Skocz do zawartości

Tasma ochronna


grubeer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też odgrzeje. Dzisiaj używałem zwykłej papierówki od APP i muszę przyznać, że robi wrażenie. Kosztuje pare złotych, a klei się jak głupia i conajważniejsze nie pyli :good: Po odklejeniu nie zostaje śladu. Jak będę przy okazji w garażu to spisze z niej oznaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pytanie czy bezproblemowo mogę wykorzystać te taśmy do oklejenia auta, czy nie wżerają się w lakier tak jak zwykłe żółte taśmy malarskie -.- z opisów wynika, że nie ale wolę poprzeć się kogoś doświadczeniem. mam zamiar robić teraz wiećej autek a cena blue dolphin. której używałem dotychczas mnie przytłacza :/

 

1. 3M Scotchklik

2. APP klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz takie rzeczy raz na rok to czemu nie.
No troszkę częściej...;)
Ja akurat nie widzę sensu na przepłacaniu
Nie przepłacałem bo kupiłem parę rolek w promocji. I jest zdecydowanie lepsza od smarta-ma dobry klei-nie trzeba właściwie odtłuszczać przed klejeniem,dobrze przylega,nie zrywa się gdy najedzie się padem,nie drze się przy zrywaniu i nie zostawia kleju. Poza tym jest "śliska" i przy najechaniu padem nie ma problemu.

miki, może ty opisujesz sprawę pod innym kontem. Do lakierowania to się nadaje właściwie każda taśma do polerowania już nie.

Zresztą dobra taśma to lepszy komfort pracy,wiec po co się denerwować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lakierowania to się nadaje właściwie każda taśma do polerowania już nie.

 

No wiesz co, z tym to już trochę przesadziłeś :kox: Twierdzisz że polerowanie jest większą i trudniejszą sztuką jak lakierowanie?

Ja tam nie wnikam co kto używa lecz jest wiele rzeczy które są o wiele tańsze niż te które sobie ktoś tam kiedyś wymyślił bo przecie TESA nie robiła tych taśm specjalnie dla autodetailingu lecz do oklejania futryn.

 

Tylko co by klient powiedział jak by zobaczył auto oklejone jakąś zwykła żółtą taśmą za 1,60zł zamiast "specjalną" niebieskią za 16zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co, z tym to już trochę przesadziłeś
No racja. Chodziło mi o papierowe ;) Brązowa pakowa raczej się nie nadaje :)
bo przecie TESA nie robiła tych taśm specjalnie dla autodetailingu lecz do oklejania futryn.

Wyraziłem swoje zdanie. Tesa w/g mnie jest zdecydowanie lepsza niż Smart. Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest długość taśmy SMART z tego linku

http://www.tanie-lakierowanie.pl/510-smart-tasma-samoprzylepna-papierowa-.html

i jaka z tego linku APP?

http://klakiernik.pl/index.php?products=product&prod_id=784

 

bo ta cała 3M 3434 najbardziej polecana i najdroższa ma 50m długości a że nie mam długości tych dwóch wyżej ciężko mi jest porównać stosunek ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czy to norma, że przy oklejeniu do zabezpieczenia plastików, rantow itd zwykłą taśmą papierową - żółta za kilka zł i po polerowaniu i kontakcie z taką taśmą gąbki klej jest wyciągany spod taśmy i brudzi cały polerowany fragment klejem? Powinienem podszkolić technikę okejenia czy te tanie taśmy tak mają? Kupując coś lepszego typu 3M jest szansa że tego nie będzie czy to kwestia oklejenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.