Skocz do zawartości

Pytania od początkującego


jestemjose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna zacząłem przygodę z detailingiem (narazie tylko wnętrza) i mam nawet spore zainteresowanie klientów. Przedstawię swoje pytania i niejasności w tym wątku. Zwracam się z wielką prośbą o niekrytykowanie jeśli jakiś wątek był na forum poruszony, a ja go nie widziałem.

1. Zakupiłem do wnętrza zestaw od ADBL mam łącznie: 

-zestaw do pielęgnacji skór

-interior cleaner

-bonnet

-interior QD

-interior WoW

-APC

-Glass cleaner

-do zewnętrza dla siebie vampire, black wheel, shampon i QD1 

Czy według was powinienem zainwestować jeszcze w jakąś chemię do wnętrza auta? Jak ważny jest pre-spray? I czy cała ta chemia z tej marki jest dobra?

2. Kończy mi sie interior cleaner i chciałbym kupić 5L. Czy według was ten ADBL jest wystarczający czy może kupić z innej firmy?

Chciałbym też zapytać czy według was najtaniej wychodzi kupowanie na allegro czy opłaca sie kupować przez inny sklep internetowy?

 

3. Mam małą zagwostkę w jaki sposób mam czyścić kokpit w aucie w najefektywniejszy sposób. Czy używać tylko cleanera i chociażby tego interior wow czy też interior QD a jak oba to w jakiej kolejności😅

 

4. Już wiem że muszę doposażyć się w kolejne fibry. Obecnie mam zaledwie 3 z różnym włosiem. Jaki zestaw najlepiej kupić i czy warto kupić jakiś płyn do ich prania.

 

5. Używam do odkurzania zwykłego odkurzacza ze Sthila i denerwuje mnie lekko zawadzanie węża. Używacie odkurzaczy bezprzewodowych albo macie patenty na zawadzający wąż?

 

6. Jak według was powinien wyglądać wywiad z klientem? Jakie są najważniejsze pytanis jakie trzeba mu zadać i w jaki sposób szacować cenę (czym sie kierować)?

 

7. Wunderbaum jako zapach w aucie jest w porządku?

 

8. Mój cennik wygląda następująco:

Odkurzanie i pranie tapicerki 80-200zł

Pielęgnacja całego wnętrza 50zł-110zł

Czyszczenie skór 70-120zł

Ozonowanie auta - 40zł

Czy według was to jest dobry cennik? 

 

9. Moje wyposażenie to chemia, fibry, pędzelki, kompresor ze zwykłym pistoletem, odkurzacz piorący i zwykły ze zwykłą i szczotkową końcówką. Czy według was powinienem jeszcze o coś zadbać? 

 

10. Macie jakieś patenty na sierść w aucie?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc. Będę niezwykle wdzięczny.

Przepraszam jeśli niektóre pytania mogą wyglądać dla znawców żałośnie.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ADBL jak (chyba) każda firma ma lepsze i nieco gorsze produkty, dlatego też najlepiej nie ograniczać się do jednej marki, a eksperymentować też z innymi firmami. Z takich podobnych pod względem cenowym na pewno mogę polecić Cleantle, Good Stuff. Co do pytania nr. 3 - jeśli są wieksze zabrudzenia to lecisz cleanerem, potem aplikujesz dressing. Qdki są fajne do szybkiego odświeżenia, kiedy element nie potrzebuje takiego kompleksowego czyszczenia. A co do sierści - u mnie fajnie się sprawdza grzebień za parę groszy, ale opcji jest wiele.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chemii to zgadzam się z przedmówcą. Można pracować na jednej firmie, ale wybór na rynku jest tak duży i produkty tak zróżnicowane, że szkoda się ograniczać. Sprawdzaj, testuj. Praca ma dawać też trochę przyjemności, więc najlepiej by było abyś sam dopasował sobie produkty, które najbardziej Ci "leżą". Poświęć trochę czasu na forum i poczytaj opinie nt. produktów z każdej dziedziny. Jest tego tak dużo, że trudno by było to zmieścić w jednym poście. Każdy ma również swoje preferencje i zarekomenduje Ci to co sam lubi, a Tobie niekoniecznie musi to pasować.

ad.2 - źródła są różne, trzeba śledzić rynek. Do małych zakupów lepsze jest Allegro, bo przy smarcie masz darmową wysyłką od 40 zł. Sklepy detailingowe mają często fajne promki, ale tu wartość koszyka na darmową wysyłkę jest trochę wyższy

ad.3 - jak pisał przedmówca - cleanery są do czyszczenia a QDki do wykańczania lub odświeżania. Jeśli jest brudno to czyścisz cleanerem a wykańczasz potem QDkiem. Dobrze abyś wyposażył się również w scrub pady - ułatwiają i przyspieszają pracę zarówno przy plastikach jak i tapicerce, również tej skórzanej

ad.4 - chcąc czyścić auto takich fibr musisz mieć kilkanaście na auto, przecież ten urobek zostaje w fibrach i czym dalej w pracy tym bardziej rozmazujesz brud niż go usuwasz. Z przystępnych cenowo i dobrych mogę polecić Work Stuffowe Gentelmany oraz Fresso. Płyn do pranie jak najbardziej - ułatwia to pielęgnację, choć nie jest wymagany. Możesz prać w łagodnych środkach piorących jak np. Biały Jeleń i do ostatniego płukania dodając octu. Ważne jest również dobre wytrzepanie fibr przed suszeniem. Z płynów do prania sprawdza mi się Mi-Wash od Kiurlaba

ad.5 - patent na wąż - trzymać do między udami

ad.7 - jak najbardziej, na 2 dni 😉, są trwalsze zapachy, ale musiał byś poszukać sobie na forum, sam jakoś specjalnie nie korzystam

ad. 9,10 - wspomniane wcześniej scrub pady, tornador, szczotka do sierści, urządzenie do "golenia" wykładzin (usuwa zmechacenia), lampkę - czołówkę, by dobrze widzieć miejsce pracy, środek do mycia i wykańczania dywaników gumowych

Reszta pytań nie moja działka, więc się nie wypowiem

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Fresso, Foen. Nie powiem, że Wunderbaum jest zły, bo mi ten o zapachu kostki do kibla (choinki) wytrzymał od świąt do lutego, ale tak w ramach porównania, Fresso włożone do małej szuflady w biurku pachnie już ze 3 albo 4 lata 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.