmatek i aplikatorów, kilka godzin spędzonych na forum i będziesz mógł cieszyć się rewelacyjnym wyglądem samochodu przez dłuższy czas. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z nowego samochodu glinka coś ściągnie??

 

Zależy jak dealer przygotował dla Ciebie samochód. Nowe BMW są do transportu zabezpieczone twardym woskiem/konserwacją. Nieraz przyjeżdżają do dealera bardzo szorstkie. Jeżeli przejedziesz dłonią po lakierze i będzie gładki - znaczy , że auto było solidnie przygotowane do sprzedaży. W przeciwnym wypadku glinka może ściągnąć sporo żółtego wosku. Jeżeli będziesz glinkować to bardzo delikatną glinką - np. zieloną Sonus jako, że na nowym lakierze mogą zostać ślady po glinkowaniu, szczególnie jeżeli jest to ciemny kolor. Inną opcją jest użycie produktu do rozkonserwowania np. Autosmart Safe T Strip. Ale to wszystko jeżeli lakier nie został oczyszczony przed przekazaniem samochodu u dealera. No i oczywiście Z4 zasługuje na porządny wosk z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziles lakier miernikiem lakieru przed odebraniem ? ;) Mowie calkiem powaznie, znajomy mial tak ze po odebraniu jakiegos bmw pare tyg pozniej okazalo sie ze samochod byl pukniety w dach i to dosc znacznie. Ojciec odbierajac mondeo ST220 mial walne prawe tylne drzwi, sasiad w borze lewe drzwi. Nie chce sraszyc, ale ja za kaxdym razem jak ktos mowi ze jedzie kupic samochod to go ostrzegam. Tak z ciekawosci jaki silnik w tym Z4 ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z4 to moje drugie auto i jest 4 letnie, jak zakładałem konto na forum to jeszcze było w planach tego nowego :) a odebrałem Nissana. 3h nakładania politury i wosku, we wczorajszej temperaturze, nawet w cieniu, pot i łzy. Koledzy powiedzcie mi jak należy (ręcznie) nałożyć i wypolerować maskę aby nie powstawały te cholerne smugi. Potrafię wyczyścić każdy element ale przy masce tracę zdrowie i nerwy. BTW ... jak woskuję maskę w Z4 to wielokrotnie puszczają mi nerwy :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

 

P.S. Przy obiorze poprosiłem o zbadanie warstwy lakieru, lekko byli zdziwieni ale przynieśli i sprawdzili było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może maska jest po prostu gorąca od silnika i stąd problemy - wczoraj jak robiłem autko to zacząłem maskę i odpuściłem po małym kawałku - cleaner zostawiał straszne smugi. Otworzyłem maskę i zrobiłem resztę auta - w tym czasie maska się ochłodziła i już było dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.