Skocz do zawartości

Powłoka polimerowa lub kwarcowa dla amatora, prosze o porade


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym uzytkownikiem, chcialbym zabezpieczyc swoje nowo zakupione auto. Zastanawiam sie nad polozeniem powloki polimerowej lub kwarcowej, wszytko zalezy od tego ktora bedzie latwiejsza do polozenia dla amatora. Chcialbym uzyskac porade ktora powloke dla amatora wybrac? Prosze o podanie prostego produktu do polozenia, jak rowniez iinnych produktow do przygotowania auta przed polozeniem polimeru,/ kwarcu. 

Auto; audi a4b9 

kolor szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego. Z prostych i trwałych produktów masz do wyboru Sonax PNS, Gyeon Cancoat i FX Protect Vision. Osobiście poszedłbym w Gyeona. Jak przygotować lakier i jak aplikować ten produkt masz opisane na forum oraz pokazane w formie materiałów wideo na YouTube. Jeśli nie planujesz oczyścić lakieru maszynowo, to jako absolutne minimum użyłbym ręcznie Gyeon Primera przed powłoką - masz to ukazane w filmie na kanale MX Nowicki

https://youtu.be/p29nQwqxGJM?si=xB9gt1kDk78ZUx1D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicznie nie bede usuwal, wydaje mi sie ze lakier jest w dobrym stanie. myslalem tak; mycie na myjni, pozniej drugie mycie recznie, i pozniej clener czy glinkowanie?? czy to i to?? jaki szampon musi byc przed polozeniem powloki polimerowej? czy  Ph szamonu nie ma znaczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić po prewashu i myciu zasadniczym dekontaminację chemiczną, konieczność glinkowania lub jej brak potwierdzisz organoleptycznie. Jeśli zrobisz ze dwa podejścia chemią, powierzchnia będzie gładka i nie będzie widać żadnych zanieczyszczeń, możesz sobie ewentualnie pozwolić na pominięcie glinki. Delikatniejszy będzie clay towel, możesz rozważyć zakup. Zamiast cleanera pod ceramikę wybrałbym jakąś pastę finiszującą
Przed operacją i tak odtłuszczasz powierzchnię prepem, szampon nie jest kluczowy. Jeśli jednak chcesz się dozbroić, dokup coś zasadowego - odtłuszczającego, do usuwania śladów po zaschniętej wodzie powinieneś z kolei kupić jakiś kwaśny.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MMCzysci napisał(a):

Musisz zrobić po prewashu i myciu zasadniczym dekontaminację chemiczną, konieczność glinkowania lub jej brak potwierdzisz organoleptycznie. Jeśli zrobisz ze dwa podejścia chemią, powierzchnia będzie gładka i nie będzie widać żadnych zanieczyszczeń, możesz sobie ewentualnie pozwolić na pominięcie glinki. Delikatniejszy będzie clay towel, możesz rozważyć zakup. Zamiast cleanera pod ceramikę wybrałbym jakąś pastę finiszującą
Przed operacją i tak odtłuszczasz powierzchnię prepem, szampon nie jest kluczowy. Jeśli jednak chcesz się dozbroić, dokup coś zasadowego - odtłuszczającego, do usuwania śladów po zaschniętej wodzie powinieneś z kolei kupić jakiś kwaśny.

Wyryte w skale z S20 FE 5G


 

Ceramiki na 1 raz nie bede kladal, boje sie ze sobie z tym nie poradze, zastanawialem sie po prostu nad powloka polimerowa, lub kwarcowa ( czytalem ze to troche latwiejsze) Taka sciereczka zamiast glinki to fajna opcja, wydaje mi sie ze tym laatwiej bedzie mi sie poslugiwac. P.s czyli po uzyciu tej sciereczki + odtluszczeniu lakieru, musze auto poraz trzeci umyc? Myslalem ze po odtluszczeniu mozna juz powloke nakladac.

wiec jaki szampon bedzie lepszy do uzytku juz po polozeniu powoloki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michall1919 zrób sobie dekontaminację chemiczną bez używania glinki, tj. deironizer i tar n glue na lakier. Jako szampon może FX Protect żółty? Ponoć dobrze odtłuszcza. Myjesz auto, potem dekontaminacja, potem znowu mycie szamponem. Na sam koniec, mimo wszystko, proponuję użyć Gyeon Primera ręcznie. Po Primerze nie musisz odtłuszczać lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, imola33 napisał(a):

@michall1919 zrób sobie dekontaminację chemiczną bez używania glinki, tj. deironizer i tar n glue na lakier. Jako szampon może FX Protect żółty? Ponoć dobrze odtłuszcza. Myjesz auto, potem dekontaminacja, potem znowu mycie szamponem. Na sam koniec, mimo wszystko, proponuję użyć Gyeon Primera ręcznie. Po Primerze nie musisz odtłuszczać lakieru.

Ok, taki zestaw wydaje mi się że będzie ok, a powiedz ile ściereczek  i jakie muszę sobie przygotac? Mam zakupiony jeden duży ręcznik do wycierania po muciu, jeden średni jakoś taki już używany. Ale nie wiem ile małych mogę potrzebować, plis ten pad do nakładania tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michall1919 tak jest, potrzebujesz ten padzik do nakładania. Jedna mikrofibra do dotarcia Primera, i warto byłoby mieć minimum dwie fibry na powłokę - wybrałeś już jaką? Do Primera najlepiej Gyeon Can Coat Evo. Czyli w sumie minimum 3 fibry. Jak masz pieniądze to fibry Gyeona, jak chcesz zaoszczędzić to coś tańszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze się nie zdecydowałem czy położyć powłokę polimerowa czy kwqrvowa, wiadomo że po takiej kwarcowej miałbym około roku spokoju, tylko nie wiem czy sobie z tym poradzę i czy muszę mieć zamknięty garaż po nałożeniu tego, pisałem do jednego studia i mi gość sypnął kwotę 1300 zł za kwarc, ale za tyle to wolę się sam w to pobawić, mam nadzieję że wyjdzie mi to z dobrym skutkiem 

2 godziny temu, imola33 napisał(a):

@michall1919 zrób sobie dekontaminację chemiczną bez używania glinki, tj. deironizer i tar n glue na lakier. Jako szampon może FX Protect żółty? Ponoć dobrze odtłuszcza. Myjesz auto, potem dekontaminacja, potem znowu mycie szamponem. Na sam koniec, mimo wszystko, proponuję użyć Gyeon Primera ręcznie. Po Primerze nie musisz odtłuszczać lakieru.

Ok, taki zestaw wydaje mi się że będzie ok, a powiedz ile ściereczek  i jakie muszę sobie przygotac? Mam zakupiony jeden duży ręcznik do wycierania po muciu, jeden średni jakoś taki już używany. Ale nie wiem ile małych mogę potrzebować, plis ten pad do nakładania tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka czyszczenia auta jest taka sama do polimeru jak i kwarcu?? Ten szampon żółty co pisałeś to może być później do codziennego użytku czy tylko taki specjalny przed położeniem powłoki? Jeśli on jest taki codzienny to było by super.

 

Gyeon Can Coat Evo to powloka ceramiczna tak? na taka nie mam warunkow i umiejetnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michall1919 kwarc = ceramika. Ceramika to tylko nazwa handlowa. Czytaj proszę uważnie to co napisałem - aplikacja Can Coata jest bajecznie prosta i nie da się tego źle zaaplikować + można to robić pod chmurką. Sprawdź materiały na ten temat na Youtube - np. film promocyjny od producenta. FX-a żółtego można używać na codzień, ponoć dobrze odtyka powłoki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok po dluzszych poszukiwaniach znalazlem takie produkty do zestawu, prosze o opinie czy ok, i czegos jeszcze brakuje. 

powłoka GYEON Q2 CANCOAT EVO 200ML

szampony:  binder-premium-car-shampoo-500ml , lub fx-protect-car-shampoo-500ml zolty

mikforfibra: mr-rag-40x40cm-black- , lub cos z Gyeon

rekawica do mycia - cleantech-teddy-bear-microfiber-wash-mitt

osady i kleje - ultracoat-tar-and-glue-remover-500ml  

to takie cos na odtluszczanie, bedzie budzetowo  - Shiny Garage Scan Inspection Spray 

zanieczyczenia metaliczne - adbl-vampire-liquid-new-formula-500ml 

 

pasta finiszujaca- gyeon-q-primer-120ml

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.